trawa

Autor Wątek: Trylogia Nikopola  (Przeczytany 31411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:19:41 pm »
Nie mam nic przeciwko takim postaciom pod względem wizualnym, pod warunkiem, że nie są bogami. Dla mnie takie dosłowne połączenie mitologi egipskiej z SF jest nie do zaakceptowania. Kiedyś czytałem opowiadanie SF Ziemia Ozyrysa W.Jeschke i bardzo mi się podobało, ale to było klasyczne, czyste SF.
Ja mam to samo Trylogię czytałem w zeszytach i kompletnie mi nie podeszła ze wzgl. też na specyficzny rysunek i te postacie pseudoegipskie...za to Falangi i Polowanie to świetne historie fabularne i rysunki przebolałem jakoś.

Offline Tomasz 66

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 02, 2014, 02:38:15 pm »
Z komiksem tym zetknąłem się pierwsze w CDN (a wcześniej z samymi rysunkami w galerii czasopisma Fantastyka) - byłem pod olbrzymim wrażeniem rysunków Bilala - stanowił zupełną odmianę od klasycznego komiksu sf i nawet pojedyncze rysunki z chęcią widziałbym oprawione na ścianie w galerii. Po latach nadal mam podobne zdanie o Billu. Scenariusz może już tak genialny nie jest, ale nadala jest to przyjemna, trochę "odjechana" i oniryczna historia sf z trochę głębszym sensem w tle (dla mnie jeden z topowych komiksów SF) /integrala jednak nie kupię, mam w b.dobrym stanie wydanie zeszytowe/

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 02, 2014, 04:46:27 pm »
Na mnie "Trylogia Nikopola" robiła i nadal robi wrażenie. Reprezentuje sobą to, czego właśnie poszukuję w komiksie - niewymuszoną, rzec by można, naturalną odmienność, i to zarówno pod względem scenariusza jak i rysunku. Wydaj mi się, że właśnie ta "naturalna odmienność" jest tym, co odróżnia sztukę od utworów, które tylko sztukę udają. Moim zdaniem, osoby, które naprawdę interesują się komiksem (albo wydaje im się, że się interesują), powinny "Trylogię" przeczytać.

Offline mack3

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:00:00 pm »
A czy Trylogia jest w jakiś sposób powiązana z Tetralogią Potwora czy to 2 zupełnie inne serie? I... która lepsza ;)?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:12:17 pm »
Ja mam to samo Trylogię czytałem w zeszytach i kompletnie mi nie podeszła ze wzgl. też na specyficzny rysunek i te postacie pseudoegipskie...za to Falangi i Polowanie to świetne historie fabularne i rysunki przebolałem jakoś.
.....aż się serce kraje... trudno o jakiś sensowny komentarz......


A czy Trylogia jest w jakiś sposób powiązana z Tetralogią Potwora czy to 2 zupełnie inne serie? I... która lepsza :wink: ?
to "2 zupełnie inne serie". Lepsza? w jakiej kategorii?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline adro

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:28:12 pm »
Bilal to klasyk, ale co kto lubi, nie ma sensu sie zmuszac.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 02, 2014, 06:06:45 pm »
.....aż się serce kraje... trudno o jakiś sensowny komentarz......


Każdy ma swoje upodobania- dla mnie komiks "KOMPLETNY" to fabuła i rysunek ze wskazaniem na rysunek. Niestety nawet tak dobre fabularnie komiksy jak Pirat Izaak czy Kot Rabina przez wzgląd na kiepską stronę wizualną nie wzbudziły takiego entuzjazmu jak komiksy Loisela, Andreasa czy mistrza Rosińskiego. Taki gust. Bilal nie jest moim ulubionym twórcą.

Offline adam and arluk

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:16:18 pm »
Niestety nawet tak dobre fabularnie komiksy jak Pirat Izaak czy Kot Rabina przez wzgląd na kiepską stronę wizualną nie wzbudziły takiego entuzjazmu jak komiksy Loisela, Andreasa czy mistrza Rosińskiego. Taki gust. Bilal nie jest moim ulubionym twórcą.
Dla Ciebie "kiepska strona wizualna", dla mnie mistrzostwo świata.

Offline bosssu

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 25, 2014, 02:27:34 pm »
Faktycznie drodzy koledzy to wydanie egmontu jest TRAGICZNE!!!...po co ktoś wywalił takie szerokie marginesy???...obrazki sa w wersji mini prawie jak w Lucky Luke. Komiks strasznie stracił na atrakcyjności. Po ponownym przeczytaniu trylogii (poprzednio czytałem parę lat temu) stwierdzam, że chyba "dojrzałem" trochę bardziej do tego rysownika i muszę przyznać, że się wciągnąłem....tylko to nieszczesne wydanie mnie rozbroiło.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 25, 2014, 02:36:42 pm »
Przymierzam się do zrobienia sobie paczki w sklepie gildii i nie wiem, czy brać tego małego Bilala czy nie. Czytałem egzemplarze kolegi "Trylogii" ileś tam lat temu, byłem zachwycony itp. itd., więc nie chodzi o poznanie komiksu, ale o to, żeby mieć swój egzemplarz.

Mógłbyś bosssu, lub ktoś inny, wrzucić jakieś zdjęcie, jak to wygląda w środku? Te wielkie marginesy itd.?

Offline Death

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 25, 2014, 02:46:54 pm »
Mógłbyś bosssu, lub ktoś inny, wrzucić jakieś zdjęcie, jak to wygląda w środku? Te wielkie marginesy itd.?
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35977.msg1266216.html#msg1266216

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 25, 2014, 02:54:32 pm »
Dzięki bardzo. No nie wygląda to najlepiej. Szkoda.

Offline adro

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 25, 2014, 06:17:45 pm »
a ja zamowilem tego pomniejszonego Bilala, ciekawe jak to bedzie wygladac w realu :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 25, 2014, 07:19:34 pm »
a ja zamowilem tego pomniejszonego Bilala, ciekawe jak to bedzie wygladac w realu :razz:
pzdr
Zakładam, że bardziej przestrzennie niż na zdjęciu... :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline koziorozec1979

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:20:30 pm »
a ja zamowilem tego pomniejszonego Bilala, ciekawe jak to bedzie wygladac w realu :razz:
pzdr
powinien dobrze pasować na półkę z Amerykańskimi trejdami :lol: