Autor Wątek: Gothic 3  (Przeczytany 31008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arielos

Gothic 3
« dnia: Luty 01, 2006, 08:32:58 pm »
Gothic jest jedną z popularniejszych gier w histori cRPG. Dotąd ukazały się dwie jej części, plus dodatek do ostatniej. Co powoduje jej popularność? Ogrom świata? Fabuła? NPC, którzy różnią się między sobą charakterem, inteligencją, stosunkiem do gracza? Jednak pewne jest, iż osoby które dały się grze  “wciągnąć”, zapragną ponownie zagłębić się w świat Myrthany. Zapraszam do lektury zapowiedzi gry Gothic 3. A także do dyskusji.
lt;<Powaga zabija powoli xD>>
===> aka Szkielet

Offline Possessed

Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 06:59:22 am »
Wydaje się być soczyste, tylko czekać pozostaje :D
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

***

  • Gość
Gothic 3
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 08:26:19 am »

Yogi Bear

  • Gość
Gothic 3
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 08:26:30 am »
Tekst spoko.  ;) Gra pewnie też. Czekam na nią, ale widzę, że będę musiał podrasować kompa w końcu. :(

Offline Possessed

Gothic 3
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2006, 01:20:14 pm »
:shock:  thx za te screeny - jeszcze bardziej na tą girkę zrobiłem się głodny - nie moge sie doczekać
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline D(z)ik'Zorn

Gothic 3
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2006, 01:32:17 pm »
Ostatnio to już prawie bym o niej zapomniał. Ale jest na co czekać niewątpliwie :)
eep disco evil!!

***

  • Gość
Gothic 3
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2006, 05:26:45 pm »
Trochę zawiodłem się na twórcach, chodzi mi o ilość części... Planowali stworzyć trylogię i na tym zakończyć, a z tego co widzę, dali się "przekupić" i będzie też 4 część... W tej chwili trudno cokolwiek mówić o 4, bo nawet trójki nie ma, ale według mnie lepiej byłoby zakończyć na bardzo dobrej trylogii, niż słabej tetralogia. Może przesadzam, ale widziałem już wiele "zepsutych" gier... Zepsutych z powodu zachłannosći twórców :?

A teraz odnośnie samej trójeczki. Jeśli chodzi o screen'y, to faktycznie prezentuje się bardzo dobrze. Ale pamiętajmy, że grafika to nie wszystko, dla mnie najważniejsza jest fabuła i klimat. W przypadku Gothica o ten aspekt gry akurat za bardzo się nie martwię, twórcy pokazali już, że wiedzą jak robić dobre gry. W kwestii mechaniki mam nadzieję, że zostanie ulepszony widok ekwipunku, ten z dwóch pierwszych części nie przypadł mi za bardzo do gustu, walka powinna być wzbogacona o większą ilość kombinacji ciosów, bo obecnie jest to wykonane średnio- wystarczy jeden cios, dzięki któremu bez większych problemów można wygrać każdą walkę (tj. cięcie poziome- szczególnie jeśli chodzi o broń oburęczną). Dobrze, że w końcu wprowadzono tarczę i walkę dwoma brońmi :) Ciekawy jestem, czy w końcu się dowiemy kim dokładnie jest bohater, bo skoro początkowo planowano tą część jako ostatnią, to może pojawi się jakieś wytłumaczenie.

Cytuj
Czekam na nią, ale widzę, że będę musiał podrasować kompa w końcu.

Oficjalnie nie istniejąca jeszcze Gildia Sprzętu, z chęcią pomoże w doborze (hyhy rymuję! ;)) części.

Offline High Elf

Gothic 3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2006, 06:49:25 pm »
Hm... no no zapowiada się hicior :D ciekawe czy dorówna grywalnością poprzednim częściom.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline bufaloxxx

Gothic 3
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2006, 09:56:29 pm »
I w końcu znalazłem powód do kupienia nowej płyty głownej procka i ram(bo tak to szkoda mi było kasy wydawać ;) )
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Arielos

Gothic 3
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2006, 11:46:30 am »
Co do Gothica 3, to wyłuskałem kilka ciekawych informacji... http://forum.jowood.de. Na forum można zadawać pytania twórcą gry, ale jak dla mnie barierą jest jezyk niemiecki ;). Kto ma umiejętności, może spróbować szczęścia. Jak narazie udało mi sie doczytać, że gra bedzie oferować AUX 4.0, było też kilka informacji na temat grafiki...
lt;<Powaga zabija powoli xD>>
===> aka Szkielet

Offline Dr. Zoidberg

Gothic 3
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2006, 05:54:46 pm »
Zapraszamy do spozywania galerii =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Arielos

Gothic 3
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2006, 06:59:54 pm »
Hehe, wyłuskałem stronę z polskim tłumaczeniem odpowiedzi autorów :D http://www.gothic.phx.pl/gothic3/news.php?id=548&PHPSESSID=28ed59e5c2f7c89551e7a32d3588d9e9 To strona prowadzona przez polskich fanów, można się sporo dowiedzieć.
lt;<Powaga zabija powoli xD>>
===> aka Szkielet

Offline Sony

Gothic 3
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2006, 08:58:04 am »
Ja jakoś nie mogłem się "przegryść" przez Gothica. Najpierw był Morrowind, później jakoś tak się Kotory pokazały i kiedy przyszła pora na G. to jakoś tak dziwnie się grało. Nie potrafiłem się jakoś wciągnąć w granie, nie wiem, może po ww grach wydawał mi się jakiś słabawy. Podobnie będzie z G III, nie długo się pojawi Oblivion i na rok będzie spokój,  :D później dostaniemy pewnie KOTOR III i końcem roku dodatek do DoW. I pewnie znów jakoś w G nie zagram.  :D  :D

Offline Dereq

Gothic 3
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2006, 08:36:02 pm »
hm

szykuje sie teraz masa sequeli znanych serii (gothic, elder scrolls,pogloski o diablo3)
kazdy z prawie nie rozniaca sie ultra dokladna grafika...
kazdy rozbudowany na niespotykana  dotad miare...
kazdy grywalny jak cholera..

lecz co z tego  skoro moj komputer nie udzwignie tego za chiny ludowe?
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Sony

Gothic 3
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2006, 07:01:12 am »
To Musisz mieć strasznie "nędzny"  :D sprzęt.
Do Obliviona podano, że komfortowo można grać już na 6600. Zalecana konfiguracja to 1 GB ramu i karta 6800 lub lepsza. 6600GT spełniają te wymagania. Jeśli nawet chłopaki przesadzili optymistycznie z wymaganiami, to mając komputer za 3500 zł będzie można pograć na wysokich detalach. (AMD 64 3000+, 1 GB RAM, 7800GT). Czyli klasa średnia. Ja się spodziewałem wymagań typu 2 x 7800GTX 512 w SLI (2 x 2500 zł), proc AMD DualCore, 4 GB Ram  :D czyli kosmiczne wymagania, a tu proszę. - miła niespodzianka.

Zalecane:

    * Procesor 3 Ghz Intel Pentium 4 lub równoważny
    * 1 GB pamięci RAM
    * Karta graficzna: serie ATI X800, Nvidia GeForce 6800, lub wyższe

Minimalne wymagania systemowe:

    * Windows XP
    * 512MB pamięci RAM
    * 2 Ghz Intel Pentium 4 lub równoważny procesor
    * karta graficzna kompatybilna z 128MB Direct3D
    * driver kompatybilny z DirectX 9.0;
    * Napęd 8x DVD-ROM
    * 4.6 GB wolnego miejsca na dysku
    * DirectX 9.0c
    * Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 8.1