trawa

Autor Wątek: Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna  (Przeczytany 83955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kadrinazi

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2006, 09:38:51 am »
Cytat: "Wiatrak(othep)"


Akurat Grecy nie mogą mieć chorążych więc i tak wyboru nie miałeś :)


Coś za coś - sztandarów brak, ale Wyrocznia czuwa!!! Tylko glupio by było Pytię stawiać przed armią...
Trzeba by ołtarz  Aresa skonwertować, coby mu armia mogła ofiary przed bitwą składać.
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline Soph

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 03, 2006, 09:51:38 am »
Cytuj
Trzeba by ołtarz Aresa skonwertować, coby mu armia mogła ofiary przed bitwą składać.


Jest miły zestaw Ancient Live czy jakos tak , tam jest oltarz.

Offline Bachmat

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 03, 2006, 09:55:13 am »
Mala przerwa nigdy nie zaszkodzi :lol:  ;)

A ja jestem w trakcie skladania mojej falangi (bo nie wszystkie figsy mam powycinane ;) ). Kazda sarissa 8,5 cm ma :D czyli jest dluzsza ponad 3x od przecietnego ludka  :shock:  ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

szafa@poznań

  • Gość
Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 03, 2006, 10:02:42 am »
czy ktos majacy juz Warhammer armies of ancient bylby w stanie zacytować dokladniebrzmienie zasady "Honorable unit"? Abuilder jakieś głupoty wypisuje...

Offline Bachmat

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 03, 2006, 10:11:45 am »
Chyba troche zaczynam lapac o co chodzi w tej zasadzie ;)

"Infantry units in the army are not allowed to declare charges until after the Samurai unit has either declare a charge"

Wiec chyba chodzi o to, ze nie mozna atakowac jednostkami Ashigaru, dopoki nie zaatakuja Samurajowie :)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Jose

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 03, 2006, 10:12:15 am »
podaj mail to ci to wysle - tylko 10 mb :D to zajmnie szybciej niz przepisanie ;)

a w skrocie chodzi o to ze characterzy zawsze wyzywaja i przyjmuja challenge...a piechota deklaruje szarze po samurajach(kolejnosc szarz) lub jesli samuraje juz sie bili jako obroncy.

szafa@poznań

  • Gość
Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 03, 2006, 11:02:39 am »
korzysc :] juz sie balem ze samurajami nie bede mogl szarzowac poki nie zostane zaszarzowany :]

bede wdzieczny jose - wojtekszafa@o2.pl

Ziemko

  • Gość
Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2006, 11:44:27 am »
Ja bede zainteresowany jesli bede wiedzial , jak wygladaja figsy i czy bede mogl zamowic to co chce... Co do czasow w jakich bitwy sie maja odbywac - jak figsy beda tak smiesznie tanie to nic nie stoi na przeszkodzie zebym sobie 2 armie kupil , jedna na staro , druga na srednio...

Offline Bachmat

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2006, 11:58:18 am »
Ziemko - figsy SA tak smiesznie tanie ;) Z moich obliczen wynika, ze 200PLN i masz armie, ktora mozesz wystawic w bardzo wielu roznych kombinajach!! A za 100PLN juz mozesz normalnie grac :p

A jak figsy wygladaja to mozesz sprawdzic na stronie, ktora jest podana chocby w I poscie :) No chyba, ze musisz sprawdzic je organoleptycznie :D  :lol:
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Ziemko

  • Gość
Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 03, 2006, 12:11:12 pm »
Ja Ci dam organoleptycznie!!!!! :) Husycki war wagon jest niedostepny :( To by byly figurki dla ktorych nimi gram :D Za duzo sie Sapka naczytalo , choc wczesniej tez inspirowali mnie husyci :)

Offline kadrinazi

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2006, 12:16:44 pm »
Pytanie do Ziemka i Jose!

Gdzie w Bydzi jest sklep modelarski? Od środy bedę w Waszym grodzie pracował to mógłbym sam się rozejrzeć (chyba że już wiecie czy mają tam grecką piechotę ze Zvezdy :o )
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline Wiatrak(othep)

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 03, 2006, 01:37:44 pm »
Proponuję żebyśmy może zebrali linki do stron z figsami do Ancienta - wiecie w jednym miejscu. Może jakiś doklejony temat ?

Offline Bachmat

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 03, 2006, 01:39:49 pm »
BTW: nie wiem jak jest teraz, ale bylo kiedys tak, ze Zvezda byla nieco drozsza niz Italerka. A w wielu przpadkach to sa TE SAME FIGSY! Warto na to zwrocic uwage ;)

@Wiatrak - strony ze zdjeciami, czy sklepy internetowe?
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

szafa@poznań

  • Gość
Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 03, 2006, 03:06:32 pm »
wlasnie rozpakowalem pierwszy boks...17 konnych samurajów za 18 zł, test organoleptyczny przeszli w 100% sa wbrew pozorom bardzo dokladni (cos w okolice spokojnie 5 edycji batla jak nie lepiej, tyle ze mniejsi, i to niemało :]) Z drugiej strony - stosunkiem koszt/jakość biją GW na głowe! W zasadzie mam armie na 700 punktów już :d

Bachmat - to kiedy gramy tego patrola?

Offline Jose

Warhammer Ancient Battles - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 03, 2006, 03:28:06 pm »
SKLEPY MODELARSKIE (numerów nie pamiętam):
ul. wąska (okolice starego rynku; koniec ulicy długiej; taki zaułek :D )
ul. gdańska (na przeciwko mniej wiecej macdonalda;w podworzu)
ul. gdanska (pomiędzy ulicą świętojańską a chodkiewicza)
ul. dworcowa (bliżej ulicy gdańskiej; w podwórzu; chyba jeszcze jest)

więcej grzechów nie pamiętam ;)

ja własnie wrocilem od modelarza...kobieta sie dowie czy mają możliwość zamówienia mi sasów i za jaką cenę :D więc bede wiedział jutro lub w poniedziałek kim bede grał ;)

co do linków...jasne można założyc taki temat to nie jest głupie :) ja w pierwszym poscie probuje cos takiego gromadzic :) a ale chyba w tych dwóch głównych są odpowiednie odnosniki :)

 

anything