trawa

Autor Wątek: Gothic 3  (Przeczytany 31157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VegoSayan

Gothic 3
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 03, 2006, 12:03:32 pm »
Dziex tak sie sklada ze nie ma lepszego RPG'a. Dziecko dorosnij jezeli chcesz na sile udowodnic ze Gothic to gowno. Na takiej samej zasadzie ja moge opisac wszystkie gry. Idz sobie pograj w genialnego Obliviona, FF, BG, czy jak wolisz Fallouta albo jakies inne cudo :lol:  :lol:  8)

A tak nawiasem mowiac co ja tu w ogole robie :roll:

Offline Dziex

Gothic 3
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 03, 2006, 12:28:51 pm »
Nie rozumiem czemu mnie obrażasz, ale nie będę się zniżał do Twojego poziomu.
Dobra, przeczytałem recenzje bety Coena. Robi nadzieje, jak to się mówi - do trzech razy sztuka.

Offline Hang Man

Gothic 3
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 03, 2006, 12:36:55 pm »
Cytuj
Powiem jedno, Gothic 3 pozamiatał konkurencje. Nie bylo, niema i niebedzie lepszego RPG'a


Cytuj
, a Baldurs i Fallout to bardzo stare RPG'i a swiat idzie do przodu.


 :shock:  :lol:

Powiem tak widziałem Gothic'a i grałem w Gothic'a 2. Żadna z tych gier mnie niczym nie urzekła, po 2 h grania w 2 wywaliłem ją z dysku.

Jestem tylko pod wrażeniem twojej pewności siebie i zapatrzeniu w tą serię.

Jasne, są gusta i guściki, ale gra na pewno nie jest wybitna pod względem ani fabularnym, ani klimatycznym (graficznym też nie, chciaż to już jest mało    ważne IMO). Jest DOBRA, aczkolwiek koło arcydzieła bym jej nawet nie postawił.

Co do serii Fallout i Baldur's Gate, to czy tego chcesz czy nie, są to kanony RPG, do tej pory IMO niedoścignione.(najbliżej póki co był KotoR 2, aczkolwiek i tak spooora przepaść go jeszcze dzieliła)

Jeżeli ciebie odstrasza archaiczna grafika, a przyciągają najnowasze fajerwerki wylewające się z ekranu, to rzeczywiście, pędzisz do przodu razem z resztą świata.

A tak na marginesie, to naprawdę jesteśmy zakamuflowanymi pracowniklami CENEGI. Ugadaliśmy się już z PiS-em, że jak udzielimy im swojego poparcia, to wszystkiue gry na polskim rynku będą przechodzic przez nasze ręce.

A właśnie. Coen to mason, Nors pewnie jest zakamuflowanym Żydem.

Ja prywatnie jestem feministka i i pedałem!
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline forlacik

Gothic 3
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 03, 2006, 12:48:42 pm »
Ten pierwszy post na tej stronie bardzo mi się podoba =] Może lepiej wroc na te fora gdzie masz tlumy fanów gothica i zachwalajcie jego zalety w nieskończonośc nawet ! =]

Cytuj
Dziex tak sie sklada ze nie ma lepszego RPG'a.


...

 :o

Offline Silvestro

Gothic 3
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 03, 2006, 01:58:44 pm »
Cytat: "Dziex"
Ja nie mówie, że Gothic 3 jest shitem, bo przecież w niego nie grałem. Pytam tylko, czy jest tak samo kiepski jak dwa poprzednie bo, że te gry z liniową i w dodatku nędzną fabuła, nieciekawym światem, porypanym sterowaniem i systemem walki, bez klimatu i romansów(!) sa kiepskie to się chyba każdy ze mną zgodzi.


Sprzeczność nad sprzecznościami, i jeszcze raz sprzeczność. Jak można oceniać grę, nie grając w nią i snuć tak głupie i nieprzemyślane domysły.
Ciekawi mnie skąd opinia, że Gothic to liniowa gra?. Na prawde we wszystko uwierze, ale za takie kretyńskie cytowanie czyjejś, w dodatku błędnej opinii powinni zabraniać dostępu do internetu.
Z tego co wiadomo serie Gothic ceniono właśnie za nieliniową fabułę.
Może nie ma ona wielu alternatywnych zakończeń, ale przecież to swego rodzaju opowieść i nie może kończyć sie na kilkanaście sposobów, tym bardziej, że planowane są kontynuacje.

Co prawda w Gothica III nie miałem przyjemności zagrać, jednak poprzednie części są na prawdę świetne i warte uwagi. I nie chodzi mi bynajmniej o grafike czy muzyke, chociaż są one na prawde świetne, lecz o fabułę, wrzucającą nas w wir wydarzeń, z którymi musimy sie uporać na taki czy inny sposób.

Gothic nie jest grą na godzinę czy dwie. Ja rozumiem, że gracze nie potrafiący wyjśc z jeziorka w cz.I albo opuścić wierzy w kontynuacji mogą być zawiedzeni. Lecz to nie na tym polega. Trzeba poczuć klimat i zagłębić się w otoczający naszego bohatera świat, czego wszystkim graczom życzę :)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Offline VegoSayan

Gothic 3
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 03, 2006, 02:17:14 pm »
Cytat: "Dziex"
Nie rozumiem czemu mnie obrażasz, ale nie będę się zniżał do Twojego poziomu.
Dobra, przeczytałem recenzje bety Coena. Robi nadzieje, jak to się mówi - do trzech razy sztuka.


To ci wyjasnie. Nie mam szacunku do bezmyslnych dzieci ktore za wszelka cene chca udowodnic swoja (najczesciej i w tym przypadku mylna) teze. Jezeli masz uprzedzenia do tej serii to twoja strata i jej zapewniam nie zmienisz. Bo czymze jest Gothic 3 bez 1 i 2? Gothic opowiada swietna historie, ma niepowtarzalny klimat ktory sprawia ze chcesz jak najszybciej wrocic do gry. Pieknie skomponowana muzyka sprawia ze przyjemniej sie gra i bardziej sie mozna wczuc w powierzona role. Grafike mozna pominac ale nie zaprzeczam ze jest piekna. Grywalnosc jest na naprawde wysokim poziomie. Wiec ocenianie w taki sposob jak ty, jest poprostu bezmyslna glupota. Bym sie nie czepial gdybys powiedzial "Grafika jak na tamte czasy niezla ale RPG'a nie ocenia sie po grafice. Klimat i fabula mnie nie przekonaly." i tak dalej, wiesz o co chodzi. Ale zeby piepszyc (ze tak powiem) glupoty to przesadziles.

@Hang Man
"ale gra na pewno nie jest wybitna pod względem ani fabularnym, ani klimatycznym (graficznym też nie, chciaż to już jest mało ważne IMO)"
Bez urazy ale jestes w glebokim bledzie. Po tym "na pewno" to powinny znalezc sie fakty, powtarzam FAKTY, a nie opinie, jak jest w tym przypadku.
"Co do serii Gothic, to czy tego chcesz czy nie, jest to jedna z najlepszych RPG'ow na swiecie i najpopularniejszym (?) RPG'iem w Polsce, do tej pory IMO niedoścignionym". Tyle z mojej strony.

A teraz udam sie na drugi komputer zagrac w swietnego Gothic'a 3. :badgrin:  8)

Offline Dziex

Gothic 3
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 03, 2006, 02:22:19 pm »
Cytat: "Silvestro"

Sprzeczność nad sprzecznościami, i jeszcze raz sprzeczność. Jak można oceniać grę, nie grając w nią i snuć tak głupie i nieprzemyślane domysły.

Klawo, teraz będa mi mówić w które gry grałem, a w które nie.
Cytuj

Ciekawi mnie skąd opinia, że Gothic to liniowa gra?. Na prawde we wszystko uwierze, ale za takie kretyńskie cytowanie czyjejś, w dodatku błędnej opinii powinni zabraniać dostępu do internetu.

Ja bym poszedł dalej i w ogóle zakazał wyrażania negatywnych opinii o tej serii.
Cytat: "VegoSayan"

To ci wyjasnie. Nie mam szacunku do bezmyslnych dzieci ktore za wszelka cene chca udowodnic swoja (najczesciej i w tym przypadku mylna) teze. Jezeli masz uprzedzenia do tej serii to twoja strata i jej zapewniam nie zmienisz. Bo czymze jest Gothic 3 bez 1 i 2? Gothic opowiada swietna historie, ma niepowtarzalny klimat ktory sprawia ze chcesz jak najszybciej wrocic do gry. Pieknie skomponowana muzyka sprawia ze przyjemniej sie gra i bardziej sie mozna wczuc w powierzona role. Grafike mozna pominac ale nie zaprzeczam ze jest piekna. Grywalnosc jest na naprawde wysokim poziomie. Wiec ocenianie w taki sposob jak ty, jest poprostu bezmyslna glupota. Bym sie nie czepial gdybys powiedzial "Grafika jak na tamte czasy niezla ale RPG'a nie ocenia sie po grafice. Klimat i fabula mnie nie przekonaly." i tak dalej, wiesz o co chodzi. Ale zeby piepszyc (ze tak powiem) glupoty to przesadziles.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gothic 3
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 03, 2006, 02:52:58 pm »
Uwielbiam ludzi głoszących tylko własne zdanie jako prawdę objawioną :roll: I do tego obrażających współrozmówców...

VegoSayan wysil się kiedyś choć na odrobinę obiektywizmu, to naprawdę nie boli. Zrozum też, że ktoś grający w część pierwszą i drugą gry, gdy słyszy, że trzecia jest "godnym następcą poprzednich" ma jak najświętsze prawo stwierdzić, że mu się nie spodoba. Ja, dla  przykładu, jestem właśnie taką osobą. W część 3 nie grałem, grałem w 1 i 2 i nie przypadły mi one do gustu. Wolę KotoR, nie wspominając o BG czy Fallout, ale nie mówię Nie bylo, niema i niebedzie lepszego RPG'a, bo to jest dopiero szczeniackie i niepoważne podejście do tematu.

W miarę obiektywnie można ocenić kilka rzeczy w grze: grafikę, sterowanie, świat, fabułę itp. Klimatu nie ocenisz obiektywnie. To, co da się ocenić obiektywnie, z całą pewnością nie stawia serii Gothic na piedestale - w żadnej z tych rzeczy gra nie jest wybitna. Klimat i grywalność to już kwestia gustu. Jedni lubią to, inni tamto. Ale sam fakt, że coś mi się podoba nie sprawia od razu, że jest to najlepsze na świecie :roll:

Ah, bym zapomniał. Bardzo lubię serię FF...

***

  • Gość
Gothic 3
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 03, 2006, 03:01:26 pm »
Dziadek przyznaj się, że to Twoje dodatkowe konto i po prostu testujesz cierpliwość Coena i moją ;)

Cytat: "VegoSayan"
Najwazniejszy jest klimat. W tym sensie jest niemal identyczny jak poprzednie czesci. Fani serii Gothic wiedza co mam na mysli. Ta niesamowita atmosfera etc. Fabuly nie znam wiec nie moge sie wypowiadac ale wydaje sie nie byc gorsza niz w poprzednich czesciach a to juz wyzwanie.

Właściwie całe swoje twierdzenie, że Gothic to gra genialna opierasz na tym, że ma "niepowtarzalny klimat, o którym wie każdy fan". Nie jestem wrogiem serii, właściwie uważam Gothici za niezłe gry, ale tego klimatu jakoś nie czuję... Może na początku G1, gdy pojawiało się to zagubienie, ale czy podobnie nie było w TES III? Może miasto na początku G2 miało jakiś swój klimacik, ale co z tego, skoro później psuło go jakieś uganianie się za smokami, po Dolinie...

Czuję natomiast klimat ID I i II, ile razy wracam do domu nocą w zimę, przypominam sobie tę grę, muzykę. Jak obserwują moich bohaterów przemierzających Dolinę Lodowego Wichru, to wyjątkowo łatwo mi się w nich wczuć. Dlaczego? Nie wiem, po prostu tak mam. Mimo wszystko, nie uważam z tego powodu, że gra jest genialna... Bo po prostu nie jest. Ot, taki trochę utrudniony h'n's.

Cytat: "VegoSayan"
Grafika na takich ustwawieniach u mnie nie jest super wypasiona, ale ja na grafike nie patrze. Wazne zeby nie bylo kwadracikow xDA na najlepszych ustawieniach jest piekna, choc nie najlepsza na swiecie. Ale Grafika to rzecz drugo albo nawet trzeciorzedna. Ci co oceniaja gre po grafice to sa poprostu pseudo znawcy gier, raczej dzieci.

Jestem ciekawy, gdzie zasłyszałeś ten tekst... No, ale co tam:

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
Młodości! dodaj mi skrzydła!
Niech nad martwym wzlecę światem
W rajską dziedzinę ułudy:
Kędy zapał tworzy cudy,
Nowości potrząsa kwiatem
I obleka w nadziei złote malowidła.


Grafika jest ważnym elementem gry, równie ważnym, jak muzyka. Dlaczego? Bo to między innymi ona tworzy klimat:

klimat
1. «charakterystyczny dla danego obszaru zespół zjawisk i procesów atmosferycznych»
2. «nastrój jakiegoś miejsca, środowiska, utworu itp.»


O wiele łatwiej się wczuć w klimat np. w nocy w lesie, gdy rzeczywiście wygląda on jak las... Odpowiednie cieniowanie, odwzorowanie drzew, trawy etc. O ile łatwiej jest poczuć klimat tego miejsca, gdy jest ono realistyczniej odwzorowane?  Gdy naprawdę boisz się, że np. za krzakiem czai się wilk, a skowyt tychże rzeczywiście budzi niepokój, a nie jest dziwacznym charkotem wydobywającym się z głośników. Gdyby grafika rzeczywiście nie odgrywała żadnej roli, to nikt nie stawiał by na jej rozwój, no ale zawsze możemy się zabawić w tworzenie teorii spiskowych, że to zmowa twórców z producentami układów graficznych. A jaka jest grafika w G3? Z pewnością nie jest zła, ale według mnie gorsza od tego, co widzieliśmy w Oblivionie (obie na full).

Cytat: "VegoSayan"
Grywalnosc 99%. Gdzie umknal 1%? Jest kilka bugow ale to nie umniejsza arcydzielu jakim jest niewatpliwie Gothic 3. Ta gra odmienila historie gier RPG. Pozamiatala konkurencje. Oblivion lezy, NeverWinter Night 2 tez pujdzie sie (cenzurka). Jedynie czekam tez na naszego rodzimego Wiedzmina ;)) Chociaz nie zaczne w niego grac zanim nie przejde GENIALNEGO Gothic'a 3.

Cóż takiego genialnego ona tu znowu wprowadziła. Patrzę, patrzę i nie widzę, tu żadnych przełomowych rozwiązań, nie widzę tu niczego, co miało by odmienić historię, jakiegoś zboczenia z kursu, jaki obecnie jest obrany w rozwoju gier... Naprawdę nie sądzisz, że wypowiedź: "Według mnie, Oblivion jest słabszy od Gothica 3" byłaby o wiele bardziej wyważona od tego co napisałeś? Nie można tego odczytać w inny sposób, niż jako zachętę do bójki skierowaną w stronę zwolenników TES'a. A przy tym braku argumentacji, dlaczego to Oblivion jest gorszy trudno, żeby druga strona odpowiedziała konkretniej.

Co ci się nie podoba w Oblivionie? Gra nie ma klimatu? Gothic nie ma klimatu, ma go natomiast ID... Nie czuję klimatu w Gothicu, nie to ty nie czujesz klimatu w ID. I to ty się nie znasz, bo Oblivion jest genialny i bije Gothica.

Czy tak ma wyglądać ta dyskusja? I proszę, jak będziesz pisał dlaczego  uważasz, że Oblivion jest "bee", a Gothic "juuhuu". Odnieś się do kwestii mniej subiektywnych...

Edit:
Cytuj
Ja prywatnie jestem feministka i i pedałem!

Wiedziałem! Wiedziałem od początku, z resztą są dowody w temacie TCE na TS-GGK.

Offline Frey Ikari

Gothic 3
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 03, 2006, 03:35:04 pm »
Cytuj
wysil się kiedyś choć na odrobinę obiektywizmu

Pozwolę sobie tutaj na małe sprostowanie i wejście z moją myślą..., obiektywizm nie istnieje...

Offline Dziex

Gothic 3
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 03, 2006, 03:48:23 pm »
Pomyliło Ci się z łyżką.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Gothic 3
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 03, 2006, 06:04:09 pm »
Cytat: "VegoSayan"
To ci wyjasnie. Nie mam szacunku do bezmyslnych dzieci ktore za wszelka cene chca udowodnic swoja (najczesciej i w tym przypadku mylna) teze.


Od początku tego wątku robisz to samo. Starasz się wszystkim wpoić, że Gothic to cud nad cudami. A jak ktoś się nie zgadza, to go obrażasz. Zaczyna mnie irytować Twoje podejście. Do tej pory uznawałem, że nie przeginasz. Przestaję tak uważać.

Neverwinter Nights 2 będzie grywalne dużo dłużej niż Gothic 3. Powód jest prosty. Multiplayer i takie pokłady czystego odgrywania postaci, jakich w Gothicu nie uświadczysz ni grzyba. Maksymalna nieliniowość i interakcja z żywymi graczami. Gothic siada i piszczy...

Sad, but true...i nie zmienisz tego :)

Offline Krova

Gothic 3
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 03, 2006, 07:17:16 pm »
Hahaah ale zonk!

 Pierwsza, przedpremierowa seria Edycji Kolekcjonerskiej jest WADLIWA  :lol:  Mój kumpel zamawiał 2 tygodnie wcześniej Gothica 3 tylko po to, żeby zobaczyć jak płyta nie działa  :lol:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Silvestro

Gothic 3
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 03, 2006, 07:23:21 pm »
Zanim się tu pozabijamy chciałem poruszyć ważną kwestię.
Mianowicie, nie porównujmy Gothica do ID. Te gry nie mają ze soba wiele wspólnego, wiec stawianie ich na przeciw sobie nie ma sensu.
Co prawda ważnym elementem obu gier jest przygoda i nabieranie doświadczenia, jednak to zupełnie inny styl rozgrywki.
Osobiście szanuje tych co chwalą sobie ID, i uważają go za jedną z najlepszych gier tego typu. Miałem kiedyś okazje zagrać w Icewind Dale, jednak na krótko więc nie bedę komentował.

Cytat: "Norsefir"
Może miasto na początku G2 miało jakiś swój klimacik, ale co z tego, skoro później psuło go jakieś uganianie się za smokami, po Dolinie...


I znów mamy doczynienia z brakiem obeznania w świecie Gothica.
Przecież powrót do zniszczonej Góniczej doliny, jeszcze nocą, gdzie na każdym kroku czai się żądny naszej krwi ork robi niesamowite wrażenie.
Potęguje je znajomośc części pierwszej, mającej swój początek właśnie w GD. Była to tętniąca życiem dolina, gdzie mogliśmy zachwycać się wspaniałymi widokami, podziwiać przyrode etc. I wierzcie mi albo nie, ale kolejna wizyta w pustynnej - zniszczonej przez horde orków krainie, kiedy to zabijamy smoki i ich sługusów jest również ciekawa. I dlatego nie potrafie zrozumieć opinii Norsefir'a jednak każdy ma swoje upodobania...:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

***

  • Gość
Gothic 3
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 03, 2006, 08:44:23 pm »
Cytat: "Silvestro"
Mianowicie, nie porównujmy Gothica do ID. Te gry nie mają ze soba wiele wspólnego, wiec stawianie ich na przeciw sobie nie ma sensu.

Ale ja jestem daleki od porównywania tych gier, to odniesienie dotyczyło jedynie klimatu.

Cytat: "Silvestro"
I znów mamy doczynienia z brakiem obeznania w świecie Gothica.
Przecież powrót do zniszczonej Góniczej doliny, jeszcze nocą, gdzie na każdym kroku czai się żądny naszej krwi ork robi niesamowite wrażenie.
Potęguje je znajomośc części pierwszej, mającej swój początek właśnie w GD. Była to tętniąca życiem dolina, gdzie mogliśmy zachwycać się wspaniałymi widokami, podziwiać przyrode etc. I wierzcie mi albo nie, ale kolejna wizyta w pustynnej - zniszczonej przez horde orków krainie, kiedy to zabijamy smoki i ich sługusów jest również ciekawa. I dlatego nie potrafie zrozumieć opinii Norsefir'a jednak każdy ma swoje upodobania...:)

Cytuj
Może miasto na początku G2 miało jakiś swój klimacik, ale co z tego, skoro później psuło go jakieś uganianie się za smokami, po Dolinie...

Owszem, jeśli chodzi o powrót, to się zgadzam. Podobnie w przypadku dotarcia do zamku w Dolinie. Jednak pomysł ze smokami i samo zakończenie nie przypadło mi do gustu i (według mnie) psuło klimat.
Cytuj
Pierwsza, przedpremierowa seria Edycji Kolekcjonerskiej jest WADLIWA :lol:

Ja jeszcze do wspomnianego problemu z szybkością gry (a raczej tym, jak szybko leci czas w grze), dodam problemy z nakładaniem tekstur w niektórych miejscach... Nie przeszkadza w wyjątkowy sposób, ale błąd to jest.