Autor Wątek: Second Sign of Amul  (Przeczytany 3828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline logan347

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2006, 11:41:12 pm »
Cytat: "Robson"
a to nie wina GW ze nie wymyslono jeszcze trzysciennej kostki  :lol:


Otoz wymyslono kosci D3.... ale maja 4 scianki. Uzywalem takich z 10 lat temu do gry w fabularnego Warhamca.
Vamoss Valencia !!!!!

Offline sAddamiec

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2006, 05:28:46 am »
Eeee... chyba niebardzo, z tego co pamietam to bylo k4  :p Ale ja  mam pomysl na k3, z tym ze nie wiem jak by sie on mial do matematycznego modelu zdarzen losowych (nigdy nie lubilem prawdopodobienstwa 8) ). Tylko po co wymyslac cos na sile :roll:
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline Gogol

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2006, 06:11:53 am »
To podejmijcie tu ostateczną decyzje (albo zgodną z direwolfem albo angielskim forum) i skończmy temat (bo naprawde czytanie kolejnych 6 stron wywodów było by nieporządane) do mnie dotarł 1 argument jednego angola ... mianowicie taki że niby czemy możesz przerzucić k6 ran na great cannonie a nie możesz przerzucić k3 rany na cannonie DoW , Bolcu , Big hicie mortara , itp czemu niby great cannon ma mieć przywilej
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline b_sk

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2006, 06:53:37 am »
A do mnie dotarł argument z 37 strony rulebooka:
"You may also come across the term D3. As there is no such thing as a three-sided dice, use the following method for determining a score between 1 and 3. Roll a D6 and halve the score rounding up..."

No i już mamy D6, którą wolno nam przerzucić, bo w takim wypadku nie przerzucamy D3, ale D6, która wyraźnie widnieje w zasadach.  :p
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

szafa@poznań

  • Gość
Second Sign of Amul
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2006, 07:37:49 am »
nie do kća - pisze ze na potrzeby uzyskania wyniku k3 bla bla bla...


aha - kość k3 oczywiscie istnieje, kumpel taka ma; nie jest to bryła z ównymi scianami tylko takimi lekko zaokrąglonymi - ma 3 krzywe (ale identyczne ) ściany z 3 wartościami...

Offline Gogol

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2006, 08:38:06 am »
Wiesz d3 można zrobić ... było by to coś na kształt ołówka zaostrzonego z obu stron którego przekrój był by trójkątem (wynik strony leżącej na ziemi był by wynikiem kości)  czyli de facto coś takiego --> /\ tyle że z podstawą (której nie narysuje za pomocą slasha)
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline logan347

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2006, 10:47:34 am »
Cytat: "sAddamiec"
Eeee... chyba niebardzo, z tego co pamietam to bylo k4  :p Ale ja  mam pomysl na k3, z tym ze nie wiem jak by sie on mial do matematycznego modelu zdarzen losowych (nigdy nie lubilem prawdopodobienstwa 8) ). Tylko po co wymyslac cos na sile :roll:


K4 tez byly ale ja mowie o  czterosciennej k3. Na kazdej sciance byly trzy wartosci- 1,2,3. moze mam jeszcze taka w domu, to ci pokarze niedowiarku  ;)

A tak na temat to zawsze myslalem ze k3 mozna przerzucac
Vamoss Valencia !!!!!

Offline b_sk

Second Sign of Amul
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2006, 11:09:30 am »
Może i na potrzeby uzyskania wyniku, ale tak samo na potrzebę uzyskania wyniku d6 rzuca się kostką d6. Gdyby tam było napisane, że jeśli nie posiadasz specjalnej kostki d3, to rzuć se d6 to nie byłbym taki pewien swojej interpretacji, ale tam jest napisane, że zawsze rzucasz d6 jak chcesz znać wynik d3, a jak rzuczasz d6 to możesz przerzucić.  ;) Wiem, że to jest takie lekko naciągane, ale w dobrej wierze .  :)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu