trawa

Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 241715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maharadzaaa

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:39:20 am »
Witam
Proszę o pomoc w odnalezieniu filmu. Widziałam jedynie urywki tego filmu a mimo to spodobał mi się bardzo. Jeśli ktoś kojarzy proszę tytuł. Kojarzyło mi się to z samurajami, pokazane były super sceny batalistyczne, wojsko wyszkolone co do cala. Chodziło tam o wojnę, być morze podzielone królestwo Chińskie czy Japońskie. W każdym bądź razie była piękna dziewczyna, żona- narzeczona jednego z "vicekrólów", potrafiła użyć akupunktury jako metody walki, uwielbiała konie itp...jako przeciwnik tych dobrych kojarzy mi się "premier" który kocha i chce zdobyć podstępem ową piękność. Kojarzą mi mi się malowane przez vicekróla i tą księżniczkę na papirusie litery (chińskie czy tam japońskie) Był też motyw niemowlaka- możliwe że następcy tronu, uratował go jakiś żołnierz, matka malca prawdopodobnie wpada do studni. To tyle co zapamiętałam z widzianych urywków.
Pozdrawiam

Offline melee

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 05, 2010, 02:27:04 pm »
trochę kojarzy się z Chi Bi, ale nie oglądałem

Offline Namys

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 14, 2010, 08:01:01 pm »
ogólnie potrzebuje pomocy znam jeden bardzo charakterystyczny cytat z filmu ale niestety nie znam tytułu a potrzebuje go migiem do mojej pracy licencjackiej, jak ktos jest w stanie pomóc to dziękuję bardzo. oto cytat:

"wszedłem do więzienia jako magister w przemycaniu narkotyków, wyszedłem jako profesor"

Offline minilol

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 14, 2010, 08:37:01 pm »
To chyba "Blow" z Deepem ;-)

Offline deusexe

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 15, 2010, 07:34:11 pm »
Witam wszystkich kinomaniaków, trafiłem na tą stronkę przypadkiem i od razu się zarejestrowałem, gdyż od dawna poszukuję jednego filmu który widziałem kilkanaście lat temu, byłem wtedy mały i jedyne co pamiętam to motyw przewodni: samolot pasażerski na skutek awarii trafia w przestrzeń kosmiczną. Tylko tyle pamiętam, przypuszczam, że produkcja USA, rok prod. lata 80 - 90, gatunek głupia komedia?

Offline minilol

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 15, 2010, 11:31:42 pm »
"Spokojnie to tylko awaria"?

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 15, 2010, 11:36:12 pm »
Tyle że w  "Spokojnie to tylko awaria"? to nie był samolot tylko prom kosmiczny...  ;-)  Samolot pasażerski pojawił się w poprzedniej części ' "Czy leci z nami pilot"?  ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 08:33:56 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline deusexe

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 17, 2010, 04:25:09 pm »
Wow, z recenzji na filmweb wynika, że to może być to, ale muszę wypożyczyć i obejżeć, aby się upewnić.
Dzięki wielkie.

Offline sSmall

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 01, 2010, 12:32:46 am »
Witm szukam filmu o rosyjkskim wojsku koles ucieka przed rosyska mafia do wojska mafia znajduje go  przelozeni chca go sprzedac mali ale to tylko podpucha okradają mafiozów za pieniadze skradzione imprezuja puźniej zostają wywiezieni na jakieś odludzie niedaleko cmentaza gdzie jeden z kolesi zaspokaja koiety za jedenie

Offline ewcia10092

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 05, 2010, 09:12:01 pm »
nie pamietam tytułu filmu. kiedyś go oglądałam wiec go dokładnie nie pamiętam. jest o mężczyźnie który zapomina kim jest i co robi robi sobie tatuaż żeby pamiętać niektóre rzeczy, w między czasie pokazują drugiego meżczyzne który co chwila zapomina co robił, pamięta tylko jak robić żonie zastrzyk, robią mu testy takie z jakimiś figurami a niektóre z nich są podłączone do prądu... nie pamiętam praktycznie nic więcej... długo go szukam więc jeśli ktoś mi pomoże to będe bardzo wdzięczna... z góry dziękuje...

Offline Qbiak

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 06, 2010, 12:56:03 pm »
nie pamietam tytułu filmu. kiedyś go oglądałam wiec go dokładnie nie pamiętam. jest o mężczyźnie który zapomina kim jest i co robi robi sobie tatuaż żeby pamiętać niektóre rzeczy, w między czasie pokazują drugiego meżczyzne który co chwila zapomina co robił, pamięta tylko jak robić żonie zastrzyk, robią mu testy takie z jakimiś figurami a niektóre z nich są podłączone do prądu... nie pamiętam praktycznie nic więcej... długo go szukam więc jeśli ktoś mi pomoże to będe bardzo wdzięczna... z góry dziękuje...

memento

Offline ewcia10092

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 06, 2010, 05:36:15 pm »
Qbiak
wielkie dzięki :)

Offline RossO

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 08, 2010, 06:45:18 am »
a ja mam problem nie tyle z filmem co z muzyka w nim. Chodzi mi o happy feet tupot małych stóp. Piosenka leci około minuty 54-55. Jej tekst brzmi: "pamiętam dobrze, słyszałem jak (słyszał jak) mówili zostaw z nim cos nie tak (mowili z nim cos nie tak), mowili podly typ (ten typ)" i tylko tyle wiem ale piosenka odrazu mi sie spodobała. Zna ktoś ją może??? Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

kwiatekmon

  • Gość
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 09, 2010, 09:02:30 am »
Witam, zwracam sie do użytkowników tego forum z prośbą o pomoc. Bardzo mi zależy na znalezieniu tytułu filmu, pamiętam z niego tylko jedną scenę i mam nadzieje że ktoś jakimś cudem go rozpozna. Wiecie jak to jest jak czasami coś dręczy długi czas a wy nie możecie sobie przypomnieć ...
A więc pamiętam tą scenę ponieważ jeszcze kilka razy oglądałam ją na youtube, w tle leciała jakaś powolna romantyczna piosenka... Po schodach ruchomych w jakiejś galerii wjeżdża dziewczyna, krótko przystrzyżona blondynka, ubrana (chyba) na czarno. Ta scena jest skadrowana tak, że widać centralnie na przeciwko schody zza których powoli pojawia sie ta kobieta, postać powoli jest odsłaniana zza schodów od czubka głowy... Na górze czeka na nią jakiś młody chłopak (brunet), widać ze dawno sie nie widzieli, to jak powitanie, ona (chyba) z jakimś bagażem, stają naprzeciwko siebie, długo na siebie patrzą, krótka wymiana zdań po czym dochodzi do pocałunku. W nastepnej scenie nasi bohaterowie lądują w łóżku, kochając sie namiętnie.
Wydaje sie że film jeden nie jest stary, jakby z ostatniej dekady, ale głowy nie daje
Jeśli ktoś kojarzy taką scene w jakimś filmie proszę o pomoc.

Offline anorexia

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 09, 2010, 09:29:37 am »
Szkoła uwodzenia.
http://www.imdb.com/title/tt0139134/

pozdrawiam

 

anything