trawa

Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 240710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Versa5237

Film z karłem to może być ----> ''Leprechaun'' {Filmweb}
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 02, 2012, 05:14:36 pm »
{Na www.filmweb.pl  wpisz w wyszukiwarce Karzeł i zobacz czy to ten film }
OPIS:
Horror, czarna komedia 1993 rok
Tam gra Jennifer Aniston
Fabuła:
Pewnej nocy Dan O`Grady wraca z Irlandii, z pogrzebu matki. Ze sobą przywozi sakwę pełną złotych monet. Twierdzi, że złapał Karła i zmusił go do oddania złota. Żona mu nie wierzy, ale gdy ten wychodzi z domu, z walizki męża wyskakuje Karzeł chcący z powrotem swoje złoto. Zabija kobietę, lecz gdy Dan wraca do domu, zamyka Karła w skrzynce. Chce go podpalić, ale mdleje. 10 lat później do tego właśnie domu wprowadzają się dwie osoby - ojciec i córka (w tej roli Jennifer Aniston, jeszcze wtedy mało znana). Poza tym pojawia się ekipa od malowania. Jeden z "chłopaków" otwiera skrzynię i uwalnia Karła. Pogoń za złotem znów się zaczyna. 

Zobacz czy o ten film ci chodzi??? :biggrin:
Pozdrawiam!!

Offline Versa5237

Sprawdz!!!
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 02, 2012, 05:19:34 pm »
{Na [/size]www.filmweb.pl[/color][/size]  wpisz w wyszukiwarce Karzeł i zobacz czy to ten film }[/size]OPIS:Horror, czarna komedia 1993 rok Tam gra Jennifer Aniston[/size]Fabuła:Pewnej nocy Dan O`Grady wraca z Irlandii, z pogrzebu matki. Ze sobą przywozi sakwę pełną złotych monet. Twierdzi, że złapał Karła i zmusił go do oddania złota. Żona mu nie wierzy, ale gdy ten wychodzi z domu, z walizki męża wyskakuje Karzeł chcący z powrotem swoje złoto. Zabija kobietę, lecz gdy Dan wraca do domu, zamyka Karła w skrzynce. Chce go podpalić, ale mdleje. 10 lat później do tego właśnie domu wprowadzają się dwie osoby - ojciec i córka (w tej roli Jennifer Aniston, jeszcze wtedy mało znana). Poza tym pojawia się ekipa od malowania. Jeden z "chłopaków" otwiera skrzynię i uwalnia Karła. Pogoń za złotem znów się zaczyna.  Zobacz czy o ten film ci chodzi???  Pozdrawiam!!
[/size][/font]

Offline goch88

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 25, 2012, 08:43:13 pm »
Witam, szukam starego czeskiego filmu. Opowiadał on historie rodziny, której jednymi zapamietanymi przez mnie członkami były gruba kobieta i babcia, która była w łóżku wynoszona do ogródka. Będę wdzięczna za wskazówki dotyczące tytułu:)

Offline urssa

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 31, 2012, 04:32:30 am »
Witam, przeczytalam caly watek w poszukiwaniu tytulow jakie sama szukam. Niestety wiele wiadomoci temu padly dwa nieodpowiedziane pytania - jezeli ktos jeszcze z danych osob czyta ten watek, to tutaj sa dwie odpowiedzi.

Film o komiku ktoremu wyrasta trzecia reka to The Man With Three Arms http://www.imdb.com/title/tt0101660/

Film w ktorym przewija sie motyw zatopionego miasta i w ktorym wystepuje scena w silosie pelnym czerownych jablek to In Dreams http://www.imdb.com/title/tt0120710/


Sama mam jednak pytanie dotyczace dwoch filmow.
1- film chyba z lat 80/90 na ziemie przybywa ubrany w czarny plaszcz mezczyza, ktory ma przyczepione do reki urzadzeie, ktore najpierw aplikuje czlowiekowi jakis narkotyk, potem wbija ostrze czlowiekowi w glowe i wysysa plyn z mozgo - ktory jest jakims silnym narkotykiem.

2 - Film azjatycki - przewija sie w nim ciagle amerykanski utwor. Dziewczyna pracujaca w jakies budce na straganie zakoc**je sie wmlodym mezczyznie (chyba policjancie), nastepnie pod jego nieobecnosc wlamuje sie do jego domu  i podmienia w nim rzeczy, np zurzyte mydlo na nowe, albo podrzuca wielkiego miska. Charakterystyczna scena, ktora mi zapadla w pamieci opisuje moment gdy mezczyzna wraca do domu i nie zauwaza podmiany, tylko widzac mydlo mowi, ze mydlo o siebie nie dba bo przytylo a widzac ociekajacy recznik mowi cos, ze recznik ma depresje i placze.



Offline slay

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 18, 2012, 08:03:33 pm »
Witam, szukam starego czeskiego filmu. Opowiadał on historie rodziny, której jednymi zapamietanymi przez mnie członkami były gruba kobieta i babcia, która była w łóżku wynoszona do ogródka. Będę wdzięczna za wskazówki dotyczące tytułu:)

Jeśli się nie mylę to chodzi Ci o któryś z tych trzech filmów które swoją drogą łączą się w taką luźną trylogię:
Slunce, seno, jahody
Slunce, seno a par facek
Slunce, seno, erotyka

Offline maxim1987

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 06, 2012, 06:29:12 pm »
Cześć
oglądałem kiedyś taki film:

Grupka młodzieży organizuje sobie imprezę w opuszczonym budynku (stara fabryka?). Impreza w najlepsze - muzyka, alkohol, podteksty erotyczne. W pewnym momencie pokazany zostaje stary piec w piwnicy, który sam się otwiera. Z pieca wydostaje się "coś" (jakiś rodzaj ducha?) i wchodzi w ciało jednego z uczestników zabawy.

Nie pamiętam co dzieje się dalej, ale zapewne w jakiś sposób dzieciaki zostają zabite, bo na końcu filmu tylko dwoje wraca do domu.

Oprócz  bardzo ogólnego zarysu fabuły zapamiętałem 2 sceny:

Scena I - najprawdopodobniej ostatnia scena filmu
Świta. Dwoje (?) umęczonych nastolatków wraca z tej imprezy do domu przez osiedle domków jednorodzinnych - takie typowe amerykańskie przedmieścia. W ogródku przed jednym z domów spotykają staruszka (staruszkę?) - to na pewno ktoś znajomy, ponieważ witają się z ta osobą. Ostatnie ujecie pokazuje, że dzieciaki idą dalej, a staruszek (staruszka) podnosi głowę i ma dziwnie zmienione oczy - tak samo jak dzieciaki na tej imprezie

Scena II
Podczas imprezy w jakimś pomieszczeniu zamykają się dziewczyna z chłopakiem w celach wiadomych. W dziewczynę jednak wchodzi to "coś" z pieca i zaczyna zachowywać się co najmniej dziwnie. W pewnym momencie bierze puder (składane lusterko?) i dosłownie wkłada sobie je w pierś [sic!]

Nie pamiętam więcej szczegółów, ale film oglądałem będąc dosyć małym dzieckiem (wiem nie powinienem oglądać takich rzeczy) więc nie powinien zostać nakręcony później niż na początku lat 90-tych, chociaż te sceny, które pamiętam wskazywały by raczej estetykę lat 80-tych.

Wspomnienie tego filmu chodzi za mną już ładnych parę lat. Będę wdzięczny za pomoc w jego identyfikacji

Offline bognakey@gmail.com

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 12, 2012, 06:33:16 pm »
Witam Wszystkich :)
 
Pomóżcie nazwać film którego gorączkowo szukam...
 
Film toczy się w UK chyba z 2005r... jest tam jakiś młody (rudy) grajek/muzyk który śpiewa i gra w nocy na ulicach w dzień pomaga wiekowemu ojcu w zakładzie (naprawiają stare / uszkodzone sprzęty AGD) pewnego razu gra swoje autorkie kawałki i śpiewa w przejmujący sposób co zauważa pewna dziewczyna prosząca go o pomoc przy naprawie odkurzacza... on teskni za swoją dziewczyną która go rzuciła i śpiewa głównie o bólu (ma nadzieję ze ona do niego wróci) ona jest(chyba) z Ukrainy i ma małą córeczke o imieniu Iwanka mieszka z matką, którą ściagnęła też ze swojego kraju aby opiekowała sie córką kiedy ona pracuje jako pomoc domowa. Poznają się i dużo rozmawiają... ona opowiada mu o swoim małżeństwie (mąż w Ukrainie) w którym nie działo się dobrze... on o swoim bólu po stracie ukochanej. Pewnego dnia ona wbiega z nim do sklepu z instrumentami pokazując mu że biedni też mają prawo do kultury i zaczyna grać na fortepianie (opbsługa ją dobrze zna bo często przychodzi"testować" fortepian) on zaczyna rozumieć że ona jest bardzo zdolną i utalentowaną artystką. On marzy o karierze i nagraniu swojej płyty ona stara się mu pomóc w realizacji.. za ostatnie pieniądze kupują garnitur dla niego aby w banku dostał kredyt na wypożyczenie na tydzień studia nagraniowego - udaje się! z ulicy sciągają też innych grajków (jakaś kapela) i zaczynają nagrywać demo w studio... nigdy nie połączył ich romans... jednak on się w niej zakoc**je ona odmawia mówiąc że chce być fer w stosunku do instytucji małżeństwa bo mają dziecko a ona nie jest pewna czy nie kocha męża... po zakończeniu nagrywania zaprzjaznieni juz wszyscy łącznie z dzieckiem, mamą i kapelą cała grupa rozchodzi się w swoją stronę on po raz ostatni prosi ją o to aby poszła z nim do niego świętować :) ona odmawia... w domu puszcza na prośbę starego ojca (główny bohater) wspólne demo... ojciec się rozczula móiąc ze chce jeszzce raz posłuchać płyty od początku i aby mu nie przeszkadzał... chwali syna i oddaje synowi (odłożone pieniądze, które skłądał całe życie) na wyjazd do Londynu aby na miesiac mu starczyło i aby nie musiał martwić się o nocleg czy jedzenie.. ten uradowany telefonem od potencjalnego producenta biegnie przez miasto do tej dziewczyny aby ją ze sobą zabrać ( bo kasy wystarczy dla trojga) widzi ze ona jest z mężem i odchodzi... za te pieniądze przed wyjazdem kupuje jej z tego sklepu muzycznego fortepian... i wyjezdza.
Znacie ten film?? podajcie proszę tytuł.... :)
Pozdrawiam!
bognakey@gmail.com

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 12, 2012, 06:37:19 pm »
Witam Wszystkich :smile:
 
Pomóżcie nazwać film którego gorączkowo szukam...
 
Film toczy się w UK chyba z 2005r... jest tam jakiś młody (rudy) grajek/muzyk który śpiewa i gra w nocy na ulicach w dzień pomaga wiekowemu ojcu w zakładzie (naprawiają stare / uszkodzone sprzęty AGD) pewnego razu gra swoje autorkie kawałki i śpiewa w przejmujący sposób co zauważa pewna dziewczyna prosząca go o pomoc przy naprawie odkurzacza... on teskni za swoją dziewczyną która go rzuciła i śpiewa głównie o bólu (ma nadzieję ze ona do niego wróci) ona jest(chyba) z Ukrainy i ma małą córeczke o imieniu Iwanka mieszka z matką, którą ściagnęła też ze swojego kraju aby opiekowała sie córką kiedy ona pracuje jako pomoc domowa. Poznają się i dużo rozmawiają... ona opowiada mu o swoim małżeństwie (mąż w Ukrainie) w którym nie działo się dobrze... on o swoim bólu po stracie ukochanej. Pewnego dnia ona wbiega z nim do sklepu z instrumentami pokazując mu że biedni też mają prawo do kultury i zaczyna grać na fortepianie (opbsługa ją dobrze zna bo często przychodzi"testować" fortepian) on zaczyna rozumieć że ona jest bardzo zdolną i utalentowaną artystką. On marzy o karierze i nagraniu swojej płyty ona stara się mu pomóc w realizacji.. za ostatnie pieniądze kupują garnitur dla niego aby w banku dostał kredyt na wypożyczenie na tydzień studia nagraniowego - udaje się! z ulicy sciągają też innych grajków (jakaś kapela) i zaczynają nagrywać demo w studio... nigdy nie połączył ich romans... jednak on się w niej zakoc**je ona odmawia mówiąc że chce być fer w stosunku do instytucji małżeństwa bo mają dziecko a ona nie jest pewna czy nie kocha męża... po zakończeniu nagrywania zaprzjaznieni juz wszyscy łącznie z dzieckiem, mamą i kapelą cała grupa rozchodzi się w swoją stronę on po raz ostatni prosi ją o to aby poszła z nim do niego świętować :smile: ona odmawia... w domu puszcza na prośbę starego ojca (główny bohater) wspólne demo... ojciec się rozczula móiąc ze chce jeszzce raz posłuchać płyty od początku i aby mu nie przeszkadzał... chwali syna i oddaje synowi (odłożone pieniądze, które skłądał całe życie) na wyjazd do Londynu aby na miesiac mu starczyło i aby nie musiał martwić się o nocleg czy jedzenie.. ten uradowany telefonem od potencjalnego producenta biegnie przez miasto do tej dziewczyny aby ją ze sobą zabrać ( bo kasy wystarczy dla trojga) widzi ze ona jest z mężem i odchodzi... za te pieniądze przed wyjazdem kupuje jej z tego sklepu muzycznego fortepian... i wyjezdza.
Znacie ten film?? podajcie proszę tytuł.... :smile:
Pozdrawiam!
bognakey@gmail.com


To jest niesamowity film, jego tytuł to "Once".
http://www.filmweb.pl/Once
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline bognakey@gmail.com

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 14, 2012, 12:16:58 pm »
Dzięki!!!!


Tak to ten film :):):)

Offline Duchowicz

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:24:34 pm »
(19:20:44) Duch: byl taki serial o kosmitach; aktorzy, ktorzy w nim grali ubierali takie wielkie kostiumy; to byla miedzygwiezdna wycieczka klasowa (podrozowali w kosmicznym autobusie) i zatrzymali sie na Ziemi, zeby poznac Ziemian - ktorych nazywali "ziemniakami"; z tego co pamietam to chyba chowali sie przed Ziemianami po krzakach itd. (nie byli niewidzialni, nie byli podobni do ludzi); mieli takie duze, wlochate kostiumy
(19:21:44) Dagger: czy jakość serialu i efektów była dobra?
(19:21:59) Duch: slaba




(23:10:36) Duch: bylo jakies intro z autobusem tych kosmitow na tle kosmosu jak leci w strone ziemi




(23:15:06) Duch: jeszcze byl chyba serial o jakichs kosmitach (tez futrzanych) co chodzily po statku kosmicznym
(23:15:20) Duch: ci kosmici byli troche infantylni i gadali z roslinami
(23:15:23) Duch: cos takiego mi swita
(23:15:35) Duch: pewnie nikt nie kojarzy
(23:15:57) Duch: albo mieli jakies krysztaly na tym statku swiecace?
(23:16:07) Dagger: tez nie animowany?
(23:16:11) Duch: tez nie
(23:16:32) Duch: to mogloby nas zaprowadzic do "ziemniakow" bo nie wiem czy nie na tym samym kanale lecialy oba te seriale
(23:16:45) Duch: bo mi swita, ze to bylo na TV4

Offline dziama13

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 07, 2012, 08:49:24 pm »
Pamiętam taki film. O dziewczynie chorej na białaczkę. Nie była to ani Szkoła uczuć ani Bez mojej zgody.

Ameryka, lata 90. Z tego co pamiętam była blondynką i chyba w liceum. Więcej nie pamiętam. Z góry dziękuję za pomoc

Offline Zag

szukam tytułu
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:32:21 pm »
Witam mam problem potrzebuję tytuł filmu o takiej fabule: żona zdradza męża, chyba bo nie jestem pewien  :cry: z  przystojniaczkiem potrąconym przez nią samochodem,którego odwiedza w jego domu czy jakiejś pracowni, pod koniec mąż się dowiaduje i zabija przystojniaczka chyba jakąś szklaną kulą, pamiątką od męża,tak mi się wydaje,może ktoś zna tytuł

Offline Zag

Odp: szukam tytułu
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 24, 2013, 11:02:13 pm »
jeszcze raz spróbuję,szukam filmu bo nie pamiętam,ani kto grał w nim, wątek jest mniej więcej taki, kobieta w jakiś przypadkowy sposób,chyba potrąca przystojnego faceta,potem zamartwia się czy jest z nim ok i go odwiedza, potem jeszcze raz i facet za czyna u siebie w pracowni jakiejś czy domu tańczyć i dochodzi do seksu,ona ma męża i wracając do domu płacze,ale potem cały czas się z gościem spotyka,mąż się o tym dowiaduje jakoś i zabija przystojniaczka jakimś ciężkim przedmiotem chyba czymś szklanym ale nie jestem pewien, może ktoś kojarzy tytuł


Offline Ryceros

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:03:42 pm »
Cytat: urssa
2 - Film azjatycki - przewija sie w nim ciagle amerykanski utwor.   Dziewczyna pracujaca w jakies budce na straganie zakoc**je sie wmlodym   mezczyznie (chyba policjancie), nastepnie pod jego nieobecnosc wlamuje   sie do jego domu  i podmienia w nim rzeczy, np zurzyte mydlo na nowe,   albo podrzuca wielkiego miska. Charakterystyczna scena, ktora mi zapadla   w pamieci opisuje moment gdy mezczyzna wraca do domu i nie zauwaza   podmiany, tylko widzac mydlo mowi, ze mydlo o siebie nie dba bo przytylo   a widzac ociekajacy recznik mowi cos, ze recznik ma depresje i placze.
Przykro mi, że tak późno.
Film, którego szukasz to "Chungking Express".


Offline Szatany

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 08, 2013, 09:34:13 pm »
Witam, szukam 3 filmów. Może być ciężko je zidentyfikować bo niewiele z nich pamiętam, ale spróbujmy.  Wszystkie są na 90% z lat 80tych.
1. Azjatycki, być może japoński film sci-fi. Pamiętam z fabuły tylko tyle że na początku kosmici atakują Ziemię, ale niewiele jest pokazane. W odwecie ludzie wysyłają wielki statek kosmiczny na planetę obcych. Jedyne co pamiętam to że ten statek miał po bokach coś co przypominało cylinder rewolweru, a z dziur wylatywały myśliwce albo inne małe stateczki.


2. Film sci-fi z którego jedyne co pamiętam to scena z wielką jaskinią, albo być może hangarem, wypełnionym kupą złomu. Na górze siedział wielki robot który w ręku  trzymał myśliwiec (chyba F16).


3. Horror gdzie w piwnicy jakiegoś budynku (może szkoły) były kokony i wielkie modliszki albo inne podobne owady.


Z góry dziękuję za pomoc. Dzięki internetowi znalazłem już kilka innych filmów które widziałem jako dziecko i których nie myślałem że uda mi się kiedykolwiek znaleźć :smile: np. vindicator i gunhed.

 

anything