Autor Wątek: Tekken 5  (Przeczytany 10486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Tekken 5
« dnia: Styczeń 27, 2006, 05:09:15 pm »
Nie ma chyba na świecie konsolowca, który nie słyszałby o Tekkenie. Ta seria to Legenda. Jak każda seria, miała swoje wzloty (część trzecia) i upadki (część czwarta). Jednak, jako, że Namco nie śpi, to w końcu nadeszło oczekiwane. W zeszłym roku, dostaliśmy do rąk kolejną odsłonę, zatytułowaną Tekken 5. Zapraszam do lektury recenzji. i do dyskusji.

Offline bufaloxxx

Tekken 5
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2006, 09:36:54 am »
Gra świetna :D . Szkoda tylko że ta ulepszona wersja z 2 dodatkowymi postaciami i arenami jest tylko na automatach(jeśli ma wyjść to prosze mnie poprawić)
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Tekken 5
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2006, 09:55:24 am »
Jeśli chodzi o Ressurection (o ile dobrze pamiętam tytuł) to chyba ma wyjść na PS2

Offline bufaloxxx

Tekken 5
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2006, 09:32:25 am »
Dark Resurrection(chyba tak sie nazywa) chyba nie wyjdzie na ps2, bo w sumie byłby to idiotyzm. Z powodu 2 nowych postaci, aren, armor kinga, osobnych kratek pandy-kumy, eddiego-christie i podobno będzie się całkiem inaczej walczyć :shock: . Więc kupno kolejnego tekkena to zbędny wydatek, chyba że jeszcze ktoś go nie kupił i wogóle to będzie strata dla właścicieli salonów.
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Ubiquity

Tekken 5
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2006, 11:42:55 pm »
O tak, Tekken to chyba najsłynniejsza seria mordobić na konsole (chociaż wśród graczy trwają spory: Tekken vs Virtua Fighter, niestety w tą drugą nie miałem okazji zagrać). Bez wątpienia prawdziwy potencjał pokazuje dopiero podczas rozgrywki na dwa pady, wtedy naprawdę długo się nie nudzi.
Cóż mogę powiedzieć, powiem krótko: piąta odsłona trzyma poziom mimo że zarzuca się jej wtórność, ale pamiętajmy - przecież to klasyczne mordobicie, nie można oczekiwać mega rozbudowanych postaci, skomplikowanych elementów taktycznych it. To nie znaczy, że gra jest prosta czy zła, jest świetna dla wielibicieli gatunku.
Namco zapowiada już T6, ale to dopiero po premierze PS3 ;)
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline Qraq

Tekken 5
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2006, 12:12:35 am »
Cytat: "Ubiquity"
(chociaż wśród graczy trwają spory: Tekken vs Virtua Fighter,

...vs soul calibur, vs dead or alive. Te 4 tytuły się obecnie liczą.

Cytat: "Ubiquity"
Cóż mogę powiedzieć, powiem krótko: piąta odsłona trzyma poziom mimo że zarzuca się jej wtórność,

lol, bo padne... wtórność?! co za lole mogą narzucać wtórnośc bijatyce?

Cytat: "Ubiquity"

ale pamiętajmy - przecież to klasyczne mordobicie, nie można oczekiwać mega rozbudowanych postaci, skomplikowanych elementów taktycznych it.

...no i padłem.

Sorki, ja tam jestem tylko niedzielnym graczem w t5, ale takich farmazonów to jeszcze nie słyszałem. Postacie w t5 są rozbudowane, delikatnie rzecz biorąc. Mozna stosować zaawansowaną taktykę(która postać, przeciwko ktorej jest najlepsza i w jakich warunkach), mozna też jechać na pałę i walić na ślepo. Co kto lubi. Mówi się, że t5 posiada najlepiej wyważone postacie z wszystkich bijatyk. Nie ma 100% pewnych zawodników, na każdego jest jakiś hak. A żeby poznać jedną postać dogłębnie trzeba spooorego treningu.

A tak wogóle to jest to jedna z tych gier,które sie nie nudzą. Można szarpać non-stop, albo w kilkuminutowe partyjki. No i oczywiście najlepiej siegra we dwójkę.

Gościu: Pisze się Heihachi. ostatnią ukrytą postacią jest Devil Jin. Mozna go odblokowac na 2 sposoby: przez ukończenie tryby Devil Within, lub stoczenie 200 walk w Arcade Mode(ale tu nie jestem pewien). No ja Devil Within nie przechodziłem i devil jina mam. Więc po prostu graj i sie samo zrobi ;)

Offline DARKMAN

Tekken 5
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2006, 01:59:29 am »
DOA - zawsze gorowaly grafika i prawdopodobnie najlepszym trybem TAG
Tekken jest dobry tylko, ja nadal wole Soul Calibur (nota bene od tej samej wytworni ;))
Seria Virtua Fighter to z kolei gry na zupelnie innym poziomie, tutaj, zeby cokolwiek zrobic potrzeba ogromnych ilosci treningu, ale wtedy.... po prostu miod (polecam obejrzec sobie filmiki z mistrzostw itp). Najbardziej realistyczna z wszystkich serii, praktycznie nieograniczone mozliwosci tworzenia nowych kombosow po prostu swietna gra (ciekawe kiedy Yu wezmie sie za piata czesc). Tylko ze wzgledu na swoja zlozonosc nie do kazdego trafi...

Oraq -> tacy lole co widza, ze nic nowego (czyt. usprawnili model walki itp) w grze nie wprowadzili a wydawanie kasy na produkt jedynie z ulepszona grafika uwazam za bezsens. W przypadku T5 powiedzialbym ze zarzucanie "wtornosci" jest raczej chybione (bardziej by to pasowalo do SCIII), gdyz gre znacznie, ale to znacznie usprawniono w stosunku do T4.

Offline Ubiquity

Tekken 5
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2006, 12:14:06 pm »
Cytat: "Qraq"
Cytat: "Ubiquity"
Cóż mogę powiedzieć, powiem krótko: piąta odsłona trzyma poziom mimo że zarzuca się jej wtórność,

lol, bo padne... wtórność?! co za lole mogą narzucać wtórnośc bijatyce?

Zdarzają się takie lole, które myślą że jeśli mam 4 to po co mi 5 jeśli w gruncie rzeczy dostanę to samo danie w zmienionej oprawie. Nawet takie dla którzy wrzucają wszystkie takie tytuły do jednego worka bo z założenia traktują bijatyki jako gry nie wymagające żadnego myślenia, ale to już skrajność. Ale wśród graczy też znajdą się malkontenci, ja nie powiedziałem że ta gra jest zła, bo ta gra zamiata poprzednią zamuloną odsłone i to bez dwóch zdań.

Cytat: "Qraq"
Cytat: "Ubiquity"

ale pamiętajmy - przecież to klasyczne mordobicie, nie można oczekiwać mega rozbudowanych postaci, skomplikowanych elementów taktycznych it.

...no i padłem.

Miałem tu na myśli np. rozwój postaci podczas samej gry, statystyki etc. wiem pachnie rpg, a rpg i nawalanka ma się jak piernik do wiatraka, ale idea sama w sobie mogła by być ciekawa (głównie w przypadku gier na PC). Tutaj rozwój postaci polega właściwie na rozwoju umiejętności gracza i jego sprawności manualnej bo ciosy są narzucone przez twórców gry. Ale to gracz w miarę zaawansowania uczy się stosować konkretne obrony do konkretnych ataków, kombinacje combosów itd.
Jak zauważyłeś po poprzednim poście gra mi się podoba, mimo że zębów na niej nie zjadłem, ale od czasu do czasu popykać sobie lubię :)

Cytat: "DARKMAN"
ciekawe kiedy Yu wezmie sie za piata czesc

Prace idą już pełną parą, garść trailerów można obejrzeć na gametrailers.
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline DARKMAN

Tekken 5
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2006, 03:06:53 am »
Bijatyka polaczona z mozliwoscia rozbudowy postaci - SHENMUE Online?

Offline Ubiquity

Tekken 5
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:31:06 pm »
Z tą grą się nie spotkałem, ale z ciekawości zajrze na google.
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline Manko 91

Tekken 5
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:35:01 am »
Mam problem. Przeszedłem Tekkena 5 wiec gram w devil within mode (mozna wlaczyc w menu). Jestem w drugim pomieszczeniu i nie wiem co mam zrobic . Moglby mi ktos powiedziec co tam trzeba zrobic ???

Offline Di

Tekken 5
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:05:11 am »
gamefaqs.com

 

anything