trawa

Autor Wątek: czy heros na smoku wzbudza terror?  (Przeczytany 1743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

czy heros na smoku wzbudza terror?
« dnia: Styczeń 24, 2006, 05:00:38 pm »
Tak sie zastanawialem czy heros na smoku US7 robi fear outnumber na oddziale dwoch minotaurow? US6 poniewaz tylko smok wzbudza terror ktora ma US 6. Dla przykladu oddzial salamander 3+9 skinkow robi fear outnumber tylko na oddzialach o US<9 mimo ze oddzial ma US 21.

Offline czreq

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2006, 05:25:18 pm »
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. chyba że trafisz na lorda który sam wzbudza terror, to mozemy pogadać, ale sam fakt posiadania smoka nie daje herosowi tej zdolności...

Offline Katylina

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2006, 05:49:32 pm »
Wydaje mi sie ze jest fear+ outnumber.

Smoka US i Lorda sie sumuje przeciez przy combat result bo to nie sa oddzielne jednostki!

A ze smok wywoluje terror...ja bym stawiał na fear+ outnumber

Offline czreq

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2006, 05:55:33 pm »
Cytat: "rulebook p.81"
If the fear-causing enemy does not have a higher Unit Strenghth then a Break test is taken as normal.


Oddział lorda składa się z bohatera i smoka, a fear causing jest tylko smok, wiec nie ma mowy o fear outnumber. dokładnie tak jak w przypadku salamander i skinków.

JJ

  • Gość
czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:03:42 pm »
Cytat: "czreq"
Cytat: "rulebook p.81"
If the fear-causing enemy does not have a higher Unit Strenghth then a Break test is taken as normal.


Oddział lorda składa się z bohatera i smoka, a fear causing jest tylko smok, wiec nie ma mowy o fear outnumber. dokładnie tak jak w przypadku salamander i skinków.


Czreq - mylisz się.
W wolnej chwili zacytuję - nie wiem czy dziś.
Ale - MYLISZ SIĘ.
Pomyśl o Zimnych Jedynakach ;) .... Cold One Knights!

Jankiel

  • Gość
czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:13:29 pm »
Cytuj
Oddział lorda składa się z bohatera i smoka

Jasne... Smok z lordem to jeden model o US 7 wywołujący terror.

Offline czreq

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:23:05 pm »
hmm.. w armybooku DE na stronce 30 jest napisane że cold one knights po prostu cause fear. a w RB nie widziałem nic co byłoby pomocne w powyższej sytuacji. Ale czekam na cytacik. i przy okazji jeśli mógłbyś sie odnieść do przykładu salamander będę wdzięczny.
pzdr.

Offline Katylina

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:30:37 pm »
A ja za Jacka odpowiem ale bez cytatu

Jankiel napisał że smok i lord to jeden model o us 7 wywołujący terror.

Salamandry i skinki to oddział z jedną jednostką z fear. Jezeli ma US 2 a hero ktory ja zaatakuje ma US 1 to wtedy wywoła fear outnumber. Także u Cold One Ridersów jest podobnie jak ze smokiem. Jeździeć nie wywołuje fear ale wierzchowiec który z jeźdzcem jest jednym modelem i stanowi jako fear causing.


Pozdrawiam

Shino

  • Gość
czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:30:57 pm »
tylko jest taka roznica, ze smok jest monsterem, a co juz nie. IMO nie daje feara jezdzcowi tak samo jak deamonic mount nie daje jezdzcowi immune to psych. (a z tego co pisze fanatyk powinien)

JJ

  • Gość
czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:39:49 pm »
Cytat: "Shino"
tylko jest taka roznica, ze smok jest monsterem, a co juz nie. IMO nie daje feara jezdzcowi tak samo jak deamonic mount nie daje jezdzcowi immune to psych. (a z tego co pisze fanatyk powinien)



Cytat: "Trocki"

 Smok z lordem to jeden model o US 7 wywołujący terror.


Napiszę coś.
Od czasu gdy mi ktoś na turnieju spóźniwszy się o półtorej godziny, zażądał udowodnienia, że kusznicy DE mogą ruszyć się i strzelić, a ja nerwowo nie mogłem znaleźć w książce i mu tego udowodnić, odczuwam pewną niechęć do udowadniania takich rzeczy. Nie będę szukał - sami szukajcie. Proponuję RB.

Jest tak jak napisał Trocki.  

EOT.

Offline czreq

czy heros na smoku wzbudza terror?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:53:00 pm »
Sorra mój błąd. Myślałem że to jest w RB w dziale psychology lub monsters a nawet nie zajrzałem do characters. Dla zainteresowanych sprawdźcie rulebook p. 101 pierwszy akapit. Jest tak jak mówi Trocki ;)

 

anything