Autor Wątek: rune of the true beast  (Przeczytany 3378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remo

rune of the true beast
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2006, 01:40:15 pm »
Cytat: "Kensiorek"
calkiem mozliwe ze taka byla intencja autora zasad do tego przedmiotu
jednak

Cytuj
The Old World is a vast and untamed place where wild and monstrous creatures roam the dark forests and tall mountains. There are many creatures roughly human in appearance, though a little larger than a man, such as Ores, Trolls, and Minotaurs, but there are also bigger and more bizarre monsters: Griffons, Dragons, Manticores, to name but a few.
 akurat na trollu czy minotaurze to sie slabo jezdzi


No racja. Ale to co przytoczyłeś to nie jest lista zamknięta potworów w WFB. To w końcu co jest a co nie jest monsterem? To co podałeś to jakiś fluffowy opisik. Fluffowo rzecz ujmując to gdy bretoński chłop po raz pierwszy w życiu stanie przed Slannem to jak myślisz co powie:

a) spoko, to tylko moja babcia
b) to zwykły, niegroźny humanoid
c) to potwór!
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Jaro the One

rune of the true beast
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2006, 07:24:08 pm »
Przecież mianem monstera okresla się na (100%) wszysko co stoi na podstawce 40/40- wkazdym razie ja bym to tak interpretował na turnieju  ;) Co do podstawek 50 to nie mam pewnosci, ale np. taki smok to też jest ridden monster...



Pozdrawiam Jaro

Offline Remo

rune of the true beast
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2006, 11:58:19 am »
Cytat: "Jaro the One"
Przecież mianem monstera okresla się na (100%) wszysko co stoi na podstawce 40/40- wkazdym razie ja bym to tak interpretował na turnieju  ;) Co do podstawek 50 to nie mam pewnosci, ale np. taki smok to też jest ridden monster...
Pozdrawiam Jaro


No chyba raczej odwrotnie. To co jest na dużych podstawkach to z reguły są jakieś dziwadła. Kroxy na podstawce 40/40 niestety nie są monsterem mimo iż wyglądają jak zmutowane krokodyle. Rycerze na pegazach też nie są potworami... Smok jest na pewno ale niestety nie wiem gdzie to jest napisane. :( Posiłkuję się tylko piątą edycją i tym, że jak zginie charakter dosiadający czegoś co nie ginie razem z nim to to coś zdaje na "Monster reaction chart"
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Vallarr

rune of the true beast
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2006, 12:36:46 pm »
monster => "steed" o W>1
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline tor22

rune of the true beast
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2006, 02:37:45 am »
mam andzieje ze nikt mnie nie zabije odrazu
ze wzgledu na umilowanie pawdy prowadzilem dyskusje z kumple ktory nie dal sie pzrekonac ze giant ejst monsterem
wiec ogolnie to co ktos tam chial z podstawkami

***"Monsters
Creatures such as (...) are called Monsters. bla, bla blabla, bla, bla. ...
...
Sometimes monsers are ridden by powerful Heroes, and follow a slightly different set of rules".

***Unit Strength:
infantry - 1
Cavalry - 2
Chariots - 4
War machines (w tym Crue) - 3
Ogres, Trolles etc (wsio na 40mm x 40 mm) - 3 (except pegazy psia ich mać!  ) >> Monsters  - original number of Wounds
Ridden monsters - 1.rider + originla nr o f wounds

Zdrawiam

Offline QUASSIMODO

rune of the true beast
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2006, 04:41:36 am »
to zaraz bo to istotne pytanie:
czy ogr/troll itp. jest monsterem?a pegaz(i od razu rycerzyki na pegazach?)
no i jezeli ogr to monster to co z np tyrantem albo doombullem?

bo to ma znaczenie dla pikinierow-zywotne wrecz...

ma znaczenie dla kazdego szczesliwego posiadacza lore of beast-fajnie ze ogry raz na ture maja z 1 oddzialu/bohatera zrobione warzywo...

nawet dla moich zielonych-the collar of zorga bylby przewalony(za cale 5pkt mount&monsters trafiaja wlasciciela tego przedmiotu na 6+)

monsterem sa wszystkie stwory na podstawce 50x50 i wiekszej...
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline thurion

rune of the true beast
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2006, 09:44:47 am »
tak jak napisal Quass

monstery sa na 50x50 + latacze na mniejszych (np orzel, pegaz)


minotaury, ogry, trolle to INFANTRY (wg. nowego podzialu w rulebooku)




pzdr

Shino

  • Gość
rune of the true beast
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2006, 04:04:01 pm »
Cytat: "thurion"
minotaury, ogry, trolle to INFANTRY (wg. nowego podzialu w rulebooku)
[/quote


znowu to napisze.. one chodza w oddzialach.. ale nie wszystkie unity na 40x40 nie sa monsterami... (przyklad z rb deamon prince)...

Offline thurion

rune of the true beast
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2006, 04:16:23 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "thurion"

minotaury, ogry, trolle to INFANTRY (wg. nowego podzialu w rulebooku)


znowu to napisze.. one chodza w oddzialach.. ale nie wszystkie unity na 40x40 nie sa monsterami... (przyklad z rb deamon prince)...


deamon prince lata ;)


mnie zastanawia czym sa dragon ogry... ale raczej licza sie tak samo jak minoski, czyli infantry :) czyli beast covers moze sie gonic :P

 

anything