trawa

Autor Wątek: dlugosc podstawek  (Przeczytany 6759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
dlugosc podstawek
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:46:19 am »
Nie mogę zrozumieć ludzi....
Dlaczego odczuwają przymus pisania...
Np pisania - ten temat jest głupi.

BARDZO PROSZĘ O NIE PISANIE W TYM TEMACIE, ŻE JEST ON GŁUPI.

JJ

  • Gość
dlugosc podstawek
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:48:47 am »
Cytat: "Barbarossa"


Ale zgodnie ze stanem rzeczywistym są 24x50 mm. Np. ja grałem zawsze w zgodzie ze stanem rzeczywistym więc mi osobiście takie uściślenie by się przydało. Najbardziej mnie zdumiewa, że uważacie za zupełnie logiczne iż szerokośc podstawek zmienia się w zależności od oceny moralnej tego, czy akurat powinna się zmieniać.


A co odpowiesz na argument z Treemenem na podstawce 4x4?

Offline Kensiorek

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2006, 01:00:43 pm »
ok powiedzmy ze podstawki sa dokladnie takie jak powinny byc . Zaczne je malowac walne trawke jakiegos grzybka zeby extra pk zarobic i nagle co moja podstakwa nie ma juz 25/50 ale 26/52 i co daje to przeciwnikowi prawo dostawienia extra modeli do walki ? albo moze stwierdzic ze jego 4 kawalerzystow przejechalo miedzy 2 regimentami a moich 4 juz nie ?? Nie ma sensu walczyc o milimetry wiadomo ile maja miec podstawki jesli tyle nie maja znaczy ze masz zle moze jak ktos tu wczesniej zauwazyl przeznaczyli je na malowanie albo co
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Pawełek

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2006, 01:15:12 pm »
We Wrocławiu nigdy, na żadnym turnieju nie bylo mowy o tym dostawianiu się, jakoś wszyscy wiedzą jakie wymiary ma jaka podstawka i bardzo rzadko kto kłoci się o mm w takich przypadkach... no ale my jesteśmy elitą.

Zastanawia mnie własnie to, czy kiedykolwiek w takiej Warszawie byla o to scysja?  bo jeśli nie to po co ten temat? A tak cała Polska może sie z was śmiać  ;)

Offline Kielon

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:22:24 pm »
Cytat: "Paweł_CC"
We Wrocławiu nigdy, na żadnym turnieju nie bylo mowy o tym dostawianiu się, jakoś wszyscy wiedzą jakie wymiary ma jaka podstawka i bardzo rzadko kto kłoci się o mm w takich przypadkach... no ale my jesteśmy elitą.

Zastanawia mnie własnie to, czy kiedykolwiek w takiej Warszawie byla o to scysja?  bo jeśli nie to po co ten temat? A tak cała Polska może sie z was śmiać  ;)


Była, ale nie tylko na ostatnim turnieju, ale patrząc z perspektywy czasu, to dowiaduję się, że byłem zawsze wałowany. N.p. szarża driad na lancę bretońską i co dowiaduję się, że tylko 4 driady się dostawią, bo konni mają mniejsze podstawki. Tak samo np. do 4 konnych maksymalnie 5 driad. Zawsze tak grałem, wałem mi się to wręcz nie wydawało. Ale całej dyskusji popieram Zbyszka, należało by to jakoś uściślić. Nie chciałbym, aby na jakimś turnieju uświdomił mi, że jego konnica ma mniejsze podstawki od mojego skirmisha. :evil:
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline Buszman

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:28:22 pm »
nie potrzeba uscislac czego, co jest oficjalna zasad GW... chodzi mi o rozmiar podstawek.. a jesli komus to nie pasuje proponuje popilowac\podoklejac cos na brzegi podstawek... Dla mnie to jest chore, ze ktos probuje uzywac takich zagran przy grze w zolnierzyki...  :roll:
jesli chcecie to uscislac.. prosze bardzo... jesli ja bede sedziowal nie potrzebuje zadnych uscislen.. zwyczajnie zawodnika naginajacego zasady wysmieje.. jesli dalej bedzie sie upieral, sprzedam karniaki, badz przy dalszym oporze, zdyskfalifikuje...
url=http://www.masterblaster2007.prv.pl][/url]www.masterblaster2007.prv.pl

szafa@poznań

  • Gość
dlugosc podstawek
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:36:21 pm »
a jak i po dyskwalifikacji bedzie sie pluł, to z glana skubańcowi!

Offline Pawełek

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:44:15 pm »
Cytuj
Była, ale nie tylko na ostatnim turnieju


Szczerze współczuje, tylko gdzie był sędzia?   :shock:

Cytuj
nie potrzeba uscislac czego, co jest oficjalna zasad GW...
[...] Dla mnie to jest chore, ze ktos probuje uzywac takich zagran przy grze w zolnierzyki...
[...]  jesli ja bede sedziowal nie potrzebuje zadnych uscislen


dokładnie..  :roll:

Wrocław battlowy bastion zdrowego rozsądku  ;)

Offline Vallarr

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2006, 03:16:23 pm »
Barbarosso - kawaleryjskie podstawki microart studio maja wymiary 47,5mm/23mm - abstrahując od faktu , że są swietnie zrobione , skonczy sie to tym , ze do boku jednego Twojego BK dostawie takich 4 , a Ty do boku mojego wild ridersa dostawisz max 3...

A co ! Sprawdzajmy producenta podstawki przed kazda walka !
Nie masz certyfikatu autentycznosci podstawek ?! Oj , beda karniaki ...
 :roll:
Albo jeszcze lepiej - zaczne mikromierz na turnieje nosic i bede ludziom udowadnial , ze choc wydaje im sie , ze ten sie jeszcze styka , to z prostej matematyki wynika , ze juz zabraklo 0,02mm... a golym okiem tego nie zobaczysz... sorry dude...

Mowy nie ma zebym gral inaczej niz wg "prawidlowych" czyli opisanych przez gw wymiarow podstawek.
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Remo

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2006, 04:30:14 pm »
Nikt się nie odniósł do mojego postu. Za sensownie brzmi i rozwiązuje problem? Przykro mi.

To może tak:
Cytat: "Vallarr"

Mowy nie ma zebym gral inaczej niz wg "prawidlowych" czyli opisanych przez gw wymiarow podstawek.


I chwała Ci za to. Nie myl tylko gry na prawidłowych podstawkach, które znajdujesz w pudełku od G.W. od gry na wirtualnych podstawkach o wymiarach G.W. które są w twoim umyśle zamiast na stole.  ;)
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Vallarr

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 24, 2006, 04:45:20 pm »
ok. W blistrze z treemanem mam podstawke 40mm/40mm , a raczej 38mm/38mm.

Rozumiem , ze przy odpowiednim dostawieniu sie do podstawek piechoty stykam sie z dwiema , tak ?
Barb , tez tak sadzisz ?

A slyszeli o czyms takim jak bledy wykonawcze ? skurcz odlewniczy ?
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Robson

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 24, 2006, 05:25:23 pm »
Przestancie juz meczyc barba tymi treemenami, i podawac glupie przyklady. Chyba juz wszyscy zrozumieli o co chodzi i wiekszosc zgadza sie aby tylko w walce przyjmowac wielkosc podstwawek wedlug wzorca.

Gdyby mi ktos zabronil dostawic 3 rydwanow khemrii ( podstwaki 50/100 ) do rydwanu HE podstwaka 48/100 ( bo z przodu sa 2 koniki na wlasnych podstawkach 24/50) to bylby dym :)

Offline Christos

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:04:46 pm »
Cytat: "Vallarr"
ok. W blistrze z treemanem mam podstawke 40mm/40mm , a raczej 38mm/38mm.


Jak ja lubie jak ludzie wpadają w skrajności. A czy ktos Ci tu powiedział że bedzie grał Treemnenam na mniejszej podstawce (czyli 40/40) bo taka jest w blisterze? Dzizus!


A ogólnie co do dyskusji to jestem za stosowaniem oficjalnej rozmiarówki tylko przy combatach. We wszystkich innych sytuacjach to naprawde nie ma sensu. To tak jakby w ogóle wywalic podstwaki i próbowac okreslac je w wyobraźni. Za duzo by było kombinatorstwa i wydziwiania.
Wydaje mi sie że własnie to barb miał na mysli.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Vallarr

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:09:53 pm »
Christos - to racz przeczytac jeszcze raz co Barb napisal...

Nikt tu nie proponowal , zeby rozszerzac sobie wirtualnie podstawki , ale dla potrzeb dostawiania sie nie wyobrazam sobie podobnej sytuacji jak opisal Robson.

Ok , odczepiam sie od treemana. Choc podstawka oficjalna i made by gw , dostarczona z figsem ...
Przyczepie sie do hydry/kanapy - w pudelkach nie ma podstawek , wiec robie sobie idealne rozmiaru 4x kawaleryjska. I co teraz ? Ano to , ze chocby Robson nie dostawi sie 3 rydwanami , a max 2...

dostawianie "na oko" skonczy sie pilowaniem podstawek i tachaniem ze soba na turnieje mikromierzy/mikroskopow warsztatowych...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Christos

dlugosc podstawek
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:24:47 pm »
I dlatego na potrzeby combatu ( i tylko combatu) nalezy uwzglednic oficjalna szerokośc podstawek.

Tu chyba sie zgadzamy?
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

 

anything