trawa

Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 240396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorotagr3

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 15, 2015, 01:43:19 am »
Szukam tytulu filmu w którym żona pisze SMSy do własnego męża i umawia się z nim na spotkanie w ten sposób odkrywa że ją zdradza ktoś pamięta tytuł?

Offline Duinhir

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #391 dnia: Maj 24, 2015, 06:58:17 pm »

Witam. Wklejam post uztkownika co pytał o ten film, a nie uzyskał odpowiedzi. Czy ktoś ma pomysł, jaki to tytuł? Pamiętam go, ale też nie mogę go znaleźć. Dzięki!

"Witam

Szukam filmu o piratach. Oglądałem go w młodości i pamiętam trochę scen ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Wydaje mi się, że w tytule jest słowo "wyspa" ale to może być błędne skojarzenie.. Nie jest to Wyspa Piratów (Cutthroat Island) ani tym bardziej Wyspa Skarbów.Początek fabuły rozgrywa się w jakiejś dżungli gdzie grupa piratów próbuje przehandlować broń tubylcom. Najpierw idą przez dżunglę niosąc ciężkie długie skrzynie, potem rozmawiają z tubylcami przy ognisku. Wódz tubylców ( w wielkim pióropuszu) testuje broń na najbliższym swoim wojowniku ale rozmowy się nie udają więc kapitan wrzuca naboje do ogniska i zaczynają uciekać. Tubylcy doganiają ich i po kolei wybijają całą załogę. Jest tam sporo charakterystycznych postaci, np. niemowa (chyba) z długim kijem, w którym jest ukryte ostrze (zestaw jak na Ślepej Furii  ). Sam kapitan już już ma uciec, dobiega do plaży i statku ale tam czekają na niego żołnierze. Trafia do więzienia gdzie opowiada historię swojego życia.Teraz zaczyna się główna część filmu, z której nie pamiętam za wiele. Wiem, że główny bohater pomaga pewnej parze młodych ludzi. Jest też oczywiście zły pirat - handlarz niewolników. Porywa dziewczynę a chłopak z kapitanem ruszają jej na ratunek. Z charakterystycznych scen pamiętam jak skuta kajdanami panna chwyta pirata, który przyszedł do jej kajuty i zaczyna dusić kajdanami. Wtedy wchodzi kapitan statku. Ona mówi: "Wypuśćcie mnie albo go uduszę". Kapitan na to rzuca w gościa nożem i mówi: "Czym mi teraz zagrozisz?". Prawie na pewno było to  ten sposób, mogłem pomylić pojedyncze słowa.Końcówka filmu znowu wraca do więzienia gdzie kapitan kończy opowiadać swoja historię. Później jest scena jak wyprowadzają go na szubienicę i już mają powiesić kiedy okazuje się, że księdzem jest chłopak, któremu wtedy pomógł. nie pamiętam dokładnie ale chyba chłopak odcina linę na której kapitan zaczyna wisieć i wpadają razem pod rusztowanie, na którym jest szubienica. Tam czeka wóz, którym powozi dziewczyna. Razem uciekają w stronę morza gdzie zjeżdżają po linie (na bloczkach do spuszczania towaru, lina jest pod kątem - nie pionowo w dół) do zacumowanej u stóp klifu (chyba) łodzi, którą odpływają w stronę zacumowanego dalej okrętu. Jeden z okrętów w filmie mógł się nazywać "Karona" albo jakoś podobnie.. Główny bohater chyba zaczyna swoją opowieść w więzieniu od wymówienia nazwy statku po czym mówi jaki to był piękny statek.."

Offline klaudia4996

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 19, 2015, 10:38:09 am »
A więc, film opowiadał o młodym małżeństwie, które kupiło dom. Kobieta zaszła w ciążę i zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy. Była scena, że zrobili sobie zdjęcie w którymś z pokoi i po wywołaniu z tyłu w ciemnym miejscu był cień. Pamiętam, że na koniec kobieta odkryła, że w tym domu są pochowane szczątki (afrykanki ?) która była w ciąży. Duch pojawił się, dotknęła brzucha tej kobiety w ciąży i zniknęła. I od tej pory już nie było po niej śladu.

Offline misiokles

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 19, 2015, 11:02:11 am »
Bag of Bones wg. Stephena Kinga?

Offline Hollow

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:52:18 am »
Szukam dla kogoś tytułu komedii romantycznej. Jakaś amerykanka chce pojechać do Anglii do narzeczonego, ale z jakiegoś powodu ląduję w Irlandii. Tam wynajmuje jakiegoś faceta aby ją tam zawiózł. Ten facet z jakegoś powodu mówił na nią Sałata. Kojarzy ktoś?

Offline Duinhir

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 05, 2017, 09:23:00 pm »

Witam. Wklejam post uztkownika co pytał o ten film, a nie uzyskał odpowiedzi. Czy ktoś ma pomysł, jaki to tytuł? Pamiętam go, ale też nie mogę go znaleźć. Dzięki!

"Witam

Szukam filmu o piratach. Oglądałem go w młodości i pamiętam trochę scen ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Wydaje mi się, że w tytule jest słowo "wyspa" ale to może być błędne skojarzenie.. Nie jest to Wyspa Piratów (Cutthroat Island) ani tym bardziej Wyspa Skarbów.Początek fabuły rozgrywa się w jakiejś dżungli gdzie grupa piratów próbuje przehandlować broń tubylcom. Najpierw idą przez dżunglę niosąc ciężkie długie skrzynie, potem rozmawiają z tubylcami przy ognisku. Wódz tubylców ( w wielkim pióropuszu) testuje broń na najbliższym swoim wojowniku ale rozmowy się nie udają więc kapitan wrzuca naboje do ogniska i zaczynają uciekać. Tubylcy doganiają ich i po kolei wybijają całą załogę. Jest tam sporo charakterystycznych postaci, np. niemowa (chyba) z długim kijem, w którym jest ukryte ostrze (zestaw jak na Ślepej Furii  ). Sam kapitan już już ma uciec, dobiega do plaży i statku ale tam czekają na niego żołnierze. Trafia do więzienia gdzie opowiada historię swojego życia.Teraz zaczyna się główna część filmu, z której nie pamiętam za wiele. Wiem, że główny bohater pomaga pewnej parze młodych ludzi. Jest też oczywiście zły pirat - handlarz niewolników. Porywa dziewczynę a chłopak z kapitanem ruszają jej na ratunek. Z charakterystycznych scen pamiętam jak skuta kajdanami panna chwyta pirata, który przyszedł do jej kajuty i zaczyna dusić kajdanami. Wtedy wchodzi kapitan statku. Ona mówi: "Wypuśćcie mnie albo go uduszę". Kapitan na to rzuca w gościa nożem i mówi: "Czym mi teraz zagrozisz?". Prawie na pewno było to  ten sposób, mogłem pomylić pojedyncze słowa.Końcówka filmu znowu wraca do więzienia gdzie kapitan kończy opowiadać swoja historię. Później jest scena jak wyprowadzają go na szubienicę i już mają powiesić kiedy okazuje się, że księdzem jest chłopak, któremu wtedy pomógł. nie pamiętam dokładnie ale chyba chłopak odcina linę na której kapitan zaczyna wisieć i wpadają razem pod rusztowanie, na którym jest szubienica. Tam czeka wóz, którym powozi dziewczyna. Razem uciekają w stronę morza gdzie zjeżdżają po linie (na bloczkach do spuszczania towaru, lina jest pod kątem - nie pionowo w dół) do zacumowanej u stóp klifu (chyba) łodzi, którą odpływają w stronę zacumowanego dalej okrętu. Jeden z okrętów w filmie mógł się nazywać "Karona" albo jakoś podobnie.. Główny bohater chyba zaczyna swoją opowieść w więzieniu od wymówienia nazwy statku po czym mówi jaki to był piękny statek.."

Odpowiadam sam na swój post :)
Znalazłem w końcu ten film: Dzikie wyspy (1983)

Pozdrawiam wszystkich czekających ^^

Offline death_bird

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 07, 2017, 10:33:33 pm »
Szukam dla kogoś tytułu komedii romantycznej. Jakaś amerykanka chce pojechać do Anglii do narzeczonego, ale z jakiegoś powodu ląduję w Irlandii. Tam wynajmuje jakiegoś faceta aby ją tam zawiózł. Ten facet z jakegoś powodu mówił na nią Sałata. Kojarzy ktoś?

Jeśli jeszcze jakimś przypadkiem nie znalazłeś. ;)

http://www.filmweb.pl/film/O%C5%9Bwiadczyny+po+irlandzku-2010-493235

O dziwo niezła komedia romantyczna...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline juleczkaj

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #397 dnia: Lipiec 26, 2019, 12:09:47 pm »
Czesc,
W dziecinstwie mialam zbior bajek dla dzieki z ktorej jedna byla o dziewczynce ktora sie zgubila ale nie umiala mowic 'Nie' i mowila np. niesowka zamiast taksowka. Druga bajka byla o dziewczynce i chlopczyku i o czerwonym pomidorze. Niestety nie pamietam wiecej szczegolow ale od kilku lat juz szukam tego zbioru i oddalabym wiele zeby go odnalezc. Ktos kojarzy ? Z gory dziekuje bardzo !

Offline Ryceros

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 26, 2021, 11:43:33 am »

chodzi mi po glowie jakis film telewizyjny
chyba lata 80/90
kino raczej z tych o niczym, żadne specjalnie gatunkowe czy coś


pamiętam w zasadzie dwie sceny


pierwsza to sam początek filmu
poznajemy matkę wychowującą (chyba samotnie) bardzo dużą rodzinę i jest jakiś chyba szkolny festyn rodzin, jakies konkursy, jakiś wyścig z nagrodami


druga scena,
jej synek, ja wiem 10-12 letni (ma jakieś spektrum autyzmu chyba), gubi się w galeri handlowej, szał zakupów przedświątecznych
i potem ten synek się samotnie tuła po dużym mieście, matka dzwoni z domu na policję chyba
i to dziecko, spotyka na mieście jakiegoś przebranego za mikołaja faceta i kupuje od niego gęś (nie pamiętam czy żywą, czy martwą ale nieoskubaną)
dochodzi między nimi do jakiejś głebszej filozoficznej wymiany zdań
potem jak już wraca do domu z tą gęsią, to matka walczy z okazywaniem emocji, bo wie, że nie może go opieprzyć, bo on i tak nic nie zrozumie
i neutralnie reaguję na tę gęś, pyta jak tam w szkole, blabla.


anyone?


edit:
dodam, że produkcja amerykańska
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2021, 01:40:22 pm wysłana przez Ryceros »