Autor Wątek: NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt  (Przeczytany 13014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:17:38 am »
a może warto pomyśleć nad jakąś niszą? karma sugeruje komiksy filozoficzne, przesiąknięte Wschodem, albo z drugiej strony komiksy o zwierzętach (jak chcesz, to mogę walnąć humorystyczny kawałek w tym stylu :) )

dziś wstałem o 3 rano, zrobiłem poemiksy do Karmy. mam nadzieję że się nie zawiedziesz. a jeśli są jeszcze jakieś wymagania szczegółowe, to mogę poprawić.

Pszren

Offline Salgi

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:56:51 am »
Ulala chyba troche z motyka na slonce,ale mimo wszystko jestem za bo idealizm trzeba wspierac,zreszta trzeba miec naprawde wielkie jaja zeby podjac sie czegos takiego,dla mnie taki magazyn bylby ekstra,bo jakos nie satysfakcjonuja mnie internetowe gazetki,a jakbym mogl wziac to do reki...ha! to byloby cos  :D
Mozna by napisac ze jestem za a nawet przeciw.
szacuneczek za jaja  :D

Offline empro

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:39:53 pm »
przeczytałem cały wątek, i niestety tytuł nie powinien brzmiec "magazyn komiksowy" tylko nowy zin, po prostu
nakład 200-400 to jest zupełnie nic (jak na magazyn) moim zdaniem trzeb zrobic minimu 1000, w kolorze, na dobrym papierze (może niech będzie cienki, ale ładny) i rozprowadzac to w empikach, kolporterach itp, bo w sklepach komiksowych to na pewno nie zejdzie tyle :)
to jest ciężki i kosztowny pomysł, myślę że zanim się w ogóle zabrac do tego, to trzeba pomyślec o sponsorach, reklamodawcach itp itd, czyli podejśc z początku bardzo marketingowo,

Kingquest, to jest bardzo fajny pomysł, ja sam kilka miesięcy temu myślałem o czymś takim, miałem nawet już wydawcę, który wydaje regularnie kilka magazynów dostepnych w szerokiej dystrybucji, policzyliśmy, i jest to zabawa duzo droższa niż mówi Turu i Gil, to są dziesiątki tysięcy złotych i wiele osób, i w ogóle

chyba, że mówimy po prostu o dobrej jakości zinie, wtedy wydaje mi się, że nawet lepszym pomysłem byłoby połączenie sił z jakimś istniejącym i próbowanie zrobienia czegoś na wysokim poziomie, może gdyby istniał u nas jeden naprawdę mocny i cholernie dobry zin, mogłbym osiągnąc wysoką sprzedaż a w perspektywie wyjśc do ludzi w szerokiej dystrybucji :)

mimo wszystko życze powodzenia i mam nadzieje, że sie uda coś fajnego zrobic, bo dobrego materiału na rynku nigdy za wiele :)

Offline empro

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:42:21 pm »
Cytat: "pszren"
a może warto pomyśleć nad jakąś niszą? karma sugeruje komiksy filozoficzne, przesiąknięte Wschodem, albo z drugiej strony komiksy o zwierzętach


tylko taka nisza to pewnie ze 3-4osoby,
kto by chciał coś takiego czytac ??

Offline Rybb

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:50:56 pm »
Cytuj
Myślę, że jesli chodzi o design to będe chciał skorzystać z pomocy jakiegoś znajomego grafika. Problem designu nie powinien stanowić żadnej poważniejszej przeszkody.


Nie stanowi :badgrin: W razie co to służę pomocą ;) Główjnie w kwestii okładek. Co się tyczy składu i typografii to najwyżej mogę coś zasugerować.
Kingquest... dostałeś maila? Wieczorem posyłam następnego:)

Offline pszren

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2006, 01:24:39 pm »
Cytat: "empro"
tylko taka nisza to pewnie ze 3-4osoby,
kto by chciał coś takiego czytac ??


ależ to się zapowiada niszowo, w niszy komiksiarzy w Polsce.

promowanie zdolnych twórców komiksowych wśród ludzi zainteresowanych filozofią byłoby zadaniem trudnym, ale pożytecznym. bez wielkich mediów, właśnie przez uparte działania zachęcania do czytania swojego zina w jakimś tematycznym środowisku, Kingquest mógłby zrobić coś dalekowzrocznego. a ludzie hodujący zwierzęta to też spora grupa. oczywiście jest też droga łatwiejsza, wypróbowana, czyli - jak już wspomniałem - skupienie się na ludziach, którzy i tak czytają komiksy. :p

poza tym jak Kingquest zdobędzie doświadczenie (nie topiąc kasy), to może się to przydać w przyszłości.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2006, 01:52:41 pm »
To ja tez moze cos optymistyczniejszego:
- podstawa sa dobre komiksy - jesli to sie bedzie nadawac do czytania - niewykluczone ze ludzie kupia (patrz Wilq, Jez Jerzy, Osiedle)
- jeszcze nikt nie publikowal chyba poemiksow - to by moglo byc ciekawe
- brak innego pisma (konkurencji)
- np. Optic Nerve zaczynal od nakladow kilku egzemplarzy na ksero, a teraz to popularny komiks, wiec nie ma co sie zrazac.


Uwagi mniej optymistyczne:
- zarobic sie na tym raczej nie da - brak rynku reklam, ciezko chyba bedzie znalezc sponsorow
- brak sensownego zarzadzania prawami autorskimi w komiksach (cos w stylu Zaiksu - publikujesz komiksy i placisz ryczaltem od strony). Z kazdym wlascicielem praw autorskich musisz prowadzic osobne rozmowy. Czasem nie wiadomo z kim je prowadzic...
- dystrybucja zinowa moze przejs niezauwazona. Naklad 400 egz to sporo, a jednak moze byc trudno sie dogadac z drukarzem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline empro

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2006, 06:37:06 pm »
Cytat: "pszren"
Cytat: "empro"
tylko taka nisza to pewnie ze 3-4osoby,
kto by chciał coś takiego czytac ??


ależ to się zapowiada niszowo, w niszy komiksiarzy w Polsce.

promowanie zdolnych twórców komiksowych wśród ludzi zainteresowanych filozofią byłoby zadaniem trudnym, ale pożytecznym. bez wielkich mediów, właśnie przez uparte działania zachęcania do czytania swojego zina w jakimś tematycznym środowisku, Kingquest mógłby zrobić coś dalekowzrocznego. a ludzie hodujący zwierzęta to też spora grupa. oczywiście jest też droga łatwiejsza, wypróbowana, czyli - jak już wspomniałem - skupienie się na ludziach, którzy i tak czytają komiksy. :p

poza tym jak Kingquest zdobędzie doświadczenie (nie topiąc kasy), to może się to przydać w przyszłości.


Pszrenie, wybacz ale to nie miałoby chyba sensu,
promowanie komiksów wśród ludzi zainteresowanych filozofią ?? toż ciężko je promować w ogóle wśród wszystkich ludzi, albo wśród posiadaczy zwierząt ?? może w ogóle wśród rzeźbiarzy w mydle ??
oczywiście, że można ale robienie czegoś dla znikomej ilości ludzi nie ma najmniejszego sensu, tymbardziej, jeśli chciałoby się zrobić i sprzedać większy nakład,
trzeba szeroko patrzeć, a nie dla kilku/kilkunastu osób

poza tym Kingquest i takmusi cos zainwestować, a doświadczenie lepiej zdobywać nie ponosząc porażek już na dzieńdobry :)

Offline Macias

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2006, 08:06:05 pm »
Kawal pesymisty ze mnie, sila argumentow bardziej doswiadczonych osob (Gilgil,Turu) jest przytlaczajaca itd. ale z drugiej strony: "wszyscy wiedza,ze czegos nie da sie zrobic, a potem znajduje sie taki co tego nie wie i to robi!".
Wiec jesli masz zapal to czemu nie?

Offline kingquest

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2006, 08:10:31 pm »
Cytuj
Wiec jesli masz zapal to czemu nie?


Mój zapał nie wystarczy, przydałoby się żeby inni coś zrobili ciekawego, bo bez tego ani rusz  :roll:

Jak na razie tylko poemiksiarze nie zawodzą... bo i Masta i Pszren już coś przysłali...
Zakończe optymistycznym akcentem w swoim stylu:

 BĘDZIE DOBRZE  ;)

Offline empro

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2006, 08:10:38 pm »
Cytat: "Macias"
"wszyscy wiedza,ze czegos nie da sie zrobic, a potem znajduje sie taki co tego nie wie i to robi!".


ale chyba nikt nie mówi, że się nie da,
da się jak najbardziej, ale trzeba kupe pracy, dużo zaangtażowania, szczęścia i w ogóle pewnie jeszcze z tysiąca innych rzeczy :)
a efekty mogą być naprawdę dobre :)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2006, 09:01:34 am »
kingquest - z całego serca Cię popieram i życzę Ci jak najlepiej.
Ale fakty są faktami.
Druk jest niesamowicie drogi - uwierz bo drukuję  ulotki dla mojej firmy raz na kwartał a to tylko 1 strona A4 w full kolorze.
Poza drukiem przydałoby się naświetlenie klisz.
Nie wspominam tu o grafiku, składzie czy korektach , bo mówisz , że masz znajomości.
Jednak tak czy siak aby coś zadziałac powazniej, musisz pomyśleć o sponsorach (chyba, że masz z 15-20 tysięcy na kilka 1 numerów i na koszta).
Nawet nie takich wielkich ale żeby kilka groszy chociaż rzucili. Uwierz jeśli coś zaczynasz a nie masz o tym większego pojęcia, to nie zmieścisz sie w planowanych wczesniej wydatkach  - zawsze coś dochodzi.
Ja nawet do internetowej strony komiksowej jaką robię szukałem sponsorów. Bo nie jest łatwo pociągnąć wydatki samemu a lepiej się nie sparzyć.
Podam Ci mój  zły przykład:  miałem możliwośc wejścia w bardzo dobry interes. Import i sprzedaz w kraju. Same superlatywy, zero negatywnego myślenia. Omamiłem tym perspektywicznym troszkę żonę i wbrew jej zdaniu (była temu przeciwna) zainwestowałem sporą część naszych oszczędności (i nie mówimy tu o sumie 20-30 tys zł tylko jej wielokrotności) . Interes się nie powiód a ja straciłem ponad połowę zainwestowanych pieniędzy. Skutki tego odczuwam do dziś.
Teraz w każdym interesie który robię staję po 2 frontach:
1. obroty, udane tranzakcje, zyski
2. słabe obroty, brak tranzakcji, straty
ze szczególnym nastawieniem na ten drugi, tak aby proporcjonalnie ryzyko i strata stanowiły max. 20-25 % zainwestowanych pieniędzi w przypadku niepowodzenia.
Szanuje Ciebie i Twój idealizm. Sam myślałem o jakims magazynie jednak policzyłem realne koszta z tym związane, system sprzedaży, możliwe obroty itp. - i przerosło to moje mozliwości.
Ja jednak miałem inna wizje swojego czasopisma: full kolor, papier ładna kreda  itd, itd - może zatem przy oszczędzaniu i upodobnieniu do zinu  miałoby to rację bytu.
Jednak zanim zainwestujesz czyjeś pieniądze (bo mówisz, że od znajomego) powiedz mu o mozliwym ryzyku ich straty, tak abyś później nie miał kłopotów z tym związanych.
Pewne jest, że będziesz miał we mnie stałego klienta - warunek czasopismo musi mi się pobobać. Jeśli go spełni przynajmniej jeden numer będziesz miał ciągłe zejście.

Trzymam kciuki

Anonymous

  • Gość
NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2006, 09:19:43 am »
Cytat: "kingquest"

Myślę, że jesli chodzi o design to będe chciał skorzystać z pomocy jakiegoś znajomego grafika. Problem designu nie powinien stanowić żadnej poważniejszej przeszkody.


omg krzyż na drogę.

Offline Rybb

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:30:52 am »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "kingquest"

Myślę, że jesli chodzi o design to będe chciał skorzystać z pomocy jakiegoś znajomego grafika. Problem designu nie powinien stanowić żadnej poważniejszej przeszkody.


omg krzyż na drogę.


Nikt nie zachęca do działania tak jak Murtaugh :lol: A w kwestii designu okładki to wspominałem, że początkująco amatoryzujący Rybb służy pomocą 8) Choć nie jestem spod znaku Lwa to sie pochwalę, że conieco się na tym znam ;)

Offline repek

NOWY MAGAZYN KOMIKSOWY "KARMA"- projekt
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:25:08 pm »
Mądrych uwag już nadto. Decyzja i tak jest Twoja.
Jedyna moja uwaga: zmień nazwę.

Chyba że ma ona dla Ciebie jakieś utajone znaczenie, zwiżąne z komiksami... [coś przeoczyłem na ten temat w wątku? jeśli tak, to przepraszam].

Pozdrawiam