trawa

Autor Wątek: Trylogia Nikopola  (Przeczytany 31410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Trylogia Nikopola
« dnia: Styczeń 22, 2006, 08:26:31 pm »
Juz byly tematy od Enki Bilalu, ale nie doszukalem sie [chyba, ze ulomnie szukalem] topicu konkretnie o tymze tytule. Znam tworczosc Bilala, ale jakos nigdy nie moglem sie przekonac do zakupu tego tytulu. Ah, to wezme Esencje, to wezme SinCity, to cos innego. I w ten sposob ten komiks nigdy w moje rece nie wpadl. Teraz zamierzam zakupic cala trylogie w dobrej cenie, a nastepnie wypozyczyc sobie Immortal :D Ale nie o tym topic.

Coz sadzicie ? Jedno z lepszych dziel Bilala ? Polecacie ?

P.S. tylko nie bic za ten temat..

Offline ASX76

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:02:26 am »
"Trylogia Nikopola" to niewątpliwie jedno z najlepszych dzieł Bilala.
Uważam, że warto ją mieć w swoich domowych zbiorach. A gdy jeszcze cena jest dobra to nie ma nad czym się zastanawiać...
Przy okazji polecam także: "Sen potwora" i "32 grudnia". Wstyd nie mieć na własność tak świetnych komiksów.

Offline graves

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:38:27 am »
Wolę drugą trylogię, chociaż jeszcze nie skończoną.
Po trylogii Nikopola, chyba zbyt dużo oczekiwałem (za dużo wcześniej o niej słyszałem dobrego). Pierwszy tom jest świetny, następne podobały mnie się mniej.
Za to druga trylogia jak na razie wciągnęła mnie bardziej.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Maciej

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 09:47:32 am »
Od czasu przeczytania "Zimnego równika"
ŻADEN komiks mną nie wstrząsnął  :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline wilk

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:49:39 am »
Mna co prawda nie "wstrzasnal", a "jedynie" bardzo mi sie podobal. ;)Jednak z calej trylogi cenie najbardziej chyba "Kobiete pulapke". Jill Bioskop to juz niemal ikona i jedna z najbardziej znanych kobiecych postaci w komiksie. :)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 10:21:44 am »
Dużo słyszałem o trylogii nikopola i to w niesamowitych ochach i achach. Oczekiwałem zatem czegoś niesamowitego, wspaniałego a tu nici.
Warto przeczytać bo jest komiksem dobrym, ale spodziewałem się czegoś , jakby to ująć "lepszego". Gdyby nie ten szum medialny wokól tytułu, gdybym go wcześniej nie opisywano aż tak dobrze podszedłbym do tego tytułu jakos inaczej a tak chyba za wiele wymagałem.
Ale przeczytać warto - polecam.

Offline Julek_

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:44:51 am »
ja tam żadnego medialnego szumu nie słyszałem, nie widziałem,

rzecz doskonała, koplania znaczeń, motywów, kręci się w głowie. ale przyjemnośc z czytania mogłabyby być troszkę wieksza ...

Kobieta Pułapka .. wielkie ...

Offline Gashu

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:19:48 pm »
Pierwsze dwa tomy "Trylogii Nikopola" również jakoś specjalnie mnie nie zachwyciły. Owszem, rysunki są bardzo dobre (choć nie jest to jeszcze TEN Bilal, jakiego uwielbiam), pomysły fajne, kupa rozmaitych motywów odniesień itp. Jednak sama historia, a właściwie sposób jej opowiadania jakoś mnie nie zauroczył.
Dopiero po przeczytaniu "Zimnego równika" Bilal w 100% przekonał mnie do siebie również jako scenarzysta. Właśnie ten tom, cenię najbardziej w całej trylogii.
Natomiast dwa pierwsze tomy nowej trylogii to już to, co tygrysy lubią najbardziej - mistrzowskie rysunki oraz ciekawa, wciągająca i przy czym (pomimo konwencji s-f) niepokojąco prawdopodobna historia. Wielki respect.      :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline [robak]

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:32:24 pm »
Najgorsze jest to, ze juz nigdzie nie dorwe trylogii Bilala w idealnym stanie... :/

Offline Qbiak

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:53:56 am »
Cytat: "[robak
"]Najgorsze jest to, ze juz nigdzie nie dorwe trylogii Bilala w idealnym stanie... :/


Jak to nie? Przecież możesz kupić tu : http://www.imago.com.pl/
lub tu :http://www.komiksiarnia.pl/
Chyba,że chciałeś kupić na allegro albo w antykwariacie, ale tam też można znaleźć komiksy w stanie idealnym. A więc nie rozumiem twojego problemu.

Offline [robak]

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2006, 10:35:59 am »
Owszem Qbiak, ale ani komiksiarnia.pl ani imago.com.pl nie maja tych komiksow w stanie idealnym. Nie kupuje w ciemno i sie dowiaduje najpierw co maja.

EDIT: podobnie jest z Feralnym Majorem. Nie zdazylem po prostu na niego nazbierac i juz go nigdzie nie dostane. Straszne to jest.. :/

Offline Blacksad

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2006, 02:32:59 pm »
Hmm... właśnie wędruje do mnie przesyłka z Merlina, która zawiera między innymi pierwszą trylogię Bilala... Nic nie było, że używaną, wciąż jest do nabycia...Wszystkie 3 tomy w pakiecie.
Czytałem jakiś rok temu (pożyczoną) i przyznam... że nie dobrnąłem do końca. Aż niedawno mnie olśniło, ile rzeczy z tych trzech komiksów wciąż mi się kolebie między uszami, jak wracają, obrazy, słowa... Kurde, uznałem, że muszę to jeszcze raz przerobić, a poza tym, że muszę to mieć! Choćby po to, żeby się na spokojnie rozsmakować... Więcej wrażeń jak przesyłka dotrze.
Chrzań się, Smirnov

Offline Jaszcząb

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2006, 07:17:20 pm »
Wielbicieli Bilala zapraszam na stronę http://mt.nast.pl Akurat teraz ukazuje się odcinek nawiązujący do Trylogii Nikopola ;)

Offline [robak]

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:07:51 pm »
Blacksad daj znac czy dostales idealne egzemplarze. Tez bym zamowil, nawet w komiksiarni. Szybciutko zawsze do mnie od nich przychodzi. Ale mnie wiadomo co w tym trojpaku jest, moga byc obite, pogiete etc. Boje sie takich rzeczy.

Offline Yaseck

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:04:44 pm »
Pytałes o Immortal ad vitam. Niestety (a może i stety) nie jest to trylogia Nikopola, a bardziej wariacje na temat tych postaci w klimacie trylogii. Jest jedna rzecz, która może nie wszystkim przypaść do gustu, a mianowicie to, że tylko 3 postacie to prawdziwi aktorzy, reszta to modele 3D. No, ale podobno to był zamierzony efekt.

Jeżeli chcesz zobaczyć film i się nie zawieść, nie traktuj go jako adaptacji trylogii. Ja niestety tak zrobiłem i teraz żałuję, bo zniszczyłem sobie przyjemnośc z oglądania, bądź co bądź, dobrego obrazu.

 

anything