trawa

Autor Wątek: DIUNA  (Przeczytany 47380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harkonnen2

DIUNA
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2003, 02:12:18 pm »
:) KANLY! Przebrzydli Atrydzi!!! :)
Oczywiście żartowałem. Faktycznie nie trzeba tego reklamować. Jeszcze nie czytałem książki z tak dokładnie opracowaną wizją świata, historią ekologią i w ogóle wszystkim co dotyczyło imperium. Cos po prostu pięknego.
..ale może ja się nie znam...

[size=9]
Gdy tajemnicę ukryć chcesz
sekretnie, w mroku, głębinie,
zawierz otchłani przeszłości;
tam niech spoczywa, spoczywa.[/size]

Księga Policzonych Smutków

Offline Spajder

Ród Korrinów
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2003, 02:36:52 pm »
Jeszcze dwa miesiące temu, dałbym sobie rękę odciąć, że Ród Harkonnenów był ostatnią częścią Preludium, przed Diuną. Teraz okazało się, że wciśnięto jeszcze Ród Korrinów. Mimo niechęci, po drugim Preludium, zakupiłem ów trzecie i na dniach przeczytam.
Co myślicie o tych książkach i o Rodzie Korrinów włącznie?
Mnie interesuje tylko ów siódma część, która zostanie napisana na bazie notatek Franka Herberta. To pewnie jednak czeka nas na koniec, bo zapowiedziana została jeszcze Trylogia Dżihad Butleriański.
Ciarki mnie przechodzą. Nie wiem, czy zdzierżę...
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Vanin

Prequele do Diuny - House of Atreides; House of Harkonnens
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2003, 02:49:30 pm »
Ja nie zdzierżyłem po pierwszym tomie. Nazwisko Anderson na okładce książki stało się dla mnie synonimem braku umiejętności pisarskich, miałkości pomysłów, kiepskich bohaterów, nieprzekonującej akcji. Nie wierzę, że tom siódmy "Diuny" może być dobry, nawet jeżeli 90% treści będzie oparte o notatki Herberta. W pozostałych 10% młody Herbert i pseudopisarz-grafoman Anderson spartolą całą robotę.

Offline Pustka_Siostra_Cienia

DIUNA
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2003, 06:05:36 pm »
Myślę, że pierwszy tom był najlepszy z całego cyklu.. Piekna, bo odkrywała krok po kroku tajniki świata wykreowanego przez Herberta... A z każdym następnym tomem odczuwałam pewien niedostyk i.. wtyd się przyznać - do "Kapitularzu" nie dotrwałam... :oops:
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline Nyala

DIUNA
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2003, 06:31:32 pm »
Diuna była praktycznie moją pierwszą książką sci-fi, którą czytałam. No i oczywiście - oczarowała mnie. Zaczęłam jednak interesować sie tym tytułem nie dlatego, że ładnie wygladały na półce u mojego Taty, ale dlatego, że zaintrygował mnie film Lyncha.

Do "Kapitularzu" siadałam dwa razy, ale skończyłam. Nie mogę powiedzieć, który tom jest lepszy, a który gorszy. Patrzę na nie raczej jako na ciąg pewnej jednej historii... Baaardzo rozstrzelonej w czasie  :)
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Pustka_Siostra_Cienia

...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2003, 08:46:13 pm »
Ano właśnie, czy ktoś czytał może prolog do Diuny <Trylogię rozpoczynającą się "Rodem Atrydów">. Szczerze mówiąc nie miałam przyjemności i chciałabym wiedzieć czy warto przeczytać...
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline Spajder

DIUNA
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2003, 07:49:50 am »
Ród Atrydów jest całkiem spoko. Ród Harkonnenów zaczyna drażnić. Czytam teraz Ród Korrinów, ale jeszcze nie mam zdania.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Pustka_Siostra_Cienia

DIUNA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2003, 03:00:01 pm »
Czyli radzisz zabrać się tylko za pierwszą część.. Czy moge się jeszcze zapytać, czy stanowi ona odrębną całość? To znaczy, czy można czytać ją jak jednotomową powieść?
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline kubususul

DIUNA
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2004, 01:50:09 pm »
Ja uwazam, ze Diuna jest najlepsza ksiazka jaka przeczytalem (a troche ich przeczytalem). Diuna byla jedna z moich pierwszych ksiazek- chyba czytajac Janko Muzykanta w 4 czy 5 klasie czytalem rowniez Diune pierwszy raz.Wedlug mnie najlepsza czescia cylku jest wlasnie...Diuna :). Czytalem ja juz tak wiele razy ze palcow u rak i nog by nie starczylo by policzyc, a za kazdym razem znajduje cos nowego.Dla mnie jest to ksiazka wszech czasow. Mam tylko jedna uwage- te nowe tlumaczenie (chyba pana Łozińskiego) strasznie psuje klimat ksiazki.Ja ma jedno ze straszych tlumaczen i uwazam je za najlepsze. Po prostu nie moge przelknac wolan, czy piaskali...
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Abignale

DIUNA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2004, 05:06:18 pm »
Wolanie i piaskale byli w tłumaczeniu Łozińskiego? Czemu ja zawsze mam takiego pecha? Władcę po raz pierwszy czytałam też w przekładzie Łozika. A moje pierwesze podejście do Diuny zakończyło się fiaskiem. Pewnie jeszcze kiedyś sprbuję... Tylko nie bijcie
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Folko

DIUNA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2004, 05:30:01 pm »
Czy mógłby ktoś wypisać wszystkie tytuły Serii? Poza tym, skoro Łoziński to kiszka, to którego tłumacza wersję polecacie. Zawsze chciałem się wziąć za Diunę. ale zawsze mi się nie udaje. Chyba czas najwyższy!

Offline kubususul

DIUNA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2004, 12:45:01 am »
Dobre przeklady Diuny sa: Marek Marszał (mam z wydawnictwa ISKRY z 1986) lub Marek Mastalerz (wydawnictwa Phantom Press International z 1992). Części Diuny to po koloi: 1. Diuna 2. Mesjasz Diuny 3. Dzieci Diuny 4. Bóg Imperator Diuny 5. Heretycy Diuny 6. Diuna: Kapitularz. Jesli Abignale mocno chcesz dobre tłumaczenie Diuny przeczytac i mieszkasz w Białymstoku lub okolicach to mogę pożyczyć.
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Folko

DIUNA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2004, 12:44:39 pm »
Dzięki "kubususul", już niebawem ruszam na łowy w poszukiwaniu tych książek  :D

Offline Spajder

DIUNA
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2004, 03:30:53 pm »
Zakończyłem już przygodę z "Preludium do Diuny".

Jest to trylogia, w której część trzecia (Ród Atrydów - 1, Ród Harkonnenów - 2 i Ród Korrinów - 3) jest zdecydowanie najlepsza. Trzy części tworzą całość w przedziale około 20 lat przed wydarzeniami Diuny Franka Herberta. Te opasłe tomiska to moim zdaniem czytadła, które napisane prostym językiem opisują sprawy skomplikowane. Tworzy to pewnego rodzaju schizofreniczne wrażenie.

Zainteresowanych moją recenzją tej trylogii odsyłam do styczniowego avatarae. Tytuł recenzji trylogii: "Nie rzucim ziemi, stąd nasz ród..."
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Folko

DIUNA
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2004, 11:20:29 pm »
Spajder,czy te Preludium jest w sprzedaży? i czy warto na nie wydać kasiorę? A jeżeli tak to ile  :)  Jak wspomniałem,zbieram info, o całym cyklu Diuny i chcę go całekgo przeczytać.

 

anything