trawa

Autor Wątek: OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK  (Przeczytany 15479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« dnia: Marzec 19, 2003, 08:57:15 pm »
Jestem ciekaw ,co uważacie o tym komiksie ,ponieważ jakis czas temu w księgarni w której kupuje komiksy ,zaważyłem go i wacham sie czy kupic. Pomocy!!!
mmmm....

Offline wilk

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2003, 09:05:43 pm »
Kom@r nie kupuj! Nie warto.

Ja sie srogo zawiodlem na tej pozycji. Rysunki to jest sprawa gustu. Jednym moga sie podobac w Obergeiscie innym nie. Mi sie nie spodobaly. Zreszta to sam mozesz ocenic.

A fabula jest kiepska. Jakos nie trzyma sie kupy. Domyslam sie ze w zamierzeniu autorow komiks ten mial poruszac bo opowiada o strasznych wydarzeniach historycznych (na poczatku) a pozniej niehistorycznych, przyobleczone wszystko fantastyka. Guzik tam porusza. Rozrywka z tego tez nienajwyzszych lotow. Ogolnie scenariusz wydaje mi sie zle sklecony - bez napiecia, emocji - czegokolwiek.

Offline Inszy

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2003, 09:17:20 pm »
Ja natomiast polecam :twisted:
I to szczerze :D

Tylko przed zakupem radziłbym gdzieś przeczytać. Jest to "trochę" specyficzna pozycja.
Troszeczkę jak "Polowanie" Bilala. Ciężko się czyta i jednym coś po tym zostaje, innym nie.
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Cujo

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2003, 09:24:03 pm »
Typowa fabula typu "skrzywdzona dusza powraca zza swiatow by dokonac zemsty". No suprises. Ale klimatycznie podane. Swietny rysunek, bardzo przypominajacy Risso (tego od 100 bullets) i minimalnie Mignole (ten minimalizm). Strona graficzna - piatka z plusem.

Polecam.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Macias

Re: OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2003, 09:30:31 pm »
Cytat: "KoM@R"
Jestem ciekaw ,co uważacie o tym komiksie ,ponieważ jakis czas temu w księgarni w której kupuje komiksy ,zaważyłem go i wacham sie czy kupic. Pomocy!!!
masz niezly refleks Kom@r :D  bo ten komix pokazal sie jakis rok temu....ale jesli masz troche kasy,to kup, jesli nie,to poczekaj na cos lepszego,bo zadna z tego rewelka.komix ok, ale nic ponad

Offline Kurczaczek

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2003, 10:26:42 pm »
Średniak, ale nienajgorszy- kreksa nirówna- miejscami super, w innych denna, tak samo fabuła- raz wzloty, raz upadki, ale ogólnie to spox- poza tym komiks grubcio, wiec jest co pocztac... poczatek bardzo mi sie odobal :D
...

Offline żuk

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2003, 06:07:39 am »
A jak byście mieli kupić Pielgrzyma albo Obergeist to co byscie kupili? Zastanawiam się bo właśnie ja jestem w takiej sytułacji.
artia P.I.W.O. (Partia Inteligentnych Wysłanników Oświecenia) to jest to!!!

Offline grze.hu

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2003, 09:29:44 am »
ja bym wybaral Pielgrzyma, ale ani Obergeist,ani Pielgrzym nie zachwycili mnie (nie wiem czy kupie P2.)
ralala

Offline wilk

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2003, 09:50:35 am »
Cytat: "żuk"
A jak byście mieli kupić Pielgrzyma albo Obergeist to co byscie kupili? Zastanawiam się bo właśnie ja jestem w takiej sytułacji.

Ani jednego ani drugiego - kup Sandmana albo Hellboya :D
Cytat: "Inszy"
Jest to "trochę" specyficzna pozycja.
Troszeczkę jak "Polowanie" Bilala.

No to wypaliles Inszy :D No ale dobra, kazdy ma swoje zdanie. Aha nauczony doswiadczeniem nie wiem czy mam ochote na dyskuskusje pt. "Jak sie ma Polowanie do Obergeista". Nie zrozum mnie zle - wtedy naprawde dobrze mi sie z Toba rozmawialo :) Chodzi tylko o to ze na tak postawione pytanie nie moglbym inaczej odpowiedziec niz w ten sposob: Ma sie jak pięść do nosa ;)

Offline Inszy

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2003, 10:15:34 am »
Faktycznie powinienem to sprecyzować. Jeszcze ktoś się napali, że to Polowanie 2 :D
Chodzi mi o sposób czytania tego komiksu. Do niego należy znaleźć sobie odpowiedni moment, a nie czytać np. w pociągu. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń oraz rozmów z osobami, które go czytały.
No i momentami ciężko się to czyta. Podobnie jak Polowanie - powoli wchodzi, ale potrafi przejechać przez głowę jak czołg :roll:
A tak poza tym, to są dwa różne komiksy.

A zamiast Obergeista czy Pielgrzyma warto kupić Rorka (zwłaszcza dwa pierwsze).
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2003, 12:40:12 pm »
Obergeits to jeden z moich ulubionych komiksow wydanych przez Mandragore. Intrygujacy scenariusz i dobry rysunek. Warto miec!

Offline Błendny Komboj

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2003, 01:29:10 pm »
Przeczytałem go jakiś czas temu i wrzuciłem do pudełka z zapomnianymi komiksami. Nie pamiętam nawet dokładnie fabuły (chyba nawrócony w piekle doktor-nazista powraca do świata żywych by walczyć z polityczną niepoprawnością), pamiętam tylko że był strasznie głupi a ilustracje nieudolnie stylizowane na Mignolę. Pamiętam też, że typowałem go w jakimś forumowym plebiscycie na jeden z najgorszych komiksów 2002 roku. Nie warto.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline KoM@R

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2003, 03:31:08 pm »
Dzięki za pomoc...KUPIEM -CZAD ...intrygujacy rysunek i ciężki zakręcony scenariusz...NAPRAWDĘ FAJNY...jECZSZE RAZ DZIĘKI:)
mmmm....

Offline Kurczaczek

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2003, 03:48:49 pm »
Cytat: "żuk"
A jak byście mieli kupić Pielgrzyma albo Obergeist to co byscie kupili? Zastanawiam się bo właśnie ja jestem w takiej sytułacji.


Zdecydowanie Pielgrzym- Ennis jest swietnym scenarzysta! (Ale jesli nie masz np. Preachera- to lepiej to!)
...

Offline pookie

OBERGEIST : DROGA DO RAGNAROK
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2003, 04:07:49 pm »
Cytat: "żuk"
A jak byście mieli kupić Pielgrzyma albo Obergeist to co byscie kupili? Zastanawiam się bo właśnie ja jestem w takiej sytułacji.


Kup Pielgrzyma. Świetny komiks.
 for Pookie

 

anything