trawa

Autor Wątek: US dział a casualties  (Przeczytany 1325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czreq

US dział a casualties
« dnia: Styczeń 24, 2006, 08:22:17 pm »
No więc mam pewien problem. W rulebooku (p.41) jest napisane że wszystkie war machines mają US 3. Natomiast już w paru miejscach na forum spotkałem się z twierdzeniem że w wyniku strat w załodze US maszyny zmniejsza się. Czy mógłby to ktoś skomentować? Fajnie by było gdyby ktoś mógł się odnieść do przykładu maszyny z 4 załogantami, która powinna po stracie 3 załogantów wedle tezy o zmniejszającym się US mieć 0 Unit Strength.
z góry thx

Offline Katylina

US dział a casualties
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:11:51 pm »
Hmmm....

Tam gdzie to możliwe należy określic że Unit stregth maszyny samej to 1. Każdy dodatkowy załogant to +1. Wydaje mi sie ze to zwykły błąd i powinno być maszyna + ilość załogantów. Moge mieć 4 zalogantów w maszynce i wtedy nadal mam 3 US? nie wydaje mi sie.

Shino

  • Gość
US dział a casualties
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:16:38 pm »
kiedys mi mowiono ze us 3 jest brany pod uwage poza cc a w cc wazna jest ilosc zalowantow


poza tym sama maszyna ma us 0 (jest to raczej pewne, bo juz sie kiedys o to pytalem na jakims narbuttcie),

Offline czreq

US dział a casualties
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:35:42 pm »
w rulebooku jest napisane tak jak powiedziałem. nie wierzysz to sprawdź. nie ma ani słowa o zadnym 1 + liczba załogantów czy też 3 poza HtH a w HtH US=liczbie załogantów. przynajmniej nie w dziale war machines ani unit strength, chyba że znowu cos przeoczyłem.

Offline Katylina

US dział a casualties
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:52:56 pm »
Też przeczytałem.

Maszyna ma US 0. Trafiana jest automatycznie. Zakładam że także w walce wręcz nie liczymy CR wobec niej bo jak wobec maszyny.

Ilość załogantów equals US maszyny.

Teraz wydaje mi sie to jaśniejsze. Sorry za tamto.

Jankiel

  • Gość
US dział a casualties
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 10:21:26 pm »
Maszana ma US równy US aktualnej liczby załogantów i characterów tam dołaczonych. Kroniki 2003 lub 2004. Nie pamiętam :/

Offline czreq

US dział a casualties
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:27:38 am »
kk, wielkie dzięki