Autor Wątek: Mandragora - polityka, plany wydawnicze...  (Przeczytany 175829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pająk McCay

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« dnia: Styczeń 27, 2006, 03:22:43 pm »
Wydzielone z Pytań
graves


No, to w sumie możemy się cieszyć

Jeśli chodzi o Ghost Ridera: HIP HIP HURRA!  :D Clayton Crain wymiata niesamowicie, a o scenariusz Ennisa też jestem spokojny.

Essentiale to równiez bardzo pozytywna wiadomość. Jakoś mało się cieszę ze "Spawn-Batman", bo z tego co wiem, to to słaby komiks jest, mimo że po tych twórcach i tych bohaterach należałoby się spodziewać super-hiciora.

Brak "Sama i Twicha" mnie osobiście nie smuci. Na początku serii było naprawdę pięknie, zdawało sie, że będzie z tego świetna historia, ale ostatni numer wszystko zepsuł.

Najbardziej martwi brak konkretów dotyczących "100 Naboi". Jesteśmy już sporo w tyle za USA. W ogóle ostatnio wielkość i częstotliwość ukazywania się 100 naboi pozostawia wiele do życzenia. W tej kwestii wielki minus dla Mandragory- miejmy nadzieję, że sie poprawią.
O "Transmetropolitan" nie wspomnę, bo tu rozmowy trwają już dobrych kilka lat  :evil: Dawno straciłem nadzieję, że coś się w tej kwestii w końcu ruszy i pogodziłem się z koniecznością zakupu oryginalnych trade'ów.

Miejmy nadzieję, że coś z z tego Hellblazera wyjdzie. Ciekawe tylko, co to za tajemniczy "świetny tytuł"  :?: i kiedy poznamy szczegóły.
 think me, I want life,
I think me, I want a house and a wife,
I want to shimmy- shimmy- shimmy through the break of dawn, yeah!

Offline reston

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:19:14 pm »
A co z zapowiadaną nową serią z Vertigo? Jeśli Hellblazer nie wypali to nic się stamtąd nie ukaże????

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2006, 06:09:39 pm »
Cytat: "Pająk McCay"

Jeśli chodzi o Ghost Ridera: HIP HIP HURRA!  :D Clayton Crain wymiata niesamowicie, a o scenariusz Ennisa też jestem spokojny.

Chyba Cię zasmucę, ale ta miniseria, to kaszanka jest straszna. Scenariusz Ennisa bardzo słaby, sztucznie rozciągnięty tak, żeby 6 zeszytów powstało.
a rysunki? przerost formy, komputer robi swoje, nie ma w tym nic "wymiatającego".
Ta seria miała być jedną z najlepszych, najbardziej oczekiwanych w Stanach... jest jedym z największych rozczarować. Ja zawiodłem się sromotnie.
Wiem, że tu się nie dyskutuje, ale jak zobaczyłem ten entuzjazm, to musiałem odpowiedzieć.

Offline Pająk McCay

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2006, 07:17:34 pm »
Cytuj
Wiem, że tu się nie dyskutuje,

Nie? Myślałem,ze właśnie po to są fora.. :)
A co do mini- serii, to faktycznie mnie zasmuciłeś. Nie wiedziałem, jaki jest scenariusz, po prostu przyjąłem, że Ennis zrobił to dobrze. Kolejny dowód na jego zniżki formy, o ktorych sugerowałem na innym forum (co ty na to, kingquest?  ;) )
Cytuj
a rysunki? przerost formy, komputer robi swoje, nie ma w tym nic "wymiatającego".

Nie jestem wielkim fanem grafiki komputerowej, ale takich rysunków nie widzialem nigdzie jeszcze. Są oszałamiające. Efektowne? Owszem, ale jak dla mnie to nie jest wielki zarzut. Piękne rzeczy nie muszą być robione ołówkiem. Zrobić coś dobrego na komputerze to też sztuka.
 think me, I want life,
I think me, I want a house and a wife,
I want to shimmy- shimmy- shimmy through the break of dawn, yeah!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2006, 07:45:39 pm »
Cytat: "Pająk McCay"
Cytuj
Wiem, że tu się nie dyskutuje,

Nie? Myślałem,ze właśnie po to są fora.. :)

Chodziło mi o to, że akurat ten topic nie jest na wymianę poglądów i komentarze czyichś wypowiedzi, tylko typowo do zadawania pytań ;)
a co do komiksu, to niestety mi kompletnie nie podpasował. Lubiłem kiedyś Ghost Ridera, lubię scenariusze Ennisa, ale to "dzieło" bardzo mnie zawiodło. Banalna historia, która mogłaby się zmieścić w dwóch zeszytach ciągnie się i ciągnie i niewiele z tego wynika.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2006, 06:12:09 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "C.H.U.D.Y."
To na razie takie gdybanie.


na podstawie "takiego gdybania" można zapytać czy Madragora wyda na fali sukcesu filmu SUperman komiks z Supkiem :)

bez sensu, bo jeszcze nic nie wiadomo i w ogóle
 :evil:


Jak to nic nie wiadomo? Przecież Kingquest dostał email z odpowiedziami Wróblewskiego. Co rpawda nie mogę go teraz pokazać, bo WAK nie działa po zamachu terrorystycznym, ale to jest juz fakt. Dlatego moje gdybanie jest mocno uzasadnione  ;)

Cytat: "Pająk McCay"
Cytuj
Czy Mandragora ma zamiar wydać "superhero dla starszych" typu Planetary, Authority czy Punisher z Max`a ?

Bardzo dobre pytanie. Ja jestem zdecydowanie za, i to obiema rękami i nogami.


Punisher i Authority bardzo, ale to bardzo chętnie (w końcu przeczytać chciałbym po polsku bardziej interesującą ewolucję Batmana czyli Midnightera). Z takich mocniejszych tytułów to dlaczego nikt tutaj nie wspomina o Supreme Power Straczynskiego i Nighthawka Waya i Dillona? Ten drugi to wzorzec tego, co byśmy zobacyzli z Batmanem, jeżeliby zostął przeniesiony do Vertigo. Oby to się kiedyś stało...

Offline empro

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2006, 06:22:07 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Jak to nic nie wiadomo? Przecież Kingquest dostał email z odpowiedziami Wróblewskiego.


a dostał maila z odpowiedzią, że ten komiks okaże się sukcesem ??

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2006, 06:26:30 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Jak to nic nie wiadomo? Przecież Kingquest dostał email z odpowiedziami Wróblewskiego.


a dostał maila z odpowiedzią, że ten komiks okaże się sukcesem ??


Nie, ale zważając na to, jak Spawn sprzedaje sie w naszym kraju... i tak dalej.

Offline empro

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2006, 07:02:34 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Nie, ale zważając na to, jak Spawn sprzedaje sie w naszym kraju... i tak dalej.

i tak dalej, to może poczekać, aż się chociaż ukaże,
bo tak to sobie mozna gdybać czy ukaże się na przykład jakoś zapowiadane Bone i setka innych komiksów,

a chyba nie o to chodzi w zadawaniu pytań

Offline kingquest

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2006, 07:04:27 pm »
Cytuj
dostał email z odpowiedziami Wróblewskiego.


Jak już to chyba z odpowiedziami od Wróbla, a nie Wróblewskiego  ;)

Offline spidey

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2006, 07:46:27 pm »
Cytat: "Blacksad"
Króciutkie pytanie, chyba odrobinę spóźnione: dziś jest 31 stycznia a o styczniowym pakiecie ani widu.... Zamówiłem go 22 stycznia w jednej z inernetowych księgarni, była adnotacja "wysyłamy w ciągu 3-5 dni".... Ta adnotacja pozotała do dziś. Skąd ta obsuwka i na ile jeszcze zaplanowana?

Dzisiaj ukazał się styczniowy pakiet Mandragory:D
Powiem tylko tyle: masa świetnych rzeczy do czytania - Essential Daredevil, Fury 2, Venom 5, SW: Tag & Bink 2, plus dla tych co np komiksami zainteresowali się wczoraj :P - wydania kolekcjonerskie Transmetropolitana i Hitmana.
Do tego ceny wszystkiego bardzo OK względem czytelnika :P
Jak dla mnie Mandragora to wydawnictwo nr 1 w Polsce

Offline syfon

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2006, 07:53:11 pm »
Cytat: "freshmaker"
midnighter? jak to się tłumaczy? pół-nocnik?
Ta, to komiks podrózniczo-edukacyjny. Uczy geografi świata itp.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline empro

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2006, 08:14:19 pm »
Cytat: "spidey"

Do tego ceny wszystkiego bardzo OK względem czytelnika :P


 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
przecie Essential to koło 8 dyszek, wydania kolekcjonerskie też niemało,
i jak to ma się do reguły (powyżej 30pln nic nie kupuję" :)

ja czekam dopiero na komiksy jak dojdą to się będę jarał :)
na razie tylko czekam i zazdroszczę tym co juz mają :)

Offline spidey

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2006, 08:21:12 pm »
Już kiedyś wyjaśniałem dlaczego Esentiale kupuje (600 stron, uwielbiam dawne Marvel`owskie komiksy)
Wydania kolekcjonerskie to w sumie nawet nie wiem po ile chodzą bo Transa i Hitmana mam trade`y ale chyba raczej ich ceny nie są wygórowane

Offline syfon

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2006, 09:56:12 pm »
Cytat: "spidey"
Transa i Hitmana mam trade`y
Te mandragoroskie jak rozumiem?
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

 

anything