Autor Wątek: Haibane Renmei  (Przeczytany 2375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« dnia: Listopad 29, 2006, 09:09:27 am »
Jeśli ktoś nie obejrzał to musi to obejrzeć obowiązkowo pod warunkiem że lubi smutne,melancholijne anime.
Co prawda to dramat fantasy ale nic takiego dramatycznego jak np w Saikano tam nie ma.
Po prostu można było mieć wrażenie że jakby w Saikano niektóre sceny było robione na siłę tu takiego czegoś nie ma.
Chcę tylko powiedzieć że jak ktoś się szybko nudzi oglądając anime i nie lubi takich klimatów to niech nie ogląda.
Co prawda pierwszy odcinek absolutnie nie jest nudny ale później akcja zwalnia i co niektórych może to nudzić.
Aczkolwiek historia jest bardzo ciekawa ale zarazem smutna w sensie ogólnym a nie poszczególnych scen.

PS:To nie jest anime o aniołach.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=271

Offline Qraq

Haibane Renmei
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 09:13:56 am »
tak jak napisałeś, niektórych może to znudzić. Zaliczam się do tych osób. Trzeba przyznać że klimat jest bardzo ciekawy w tej produkcji.

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2006, 12:00:05 pm »
A jaka jest twoja interpretacja co do tego miejsca w którym oni są ?
Czyli gdzie jest to miejsce i jak się tam znaleźli ?

Offline Qraq

Haibane Renmei
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2006, 12:04:03 pm »
nie wiem. Może jakas wersja nieba? Widziałem tylko 3 epy wiec nie mam za wiele do interpretowania

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 12:10:08 pm »
Nieźle.Ja akurat nie mam w zwyczaju przerywać oglądania nawet jeśli jest trochę nudne.Napisałeś że klimat jest ciekawy więc to dziwne że nie obejrzałeś całości.Ale trzeba przyznać że zaczęło się bardzo dobrze.Potem też były ciekawe momenty ale to anime jest dosyć nużące.

Offline Pokpoko

Haibane Renmei
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2006, 12:50:11 pm »
bo nic w nim nie wybucha?
mnie się podobało,miła odmiana od drących się panienek w kusych spodniczkach, bredzących niedomiennie o miłości, i innych hałasliwych bzdetów(tego strasznie nie trawię w anime-wiekszość kobiet podkładających glos drze się piskliwie zamiast mówić)

scenariusz jest..klasyczny, nie ma niczego co byloby jakims "nowym stylem",ale to akurat pasuje do tego tytułu.

no i niesamowity opening, po prostu swietny :D

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2006, 01:01:00 pm »
Nie rozumiesz o co chodzi ?
Może jeszcze mi powiesz że nie rozumiem tego anime.
Ja już oglądałem anime każdego gatunku i rodzaju.
I takiego typu jak Haibane jak i różne anime komediowe itp.

Akurat bardziej mi się podobał ending niż opening a taki jeden rytm utkwił mi w pamięci.Ten najbardziej smutny.

PS:
Jeśli oglądałeś to może odpowiesz na pytania które napisałem wcześniej ?

Offline Pokpoko

Haibane Renmei
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2006, 02:15:23 pm »
które? co to było za miesjce? nie wiem, zupełnie nieistotne, to było po prostu Miejsce i tyle.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Haibane Renmei
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2006, 08:40:49 pm »
Anime bardzo piekne. Jedno z moich ulubionych. Zachwyca mnie wszystko: muzyka, kreska, nastrój, postacie (Reki i Rakka). Jest tu kilka scen moim zdaniem genialnych i zaliczyłabym je do "the best shot".
Poza anime, także bardzo fajne doujinshi i artbook. Prace Abe godne podziwu.

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2006, 08:02:03 am »
No dobrze ale jakie są twoje interpretacje na moje pytania ? Wiem że każde anime można wytłumaczyć.FLCL i NGE również było można.
Haibane podobnie lecz trzeba po prostu tego chcieć a z tego co widzę większość osób tego nie chce.
Chociaż nie przeczę że anime smutne było ale nie na siłę smutne jak np w Saikano.I to chyba dobrze.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Haibane Renmei
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2006, 09:22:26 am »
Moją interpretację Haibane przedstawiłam juz w artykule w Chigau. Nie widzę potrzeby powtarzania się i spoilerowania.

Offline Shirosama

Haibane Renmei
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2006, 01:17:26 pm »
Ostatnio jeszcze zobaczyłem komiks,Artbook Haibane Renmei i muszę przyznać że naprawdę przepięknie to wygląda.
Te obrazki to prawdziwe arcydzieło ,szczególnie te kolorowe.
Porównując I odc anime do tego co jest w mandze to jest bardzo podobnie aczkolwiek nie tak samo.Są pewne różnice.

 

anything