Autor Wątek: Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !  (Przeczytany 13474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« dnia: Styczeń 26, 2006, 02:07:54 pm »
Zobaczyłem to forum i poczytałem troszeczkę i wadało mi się niezwykle ciekawe.
Pozwoliłem sobie założyć ten temacik, poniewaz kilka stron wczesniej podobnego nie widziałem  (jeśli takowy istnieje to proszę admina o usunięcie mojego).
Kiedyś pogrywałem w gierkę Lord of the realm 1 i 2 oraz dodatek do 2.
Uwielbiam czasy recerskie i ta gra bardzo mi się podobała.
Motywy walki były nieco naciągane ale pomysł samej walki był super !!!!
Mozna było budować różne jednostki wojsk  z których kazde miały inne cechy:
chłopi - chołota na rzeź
maczugi - szybka ale słaba jednostka
pikinierzy - w miarę mocna lecz wolna
rycerze piesi - chyba oczywiste
rycerze jeźdzcy - j.w.
łucznicy - j.w.
kusze - mały zaciek, duża siła
Poza tym w grze tej budowaliśmy zamki i albo je broniliśmy, albo zdobywaliśmy. Gierka jest naprawde super i czasem z przyjemnością do niej wracam.
Później wyszła bardzo podobna gra Stronhold - Również świetny tytuł.
A wy co polecacie ???

Offline Lunn

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2006, 03:16:37 pm »
Age of Empires. szczególnie druga część.
Medieval:the Total War. sytość.
inne Totalłory. też sytość.
co tam jeszcze... sporo jest takich gier. Jak chcesz w mniejszym formacie to na upartego Baldurs Gate i Icewind Dale, Neverwinter Nights (ale to fantasy jest), Diablo, Sacred itd. Tylko nie wiem, czy ten temat nie powinien być na forum gier...
generalnie ja najbardziej lubię Age of Empires II - uwielbiam patrzeć, jak kawaleria rozjeżdża 30 chłopków, ścinającyh drzewa albo łucznicy zasypują wroga gradem styrzał z zamku :badgrin:

Offline kosa_elf

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2006, 06:28:56 pm »
albo jak w natłochu wroga udaje ci sie trafić trebuszetem w paladyna hehehehehhehehehehe czasami się zdarzało
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Lunn

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2006, 08:19:12 pm »
ano zdażało, zdażało. czasem z nudów robiłem mapy takie:
jest sobie mur, otaczający kilka zamków, wieże z bombardami i inne takie, za murem łucznicy, w zamkach i wieżach tez. a za murem cała chmara wrogów. no i patrzyłem sobie jak kolesie giną :D
raz zrobiłem Bitwę pod Grunwaldem ;). fajna sieka

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2006, 12:59:39 am »
Ja np uwielbiałem w grze Lords of the realm  ustawiaś tak ludzi aby były jak najmniejsze straty w otwartej walce.
na 1 ogień szły chłopki i na nich skupiał się główny impet ataku, w drugiej linii stali pikinierzy lub rycerze, zaraz za nimi kusze , a za kusami łucznicy. W zapasie zostawiałem kilku maczugowców lub rycerzy konnych (są najszybsi).
Przeciwnik nawet często mimo dużej przewagi dostawał łomot.
Atakując mnie cały impet ataku skupiał na chłopach i walcząc z nimi już był rażony gradem strzał z kusz i łuków. Gdy szybko pokonał chłopków dotarł do 2 linii i trafił na nieco twarszych zawodników. Walczył z nimi cały czas będą zasypywanym strzałami. Gdy przeciwnik słabł ruszałem do ataku oddziałami rezerwowymi i patrzyłem na tą rzeź :)
Chyba właśnie dlatego tak uwiebiałem i uwielbiam do tej pory  tą  grę :D

Offline Roland

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2006, 08:42:21 am »
w sumie to każda jednostka jeśli dobrze wykorzystana potrafi siać zniszczenie no może prócz chłopów  :p
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Faenrir

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2006, 08:27:39 pm »
Nawet spoko jest polska gra "Twierdza". Mój kumpel nie mógł się od niej oderwać.
Bracie, rzekło mu Czterech, rządzić będziemy wspólnie! Ulegnij przeto ciemności..."

Offline High Elf

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2006, 08:38:22 pm »
Przykład Age of Empires totalnie chybiony. Łucznik walący wręcz z łuku itp. kwiatki, zero znaczenia formacji - gra zupełnie nierealistyczna. Poza tym bardzo fajna.

Medieval: Total War i Twierdza, bardzo fajne. Mimo to tylko M:TW trzyma najwyższy poziom realistyczności i zabawy. Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Lunn

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2006, 12:57:00 pm »
może i AoE nie jest specjalnie realistyczny, ale jest fajną grą.

Offline Robin

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2006, 10:37:56 am »
Cytat: "High Elf"
Przykład Age of Empires totalnie chybiony. Łucznik walący wręcz z łuku itp. kwiatki, zero znaczenia formacji - gra zupełnie nierealistyczna.

a jak pikami rozwalają budynki? (że z kusz to już nie wspomnę)
oncert zyczeń:
-Baretta 92M
-Hummer H1
-Rapier XVI wiek
-Nikon D200
i jakiś mały śmigłowiec :]

Offline Łamignat

......
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2006, 03:26:18 pm »
nieco starsze czasy......
Ostatnio zagrywam się wspaniałą grą "Rome Total War" wraz z dodatkiem "Barbarian invasion"
Znakomita realistyka gry, niesamowita różnorodność postaci, cudowna grafika i te niesamowite bitwy, czyna z gry naprawdę dobre pole walki z tamtego okresu.
Polecam wszystkim wielbicielom taktyki, starych potyczek i Rzymu.

Offline Roland

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2006, 09:52:23 am »
równierz pogrywam w takową grę i przynaje ze jest fajna lecz strasznie się szybko przechodzi szczegulnie grając brutusami
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline IndyanaMax

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2006, 12:08:17 pm »
Witam!

Strategia, strategia... A tu rzuce FPP. Dodatek do half life, pirates vikings and knights (na necie znajdzie). Stworzone na sieć, co też z kumplami dumnie wykorzystujemy. :D Strony jak w tytule. Każda strona ma trzy różne jednostki. Gra się nie nudzi i nocką gramy i gramy i gramy... :)

A co do piękna walki jednostek, to Battle Realms. Troszkę bardziej wschodnie tematy i też kapka nierealizmu. Najróżniejsze skoki, cięcia kilku przeciwników na raz, etc. Miło zrobić zbliżenie.  :)

Pozdrawiam,
Indy
ajcie rzyć!

Offline Bratek

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2006, 06:34:31 pm »
A kto dziś pamięta jeszcze władcę? to na atarynkę było... do 4 graczy.. miodność nieopisana...
A mniejsze gabaryty... CZy ktoś zna Blade of darkness? zero magi itp.. za to piękny symulator stref zgniotu przeciwnika;) a do tego miecze włócznie, tarcze topory. Ach.
=|===><===|=o
Bratek.

Offline kort

Walki i bitwy rycerskie w grach komputerowych !
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2006, 01:59:26 pm »
Ja bym polecił nieco zfantazjowany RPG "Mount & Blade" (do ściągnięcia z netu), który to jest jak do tej pory jedynym, w który grałem oczywiście, "symulatorem" walki mieczem (to było również w jakiejś starej gierce, której tytuł wyleciał mi z głowy, ale pamiętam, że główny bohater często krzyczał "like lamb to the slaughter"  :lol: ---- Walczyło się na arenie ---- chyba "Die by the Sword") jak i walki mieczem z konia, czego chyba nigdy dotąd nie było... Wspaniała zabawa... ;) Jak znajdę podam link, gdzie można ściągnąć ;)

 

anything