Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 240717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reston

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #345 dnia: Maj 22, 2011, 12:54:02 am »
Witam
Mam prośbę odnośnie identyfikacji filmów z następującymi scenami:


1 film - początek - mała dziewczynka razem z kolegą/bratem (?) jadą motorem po bagnach. W wyniku nieodpowiedzialnego zachowania młodych ginie jakaś osoba, nabita na jakiś krzak/bambus, których jest pełno w okolicy. Następnie akcja przeskakuje o kilkanaście lat do przodu. Bohaterka jest już dorosła, mieszka sama w domu na odludziu (na bagnach?). Jest chyba nauczycielką. Pewnego wieczoru grupka jej uczniów - będąc pod wpływem alkoholu - postanawia ją nastraszyć. Zakładają maski postaci z horrorów (wilkołak, kosmita itp.) i odwiedzają ją w domu. Chyba ją gwałcą, więcej nie pamiętam.
Oglądałem ten film będąc dzieciakiem, nawet nie wiem czy obejrzałem go w całości. W każdym razie miałem wrażenie że to horror, choć mógł być to jakiś dramat.


2 film - to na pewno horror. Peryferia USA, jakieś mutanty mordujące ludzi. Kojarzę tylko jedyną scenę, pod koniec filmu. Mutanty złapałty głównych bohaterów, jest noc, otwarte pole, na którym stoją jakieś maszyny do zabijania. Jeden z mutantów pokazuje jakim jst bad guy`em i wkłada swojego towarzysza mutanta do wielkiej maszynki do mięsa  :biggrin: . Film z lat 80 tych.


3 film - nad identyfikacją tego filmu dumam pół życia. Razem z kumplem będąc dziećmi wypożyczyliśmy go z wypożyczalni by obejrzeć kiedy nie będzie jego rodziców. Co do fabuły - młodemu małżeństwu psuje się samochód, zatrzymują się na noc w wielim gotyckim domu. Zamieszkuje go arystokratyczna rodzina, kryjąca jakiś sekret (głowa rodziny podobna do Clarka Gable`a z Przeminęło...), która z miłą chęcią przyjmuje gości. Młodzi zostają dłużej w domu, okazuje się, że są w nim tajemne przejścia i strych, na którym urzęduje szalony wuj z wiertarką przymocowaną do nadgarstka (pod koniec przewierca nią jakąś kobietę). W finale dom się zawala.


z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 01:19:58 am wysłana przez reston »

Offline minilol

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #346 dnia: Maj 23, 2011, 07:34:09 pm »
1 i 3 nic mi nie mówią, a 2 to może "Wzgórza mają oczy" z 1977?

Offline reston

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #347 dnia: Maj 31, 2011, 08:42:37 pm »
zdecydowanie nie

Offline zwiroslawek

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 04, 2011, 09:38:49 pm »
Witam wszystkich,
Być może ktoś i mi pomoże ;)
Chodzi mi po  głowie film, który oglądałem kiedyś jak byłem mały, lata 80. Utkwiły mi  w pamięci 2 filmy - jeden znalazłem - Indiana Jones Poszukiwacze  zaginionej Arki, pamiętałem kamienną kulę przed którą uciekał ubrany  jak Indiana Jones koleżka ;)
A z drugiego filmu pamiętam jedną  scenę - las, taka jakby osada w lesie i stworki/skrzaty/elfy albo  ludzie przebrani za stworki...ukrywające się w ziemi, poprzykrywane  liśćmi w pewnym momencie wyskakują spod przykrycia i nie jestem pewny  czy nie ma tam jakiegoś pożaru, że wszystko płonie a te stworki  "latają" po lesie. Nie wiem czy to nie była jakaś finałowa scena filmu. 
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Offline OOllaaffeekk

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 05, 2011, 08:28:10 am »
Skoro pierwszym filmem był Indiana, to może tym drugim, którego teraz szukasz, jest Star Wars - Powrót Jedi  :wink: . Stworki były. Tylko dziwne, że latające wszędzie wiązki laserowe nie utkwiły ci w pamięci.

Offline Hamtaro666

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwiec 06, 2011, 06:46:16 pm »
Bo jej chodzi o Willow ;P

Offline piotrmucha

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwiec 09, 2011, 11:00:51 pm »
OK ja kiedyś oglądałem taki film:

Akcja działa się gdzieś ok. XVII wieku. Początek był na francuskiej kolonii New Providence (chyba). Był o takim jednym. Mało z tego pamiętam ale trochę mi zostało w głowie. Gościu był wojskowym. Pamiętam że on chyba dołączył do pirackiej załogi. Wiem jeszcze że gubernator ów koloni miał jakieś ciemne interesy z piratami, za co go potem zapuszkowali. Wiem też że ten gubernator miał córkę (jak z resztą każdy gub. w takich filmach) i ona grała w filmie jakąś ważną chyba role. CHYBA - Akcja się później rozwinęła i gościa zostawili na mini wyspie. Później ten gość wspomniany na górze jakimś cudem na angielską strone mocy przeszedł  :smile: i za tymi piratami się ganiał aż do jakiegoś nienormalnego skarbu. Nie jestem pewien ale tam chyba była jakaś wioska tubylców i film the end. Film był kiedyś puszczany na jakimś programie i puszczali go w 3 częściach więc był długi.

Aha sorry że tak to wszystko chaotycznie ale nie mam czasu  :cool:
Głuchy słyszał jak ślepy widział jak szczerbaty wygryzł włosy łysemu...

HaaYaargh

  • Gość
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 12, 2011, 08:53:23 pm »
Nie jest to wprawdzie film, a animacja, która swego czasu była zachwalana jako porównywalna z Bagińskim, bo autorem tego, na jakiś wysoki procent, jest Polak.


Akcja z początku dzieje się na jakimś statku, na arce, gdzie skłębieni są ludzie poszukujący nowego lądu, bohater chyba w pewnym momencie nie wytrzymuje i wychodzi na górny pokład próbując popełnić samobójstwo, i w tym momencie cała akcja okazuje się retrospekcją, a broń którą bohater próbował popełnić samobójstwo okazuje się jakąś klamką, która zaraz po tym zostaje mu odebrana przez pielęgniarkę w szpitalu (pewnie) psychiatrycznym, na tej wyspie którą szukali.


Any idea?

Offline NXO123

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 20, 2011, 01:36:33 pm »
poszukuje tytułu filmu o fabule :

z bogatej rodziny zostaje porwane dziecko a przy jego uwolnieniu pomagają jego 2 psy

swego czasu czesto ten film wyświetlano na tv4 i jak dobrze pamiętam to były tego minimum 2 częsci

Offline iwcia74

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 27, 2011, 04:27:57 pm »
Witam wszystkich
Poszukuję tytułu filmu:
Produkcja chyba z lat 80tych. Lektor na moim vhsie czytał tytuł jako "Amerykańskie lody  (nie jest to film erotyczny ;)) Nie wiem jaki był tytuł w oryginale. Niestety filmu o wyżej wymienionym tytule nie mogę znaleźć. Pamiętam, że opowiadał o trzech studentkach. Jechały do jakiegoś rezerwatu, czy parku,  Jedna chciała wziąć tam udział w jakimś triatlonie, bo potrzebowała pieniędzy na naukę, coś takiego.Druga miała chłopaka ale miała jakiś fetysz związany z obcinaniem włosów chłopakom :)Wszyscy na tym obozie mieli fryzury wykonane przez nią.  do tego samego parku jadą dwaj punkowcy względnie havymetalowcy ;) Jeden gubi drugiego po drodze. Ten zgubiony zostaje w samych majtkach, ubiera się w jakąś folie ze smietnika i idzie do tego parku piechotą, żeby wtłuc temu co go zgubił. Potem jest z trzecią z przyjaciółek. Ponadto był jeszcze motyw jakiegoś bogacza, który w tym parku składował toksyczne odpady. Jakiś koleś przebierał się za niedźwiedzia i robił mu na złość, np zalewając część budowli.
Może ktoś kojarzy...
Pozdrawiam

Offline wjtk

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 27, 2011, 12:14:56 pm »


Witam,


potrzebuje waszej pomocy otoz: kiedys ogladalem pewien film i nie jestem wstanie przypomniec sobie jego tytulu. Pamietam tylko, ze w filmie tym przedstawione byly dwa rozne swiaty jeden widziany przez okulary czarnobiale (straszny i bezwzgledny), a drugi przez kolorowe (piekny, idelany), czy jakos tak - chyba te okulary tworzyl glowny bohater. MNIEJ wiecej byla taka fabuła


dziekuje za pomoc


pozdro
wjtk

Offline Idaan


Offline wjtk

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 27, 2011, 04:13:09 pm »
Niestety to nie jest They Live

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 18, 2011, 10:23:36 pm »
Cześć,

poszukuję kilku tytułów, niewiele pamiętam z tych filmów, ale może ktoś coś skojarzy.

1 - horror, raczej nowszy (tak 2008 lub później), amerykański. Na samym początku widzimy jak morderca jest wypuszczany z więzienia, albo zwalniany z terapii. Później grupa przyjaciół wybiera się do domku nad jeziorem, który należy do jednego z chłopaków. Na przystani w skrzynce była broń. Pamiętam też, że jedna z par uprawiała seks na tarasie i zginęła jako pierwsza (w tym brunetka). Chyba nawet podczas tegoż aktu. Final Girl była chyba blondynką. Nie wiem, czy to nie był jakiś sequel.

2 - stary film (lata 70? 80? max. 90), nie wiem czy nie komedia. Niewiele pamiętam - rzecz działa się w okolicy plaży, jakaś dziewczyna skakała na trampolinie (znana aktorka), w okół kręciły się mięśniaki, bo była tam chyba siłownia i bar. Główny bohater miał dom na wzgórzu (który w finale stacza się z urwiska na skutek burzy lub trzęsienia ziemi), z basenem, do którego wpadł spadochroniarz. Być może główny bohater udawał kogoś kim tak naprawdę nie był.

Na razie tyle, byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!

Offline Gabriel.K.

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 14, 2012, 11:35:51 am »
No to teraz zagadka:) Nie znalazłem tego , aktor to raczej nie matthew  broderick ale podobny pewnie. Więc jest młody chłopak (? chyba) który  wysyła zdalnie sterowany samochodzik po zakupy do sklepu , to blisko początku filmu. Potem ten samochodzik ukrywa w śmietniku i napada nim  na bank?? :D jakiś film familijny. I nie wiem czy to jest z tego samego  filmu ale był samochód = gadżet zrobiony z 2 skuterów i się "rozłączył"  w trakcie ucieczki, to może być z innego filmu. Film może być ze  szwecji lub danii.. ale tak tylko piszę bo może to być produkcji usa (i pewnie jest )

Co by tu jeszcze dopisać by ułatwić.. kino może familijne , a może nie:) film leciał co najmniej raz na początku lat 90 lub pod koniec 80 na bank na jedynce.