trawa

Autor Wątek: Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem  (Przeczytany 8059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2006, 07:55:37 pm »
Ja nie mam booka do krasnali... Ba, nawet go nie widziałem na oczy - od połowy grudnia siedzę w podręcznikach. Jak ktoś przytoczy dokładny cytat, to mogę cokolwiek odpowiedzieć.

JJ

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2006, 08:29:41 pm »
Cytat: "Trocki"
Ja nie mam booka do krasnali... Ba, nawet go nie widziałem na oczy - od połowy grudnia siedzę w podręcznikach. Jak ktoś przytoczy dokładny cytat, to mogę cokolwiek odpowiedzieć.


DZIĘKI!!!!!! :D

No, krasnoludy, cytatami w niego, cytatami.... ;)

Offline sAddamiec

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2006, 09:28:01 pm »
Prosze bardzo, oto pelny cytacik opisujacy oath stones ze wszelkimi pi****lami od poczatku do konca :D :
Cytuj
Oath Stones
When a Dwaf goes to war he carries the honour of his clan and his hold with him. It is a matter of personal pride that he will do them credit or not return at all. To demonstrate his intent he will take an Oath stone with him. This is a carefully sculpted plinth on which the lineage and the deeds of the owner are carved.

At the start of the game, a character with an Oath stone must nominate a unit of Warriors (but NOT Rangers), Longbeards, Ironbreakers, Hammerers to be his Stonebearers. The character must deploy with this unit and cannot leave it during the game. The presence of the stone with the unit confers Magic Resistance (1) as its runes act to absorb wild magic. No other characters may join a Stonebearer unit.

Futhermore, while the character lives, if the Stonebearer unit is charged, the character may 'set stone' and stand upon it as part of a Hold reaction. This indicates that he has chosen to stand and fight where he is. Acordingly his Stonebearers, inspired by his resolve, form up around him, facing all directions. It is not necessary to move the models to represent this.

Setting the stone has the following effects:

1)The Stonebearer unit has no flanks or rear from this point, even if character on the stone is killed. This means, for example, that they do not lose their rank bonuses if charged in flank or rear, that no enemy unit gets a combat resolution bonus for attacking them in flank or rear and so on.

2)The Stonebearer unit may not move in any way unless forced to Flee and may not  choose to Flee as a chrge reaction. The character on the stone may not be moved within the unit.

3)A Character on an Oath stone must allways issue a challenge in close combat and meet any challenge whether he is fighting or not (he is not hard to find - he's the  one on the stone!).

4)If the Stonebearer unit flees, then the Oath stone is lost. Also Victory Points for the owning character are lost whether he survives the battle or not, such is his dishonour.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Jankiel

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2006, 09:48:36 pm »
Cytuj
1. bohater moze sobie zamiatac naokolo tak samo jaw challengu i kazdy moze walic po nim (znikaja boki, tyl itd, wiec jak okreslic jedyny sluszny kierunek atakowania)  
2. a moze nie moze wogole bic poza challengem bo przeciez teoretycznie z nikim sie nie styka B)
3. tylko tam gdzie sie styka, bo reszta to pol-fluff i nie ma nic do rzeczy

Tak więc odpowiedź trzecia jest prawidłowa, gdyż napisano juz w samym "wstępie" że modeli nie trzeba przesuwać, co mogłoby świadczyc o tym, że stwierdzenie "around" jest raczej fluffowe. Konsekwencje tego, że nie ma flanki i tyłu zostały przedstawione - nie traci się szeregów, nie ma bonusów. Tylko tyle i nic więcej.
Stonebearer nie może się ruszać - nie można go przesuwać z miejsca na miejsce w regimencie, jeżeli oddział atakujacy z przodu został wybity, bohater nie może przenieść się na tył, by tam walczyć z innym. Aczkolwiek jeżeli ktos go wyzwie, to walczy normalnie - ale tylko do końca pojedynku - potem dalej zajmuje swoje miejsce w pierwszym szeregu.

Shino

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2006, 09:59:31 pm »
:D mialem racje :D

Jankiel

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2006, 10:08:53 pm »
Ale ja niekoniecznie mam :P

Offline Supeł

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2006, 10:23:22 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Aczkolwiek jeżeli ktos go wyzwie, to walczy normalnie - ale tylko do końca pojedynku - potem dalej zajmuje swoje miejsce w pierwszym szeregu.


Co to znaczy normalnie walczy (jakby sie stytkali to rozumiem, a on jak stoi, wg Ciebie w 1 rzedzie i ma atak z tyłu to co tu znaczy normalnie)? co to znaczy dalej zajmuje swoje miejsce w pierwszym szeregu? przeciez on sie nie moze ruszac wewnatrz jednastki... Jak więc może "normalnie" walczyć z herosem który atakuje go od tyłu gdy on stoi z przodu i na dodatek nie może się ruszać?
Dzieki za głos, ja bym mimo wszystko chciał jeszcze kilka równie kompetentnych osob i będę przekonany... Zaczynam szukać popiołu...  ;)
Pozdro

Jankiel

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2006, 10:59:17 pm »
Cytuj
przeciez on sie nie moze ruszac wewnatrz jednastki... Jak więc może "normalnie" walczyć z herosem który atakuje go od tyłu gdy on stoi z przodu i na dodatek nie może się ruszać?

Nie ruszasz go z miejsca, wypłacasz ataki każdemu, z kim będziesz w challengu.
Cytuj
Jak więc może "normalnie" walczyć z herosem który atakuje go od tyłu gdy on stoi z przodu i na dodatek nie może się ruszać?

Na mocy zasad oathstone'a.

Offline Supeł

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2006, 02:45:19 pm »
Dobra, więc należy rozumieć, że koleś wali TYLKO w challengu? Chyba, że wybiją mu odział i zacznie się stykać z wrogiem? Bo stojąc w środku odziału nie będzie się stykał aż nie straci jednostki... Tak?

Shino

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2006, 02:48:59 pm »
ON NIE STOI W SRODKU ODDZIALU A TAM GDZIE STAL JAK SIE GO ZASZARZOWALO

Offline Supeł

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2006, 02:57:32 pm »
Cytuj
Acordingly his Stonebearers, inspired by his resolve, form up around him, facing all directions. It is not necessary to move the models to represent this.


Gdyby nie napisali że nie trzeba tego robić, to też by nie stał? Napisali tak by nie robić zamieszania, kolo stoi w środku. Tak naprawde to nie ważne gdzie stoi bo i tak może napierdzilać gdzie chce...
Napisali że nie jest konieczne zmienianie ustawienia, a ja się upre ui będe zmieniał i co... zabronisz mi? i jak wtedy będzie stał? z kim się stykał? jak walczył te challenge? nad głowami swoich niby. ale xczemu tylko czelandze tak może a normalnj walki nie?

I nie krzycz na mnie...  ;)

Shino

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2006, 03:02:48 pm »
sry za caps... wlaczyl sie przez przypadek

Wiesz ja to rozumiem jako odniesienie do:
[..]facing all directions. It is not necessary to move the models to represent this.

zeby nie przesuwac te figsy tak, zeby sie patrzyly na zewnatrz oddzialu

Offline Supeł

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2006, 03:55:37 pm »
Cytuj
...form up around him, facing all directions. It is not necessary to move the models to represent this.


A ja do całości, i co teraz... kto ma racje? oj ludziska...

szafa@poznań

  • Gość
Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2006, 04:36:17 pm »
racje ma jankiel. nikogonigdzie nie przesuwasz bo nic o tym nie ma w zasadach. Flufowe "chłopaki otaczają go naokoło choroniąc kamień" możena sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi a plecy traca swą szlachetną nazwę...

Offline Supeł

Oathstone - czyli co sie dzieje z bohaterem
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2006, 09:28:02 pm »
Rozumiem więc że gumowa ręka jednak w pojedynkach a walce z normalniakami nie... Posypuje więc tą moją głowe popiołem... Przepraszam wszystkich, którym to obiecałem.
Koleś może więc bezkarnie zarzezać herosa z oddziłu atakującego odzial kamieniarza od tyłu i nikt mu nie może w następnej turze oddać... Może fajne... może...
pozdrawiam