trawa

Autor Wątek: OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK  (Przeczytany 14416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arusiek

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2003, 05:46:04 pm »
OBergeist jest średniakiem. To był mój pierwszy komiks z mandragory. Podobał mi sie tylko z poczatku, potem wpadła mi taka mysl ze to jest imitacja Hellboya. I ta mysl towarzyszy mi do dziś, rysunki przypominaja mi cały czas rysunki Mignoli, a scenariusz o piekle ... Z jednej strony komiks nawet dobry, a z drugiej słaby. Jakby wyszła nastepna czesc to moze bym kupił z ciekawosci

Offline ponury_jay

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2003, 04:58:14 pm »
Jak dla mnie to komiks żałosny, zupełnie nie warty swej ceny. Rysunki sa srednie, a scenariusz bardzo kuleje. Glowny bohater idzie i magiczna moca pokonuje wszystkich zlych. I tu koniec. Podobnie jak Błędny Komboy wrzuciłem ten komiks na dno półki i lezy tam czekajac na kogos komu go sprzedam :)
Jezeli do wyboru masz Pielgrzyma to wiedz ze on przynajmniej jest ladnie wydany i ma chwilami ladne rysunki (scenariusz jest sredni).

Offline Macias

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2003, 05:04:15 pm »
ponury jayu, wytlumacz mi czemu kaznodzieja ma sredni scenariusz,bo ja jakos tego nie uswiadczylem?
a obergeista mozna kupic,ale jesli ma sie  troche kasy.w przeciwnym wypadku,odradzam

Offline pookie

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2003, 08:12:22 pm »
Pielgrzym i Kaznodzieja to nie to samo Macias. Choć muszę przyznać, że bardziej od przygód Jessy'ego i spółki podoba mi się nawrócony kanibal.
 for Pookie

Offline Kurczaczek

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2003, 08:15:47 pm »
I Kaznodzieja i Pielgrzym są spoko, obaj warci kaski jaką trzeba wyłożyć, żeby poczytać sobie o ich przygodach.

Mi bardziej podpasował kaznodzieja, zwłaszcza jego najnowsze przygody wymiatają!

A co do Hitmana, to faktycznie jest to wpada pana E, ale podobno potem jest lepiej.
...

Offline Inszy

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2003, 08:15:48 pm »
Nawrócony?!
Chyba psychopatyczny?
Jeden z najgorszych komiksów jakie zdarzyło mi się czytać :?

Nie to co Obergeist :P
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline pookie

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2003, 08:31:48 pm »
Cytat: "Inszy"
Nawrócony?!
Chyba psychopatyczny?
Jeden z najgorszych komiksów jakie zdarzyło mi się czytać :?

Nie to co Obergeist :P


Masz prawo do własnego zdania. Moim zdaniem Pielgrzym jest bardzo fajny, zaś Obergeist to zlepek kilku inspiracji i pomysłów. Ale pewnie masz rację, w końcu to Obergeist doczekał się kontynuacji ...
 for Pookie

Offline Inszy

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2003, 08:41:03 pm »
W sumie oba komiksy są kontrowersyjne.
Obergeist mniej i to pewnie przeważyło.
No i może troszeczkę postawa głównego bohatera :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline freshmaker

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2003, 10:00:59 pm »
obergeist to jeden z najglupszych komiksow jakie czytalem. wszyscy porownoja go do hellboya. ze klimat, ze nazisci, ze rysunek. wg mnie to dwie zupelnie odmienne rzeczy. zupelnie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Macias

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2003, 10:53:34 pm »
Cytat: "pookie"
Cytat: "Inszy"
Nawrócony?!
Chyba psychopatyczny?
Jeden z najgorszych komiksów jakie zdarzyło mi się czytać :?

Nie to co Obergeist :P


Masz prawo do własnego zdania. Moim zdaniem Pielgrzym jest bardzo fajny, zaś Obergeist to zlepek kilku inspiracji i pomysłów. Ale pewnie masz rację, w końcu to Obergeist doczekał się kontynuacji ...
ale pookie, przeciez pielgrzym tez doczekal sie kontynuacji!nawet ostatnio wydano ja u nas!

Offline pookie

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2003, 11:09:58 pm »
Cytat: "Macias"
ale pookie, przeciez pielgrzym tez doczekal sie kontynuacji!nawet ostatnio wydano ja u nas!


lol
Następnym razem będę oznaczał moje ironiczne posty. Gwoli ścisłości to właśnie Pielgrzym doczekał się kontynuacji, podczas gdy Obergeist tego zaszczytu nie dostąpił.

No, jakiś one-shot był. Tak profilaktycznie wspominam, żeby mnie Perf nie skarcił  :)
 for Pookie

Offline Macias

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2003, 11:52:31 pm »
spox,choc przerazila mnie mysl,iz mozesz nie wiedziec tej,jakze waznej informacji o komixach :D

Offline mykupyku

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2003, 11:57:36 pm »
w sumie juz nie bardzo pamiętam Obergeist (czyli nie poruszył mnie widać)

ale pamietam, że nie był taki zły :) i jak ktoś ma $ to może sobie kupić - chociaz jest wiele lepszych tytułów
opyright by mykupyku

Offline !kicaj

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 23, 2003, 03:20:22 pm »
a mi rysunki utkwily w pamieci, szczegolnie  powolne zblizenia z kadru na kadr na czache zakopanego w ziemi obregeista. swietna scenka!

aczkolwiek komiks jest faktycznie nierowny, wiele pomyslow nie w pelni wykorzystanych. jako mini-seria sie nie sprawdza bo nie ma rownowagi miedzy wspolodpowiedzialnoscia za unicestwienie milinow zydow a odkupieniem winy przez rozwalenie jakiegos malo intrygujacego typka(nawet juz sobienie przypoinam jak wygladal)dlatego zakonczenie wydaje dosyc banalne . wyszlo cos na ksztalt jednego z numerow spidera a nie powinno jezeli nie planuja kontynuacji.

a kolejne czesci moglyby byc  naprawde interesujace

Offline konradkonrad

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2003, 03:27:52 pm »
Jedyna naprawdę ciekawą rzeczą w Obergeistcie (bo zgadzam sie że to najwyżej średni komiks) jest sposób w jaki rysownik przeskakuje ze stylu na styl w zależności od tematu. Jak są rzeczy demoniczno-mistyczne to wygląda jak Mignola, jak jest reszta komiksu to jak niewiadomo co, a jak główny bohater zderza sie z ciężarówką to jest idealny Geof Darrow (Hard Boiled), u którego takich scen jest mnóstwo. może się mylę ale to świadczy trochę o braku inwencji u autora, który jest niezłym rzemieślnikiem, ale nie umie sam tworzyć własnych wizji.

 

anything