Autor Wątek: PBFy SW  (Przeczytany 4357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogin

PBFy SW
« dnia: Styczeń 27, 2006, 02:42:51 pm »
Hej
jak pobuszowalem w necie to sie okazalo ze ostatnio jest calkiem sporo duzych PBFow w naszym ulubionym swiecie oto kilka z nich:

http://www.riseoftheempirerpg.fora.pl/index.php - czyli Wojna Klonów
http://tideofdarkness.webtom.nsf.pl - czasy republiki Nowej Ery Jedi

Moye kogos zainteresuja (wszak czasami widac ogloszenie poszukujacych chetnych do gry przez siec)

Poydrawiam

Offline NLoriel

PBFy SW
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2006, 12:21:18 pm »
Na Holonecie (http://www.holonet.pl) ludzie pogrywają w coś o nazwie Zaloris.

Offline BzyK

PBFy SW
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2006, 05:35:37 pm »
Nie chce wyjsc na spamera lub osobe zasmiecajaca forum, bo sam jestem fanem SW:P dlatego napisze w tym temacie. Po prostu chcialem zachecic was do wyprobowania http://www.swpbf.fora.pl bo naprawde jest dobra zabawa, a mysle, ze jedna czy dwie osoby chociaz sie skusza by to sprawdzic. Polecam i zapraszam! :)
ttp://www.swpbf.fora.pl

Offline Idaan

PBFy SW
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2006, 05:58:57 pm »
Na polterze chyba coś tam kombinowali/kombinują z swowym PBFem. Nie pamiętam jednak żadnych szczegółów.

Offline Sadow

PBFy SW
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2006, 11:22:54 am »
Ooo, a czemu by czegoś takiego nie zrobić u nas? Tematy byłyby dostepne tylko dla MG, graczy i modów.
Na forum by się coś działo,
ale oczywiscie pod warunkiem ze chętni do gry i prowadzenia by się znaleźli.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Ribald

PBFy SW
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2006, 02:11:32 pm »
Poczytałem trochę Zaloris... powiem że fajna sprawa! :)

Tylko że sam się uczciwie przyznam, że jestem słabo obeznany jeśli chodzi o PBFy. Streścisz jakby to miało wyglądać Sadow ?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
PBFy SW
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:00:11 pm »
Macie juz jedna osobę chetną do gry jeżeli bym poznał dokładnie o co chodzi to mogę prowadzić 8)

Offline Sadow

PBFy SW
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:31:49 pm »
Hmm 1 MG - kilku graczy/3 opcjonalnie
znaczy sie jednemu MG podlega jakaś określona liczba graczy,
oczywiscie MG moze byc wiecej niz jeden i jesli chce miec pod swą pieczą większą ilość graczy to prosze bardzo.
Cała ekipa tworzy na początku świat, (okres historyczny, co się teraz dzieje itp itd)postaci, ich historie i koneksje.
Ekipe tworzą wedle uznania, wszyscy członkowie zabawy bądź prowadzący gre.
gra polega na wymianie pm'ów tudzież postowania w specjalnie wydzielonych tematach(to chyba lepsze rozwiązanie. Oczywistym jest że tempo gry będzie wolniejsze, ale dzięki barwnym opisom i jednakowym zaangażowaniu mogłoby wyjść całkiem nieźle.
Sam nie grałem przyznam się, kolega pogrywał ponad rok więc co nie co podpatrzyłem.
Jeśli jest ktoś kto miał z tym bezpośrednią styczność to piszcie tutaj, sugestie.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Ribald

PBFy SW
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2006, 08:05:36 pm »
Czyli najpierw musielibyśmy zrobić coś takiego-zmontować cały świat. A później coś na kształt tego?. Tylko to a,b,c  to chyba niezbyt trafiony pomysł.

Ja bardzo chętnie bym uczestniczył. I tak jak powiedziałeś, lepszym byłby temat do takiego pisania a nie pm'y.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Sadow

PBFy SW
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2006, 10:01:58 pm »
A,B,C rzeczywiście odpada. Miło by było gdyby ktoś bardziej obeznany w PBF lub PBM się wypowiedział.
Co do montowania świata to hmm. Są dwa wyjścia, albo umieszczamy w znanym nam z filmowej serii tudzież książek świecie, albo puszczamy wodze fantazji i tworzymy coś bazując np na komiksach (imperium Sith, stara republika - czyt. tysiące lat przed filmową sagą) itp
Wypadałoby także aby wiadomym było czy ograniczamy się początkowo do jednego świata (systemu) czy poruszamy się po całej galaktycznej mapie.
Kolejny motyw to tworzenie postaci - kozystamy z dostępnego (rulebooki) czy tworzymy coś nowego.


Najważniejsza rzecz to oczywiście chętne osoby, najlepiej ludzie obeznani z tematem(przynajmniej na początku), którzy poświęciliby kilka chwil zeby 2-3 razy w tygodniu coś napisać ;)
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

 

anything