trawa

Autor Wątek: Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD  (Przeczytany 5944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yogism

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« dnia: Listopad 13, 2003, 11:01:17 am »
MAM PROSBE CHCE PRZEGRYWAC SOBIE FILMY Z PLYTY DVD NA DVD 4,7 GB. PODOBNO JEST TO MOZLIWE ALE TZREBA POWYCINAC TROCHE pi****l NA ORGINALNYM KRAZKU. PLYTY TLOCZONE MAJA WIEKSZY ROZMIAR. CO ROBIC I JAK?
MOJ E-MAIL: YOGISM@OP.PL

Offline dune

Re: PRZEGRYWANIE Z PLYTKI DVD NA PLYTKE DVD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2003, 03:06:54 pm »
Polecam program DVD Shrink do re-authoringu ( czyli edycji - wycinania np. napisów końcowych, logo producenta itp. ), a do nagrywania wystarczy Nero.
 Jeśli chcesz przegrać film bezproblemowo użyj DvdXcopy Xpress - zrobi wszystko szybko po naciśnięciu właściwie jednego przycisku, ALE nie będziesz miał wpływu na stopień kompresji ( w przeciwieństwie do DVD Shrink) skutkować to będzie tym, że kompresja będzie widoczna ( piksele) a na płycie zostanie jeszcze kilkaset Mb wolnego miejsca...
Używam DVD Shrink 2.3 i nie miałem żadnych problemów z kompatybilnością ( czyta zarówno DVD-Rom w komp. jak i odtw. stacjonarny).
Pozdrawiam.

Offline yogism

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2003, 07:45:03 am »
:)  Wielkie dzieki  :)

Offline adiego

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2004, 04:45:11 pm »
Poczekajcie do kwietnia. Na rynek wchodza dwuwarstwowe;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline dune

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2004, 04:05:01 pm »
Cytat: "adiego"
Poczekajcie do kwietnia. Na rynek wchodza wduwarstwowe;-)

Z jednej strony mnie zmartwiłeś - niedawno wydałem kupę kasy na nagrywarkę -opanowałem (w związku z małą pojemnością) re-authoring - a tu trzeba znowu zbierać  na nową :x . Ale z drugiej strony, jak sobie pomyślę o pojemności dwuwarstwowej to już się cieszę - wreszcie cała płyta zmieści się na DVD-R ( bez bólu  :) ).

Offline bloksi

wypalanie płytki DVD
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2004, 12:08:50 am »
jak juz wyczytałem to kompresje mozna zrobic przy pomocy DVDshrink po kompresji z twardego odpala ale dlaczego po nagraniu na płytke niechce odpalic ??? :wall:

Offline adiego

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:31:12 am »
Przenies posta w to miejsce: http://forum.gildia.com/viewtopic.php?p=141603&sid=9d821e5f5d2339bd913bf787e83aa973#141603. Ten temat trza wykasowac, bo dublowac nie ma sensu;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:41:43 am »
Tia... Caly filmik na jednej plytce - marzenie zapewne wielu osob;-)

Oczywiscie. mowimy tutaj o kopiach zapasowych.  ZA PIRACTWO POURYWAM LAPY...;>

Bo czemu nie robic kopii zapasowych swojej kolekcji i pozyczac im znajomym. Przynajmniej nie bedziemy sie martwic o "stan zarysowania" naszej oryginalnej plytki;p
Oszczednosc pieniedzy rowniez tu wchodzi w gre!

Swoja droga - ciekawe ile sobie firmy zazycza za dwuwarstwowke (mowimy o DVD-R, bo z "+" beda na bank o wiele drozsze). Mam nadzieje, ze nie wiecej niz 8 zeta;o

Ja doslownie wczoraj kupilem Lite-Ona 811S, ktory wypala DVD+R z predkoscia 8x (nie ma jeszcze takich nosnikow w Polsce;), a takze swietnie sobie radzi z "minusami" (4x). Kosztowalo mnie to w sumie malo, bo 750 zeta. I wiecie co? Jest szansa ze po update firmware'u bede mogl w przyszlosci nagrywac dwuwarstwowe - lasery w "osemkach" maja juz odpowiedinia do tego moc, czego nie mozna powiedziec o starszych "czworkach";(

Szczerze - polecam! Chyba, ze ktos poczeka na oficjalne nagrywarki DL - co w sumie bedzie gwarancja zapisu podwojnej warstwy;-) Ale tez i ich cena zapewne odpowiedni wzrosnie;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline dune

Re: wypalanie płytki DVD
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2004, 11:05:32 am »
Cytat: "bloksi"
po kompresji z twardego odpala ale dlaczego po nagraniu na płytke niechce odpalic ??? :wall:

Wiem, że temat miał się przenieść ale trzeba pomóc fąflowi...
Powodów może być wiele: kiepskiej jakości płytka, niekompatybilność z Twoim odtwarzaczem, wreszcie może coś skopałeś przy wypalaniu - jakim programem nagrywałeś na plytkę?
Co do DVDShrink, to przy jego pomocy ( i Nero) zrobiłem już kilkadziesiąt kopii swoich filmów - wszystkie chodzą świetnie - na trzech różnych odtwarzaczach ( Toshiba, Panasonic, Pioneer).

Offline Red Erik

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2004, 11:11:28 am »
Zgadza się robiłem kopie bezpieczeństwa  :)  wielu filmów kompresja i dekodowanie DVD shrink 2.2 (2.3 lub 2.4 miał jakis błąd ale nie pamiętam który i plyty sie cieły) potem nagrywanie na płyty Nero 6.0 lub BH Recorder Gold i wszystko bez problemów łazi....Co do Nero to jest jakaś wersja która ma problemy z wypalaniem Video TS na płytke ale nie wiem która to ,napewno 6.0 jest ok... 8)
ormuła mego szczęścia : tak ,nie ,linia prosta ,cel....

Offline Red Erik

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2004, 11:22:39 am »
Mam DVD-R (DVD-/+R DVDRAM) LG dobrze radzi sobie zarówno z płytkami 1 i 2 warstwowymi. A co do Re-authoringu płyt dwu warstwowych to nie ma żadnego problemu takie płytki też robiłem jako kopie bezpieczeństwa i DVD Shrink daje sobie i z tym nośnikiem rade chociaż efekt końcowy nie zawsze jest idealny (piksele).
Tym ,którzy są zainteresowani robieniem kopi zapasowych OCZYWIŚCIE SWOICH filmów polecam programy SmartRipper  ....Jest jeszcze Ifo Edit lecz to już jest nieco trudniejsze w obsłudze...
ormuła mego szczęścia : tak ,nie ,linia prosta ,cel....

Offline [robak]

Przegrywanie z plytki DVD na plytke DVD
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2006, 09:18:53 pm »
Nie chcialem tworzyc nowego tematu na taka sprawe zatem pisze tutaj. Mianowicie posiadam kilka plikow avi, z ktorych chce zrobic VCD z napisami. 608x336. Chcialbym je jakos rzecz jasna przekonwertowac do mpeg, ale zostawiajac jakosc i nie rozciagac obrazu. Standardowe dzialania przy robienu VCD. Jednak, ze nie 'siedze w komputerach' tak jak z pewnoscia inni forumowicze prosze o pomoc.

Na dodatek nie kazdy plik avi chce dac sie w ogole konwertowac, co doprowadza mnie do nie malego szalu. Na cdinfo.pl jest napisane jakos tak zbyt ogolnie, wolalbym, zeby ktos mi to wytlumaczyl. Do tego te napisy... eh...

 

anything