trawa

Autor Wątek: Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.  (Przeczytany 4728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR.Evil

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« dnia: Luty 06, 2006, 12:23:49 am »
Po pierwsze chciałbym z góry przeprosić jeżeli powyższy temat lub jemu podobny nie powinień być zamieszczony w tym dziale.

Mam pytanie w kwesstii dostepności modeli z anime w na polskim
rynku.Konkretnie chodzi mi o ten przedstawiający Unit 01 z ewangeliona w skali 1:100 produkowany przez Bandai.

http://www.e-anime.com/4902425542959.html

Czy jakaś firma w Polsce zajmuje się jego wysyłkową dystrybucją,lub ewentualnie sprowadzaniem z zagranicy na zamówienie?

Offline Qraq

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2006, 12:54:59 am »
Ðział dobry:)
Dostępność w Polsce = 0. Nic nigdy nawet o uszy nie obiło mi sie o modelach. Figurki to co innego, ale nie pamietam zadnych porządnych z unitami z NGE. Jakby były, to miałbym taką jedną 8)

Propozycje:
-zagraniczne sklepy internetowe i aukcje
-znalezienie "importera",czyli kogoś/czegoś posiadajęcego możliwość sprowadzenia towaru.

W obu przypadkach koszty są porównywalne.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2006, 09:42:58 pm »
Co prawda rzadko, ale trafiają się na allegro. Były Gundamy i chyba raz czy dwa Eva też.

Offline Faith

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2006, 07:53:08 am »
nom troche trudno cos dostac na allegro
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2006, 10:17:18 pm »
Trudno dostać bo i małe zainteresowanie jest.
Ciekawi mnie czy po prostu miłośnicy mangi nie są zwolennikami modeli i figurek z różnych historii czy nie kupują bo za drogo / za dużo zachodu?

grzybek

  • Gość
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2006, 10:59:36 pm »
Po pierwsze drogo, po drugie maly wybor, po trzecie zdjecia wypaczaja wizerunek postaci. Figurke trzeba zobaczyc na wlasne oczy aby zakupic :)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2006, 11:08:56 pm »
Wybór figurek jest przeogromny, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać :) Z cenami bywa różnie. Zależy od sklepu, modelu, anime/mangi/gry z jakiej pochodzi itd.  Mnie zdażyło się płacić po 200 złotych za figurki. Ale to są unikaty więc nie żałuję wydanych pieniędzy :P
A modeli spotykałam mniej niż figurek. Wiadomo były to głównie modele robotów. Natomiast ich ceny oscylowały w okolicach 40 zł/szt.

Offline greah

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2006, 02:33:56 pm »
sprowadzanie tych zabawek to całkiem intratny interes. swego czasu znajomy sprzedał figurkę kasumi z doa (tą jedną jedyną słuszną - zapewne wiedzie o którą chodzi) z dwukrotnym przebiciem w cenie;
ja z 1,5 przebiciem opchnąłem figurkę z ikkitousen.

wniosek? mangowcy rzucą się na figurki jak te mają bubisy i jest pantyshot, bo który normalny nastolatek kupi robocika  :lol:

Offline Pokpoko

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2006, 03:50:19 pm »
gracze eldarów,Evy mogą robić za świetne Revenant Tytany pod warunkiem że się trochę potnie :lol:
wogóle to w Wawie był kiedyś sklep z zabawkami,(w marioccie),gdzie był dział z modelami, i były chyba wszytkie evy nieseryjne+rozne modele z Macrossa.ale oczywiscie kosztowały po 150+zł,więc zawsze mi było szkoda kasy.a potem zamkneli sklep :roll:

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2006, 08:42:35 pm »
Cytat: "Greahtor"
ja z 1,5 przebiciem opchnąłem figurkę z ikkitousen.


To musiał byc jakiś bardzo naiwny jeśli zapłacił o tyle więcej za figurkę z drugiego obiegu  :lol:

Cytat: "Pokpoko"
gdzie był dział z modelami, i były chyba wszytkie evy nieseryjne+rozne modele z Macrossa.ale oczywiscie kosztowały po 150+zł,więc zawsze mi było szkoda kasy


Te co były do kupienia na allegro kosztowały po 40 zł, sprowadzenie modeli z Japonii kosztowałoby około 40-60 zł. Nie wiem skąd to 150. Chyba sklepikarz był zachłanny.  :roll:

Offline Dreadorus Maximus

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2006, 09:08:50 pm »
Na wakacje chcę zrobić model Evy02 z NGE, taki mój większy projekt na który teraz czas i fundusze nie pozwalają. Może porobię formy i opchne gdzieś w drugim obiegu, chociaż nie, bo mogęw prawa autorskie uderzyć...

W każdym razie na pewno zrobię sobie "na własny użytek".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline greah

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2006, 10:54:16 pm »
Cytat: "Louise"
To musiał byc jakiś bardzo naiwny jeśli zapłacił o tyle więcej za figurkę z drugiego obiegu  :lol:
tak się składa, że jestem prawdziwym radykałem jeśli chodzi o kolekcjonowanie (z tym że kolekcjonuję cdaudio ale to prawie to samo jeśli chodzi o zasady) więc owa figurka była mintem. inna sprawa, że z tego co pamiętam to obecnie poza ebayem jej nie dostaniesz


przyznam, że sam bym nie kupił odpakowanego ludzika z prozaicznego powodu - kiedyś natknąłem się na gify przedstawiające figurki na które jakieś świry....oddawały nasienie oO. bałbym się, że a nuż trafiłem na cos takiego

Offline Dreadorus Maximus

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2006, 11:05:02 pm »
Cytat: "Greahtor"

przyznam, że sam bym nie kupił odpakowanego ludzika z prozaicznego powodu - kiedyś natknąłem się na gify przedstawiające figurki na które jakieś świry....oddawały nasienie oO. bałbym się, że a nuż trafiłem na cos takiego

To się nazywa "miłość" do swojego hobby.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2006, 12:05:52 am »
Cytat: "Greahtor"
tak się składa, że jestem prawdziwym radykałem jeśli chodzi o kolekcjonowanie (z tym że kolekcjonuję cdaudio ale to prawie to samo jeśli chodzi o zasady) więc owa figurka była mintem. inna sprawa, że z tego co pamiętam to obecnie poza ebayem jej nie dostaniesz


Mam w swojej kolekcji kilka figurek. Jestem w stanie płacić za nie kilka stówek. Jednak muszą być nowe.
Jest jedna figurka, której poszukuję. Rare nie sprzedawany poza Japonią. Jednak nie odkupiłabym jej od kogoś, niezależnie za jaką kwotę by ją oferował. Powód? Nie miałabym możliwości zweryfikowania czy stan figurki podany w opisie pokrywa się ze stanem faktycznym. Wolę przeszukiwać setki sklepów aż znajdę nowiutką i pachnącą :P

Offline Pacool

Dostepność modeli do skeljana z róznych serii anime.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2006, 09:16:58 pm »
Z tego co wiem to jeżeli zna się troche niemiecki lub angielski to można spokojnie poszukać różnych artykułów na niemieckim ebayu. Jest tam mnóstwo różnych figurek itp. artykułów. Wiec jeżeli ktos ma zacięcie to przesyłka z niemiec(generalnie z UE) bedzie mniej kosztować niż z USA czy Japoni ^^
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel