trawa

Autor Wątek: Jak długo można przedłużać życie?  (Przeczytany 12524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pimpek

  • Gość
Jak długo można przedłużać życie?
« dnia: Luty 08, 2006, 06:07:26 pm »
Mam dwie opcje pytania:
1.Bez "grzebania" w genach i wymieniania narządów.Czyli poprostu prowadząc zdrowy tryb życia.
2.Z "grzebaniem" w genach i wymienianiemnarządów,przeszczepami itp.

Ad.1 Naukowcy twierdzą że około 120 lat to górna granica.

Ad.2 Ostatnio czytałem o jakimś naukowcu,niepamiętam nazwiska(taki z brodą) ,który twierdzi ze znalazł jakis gen odpowiedzialny za starzenie i uwaza on że w przyszłości będzie można ludzkie życie wydłużyć do około 1000 (tyysiąc)lat.
Poza tym dzisiaj można hodować poszczególne narządy po pobraniu DNA z danego człowieka żeby przeszczep się przyjął.Robiono już takie doświadczenia że wyłupano żabie oko i "wszyto" jej sztucznie wyhodowane i.............sie przyjęło.Mnie zastanawia gdyby nawet coś takiego było kiedyś dostępne na szerszą skalę że idziemy do lekarza i zamawiamy sobie "częśc zamienną" to dokąd można wymieniać nasze narządy.Bo przecież niewszystko da się wymienić.Podejrzewam że mózgu nieda sie wyhodować tak jak nerki czy wątroby.A gdyby załóżmy kiedyś dało sie hodować każdy narząd to czy taki człwoiek cały czas wymieniający zuzyte narzady nigdy nieumrze???Oto jest pytanie.......

A wogóle gdyby ludize mogli żyć kilkaset lat dłuzej to będzie katastrofa.
Bo będzie przeludnienie na Ziemi.Więc najlepiej błoby żeby było tak jak jest.Lepij żeby tamu naukowcowi niepowiodły się plany.......

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2006, 06:36:17 pm »
Zdrowy tryb zycia wcale nie gwarantuje długiego zycia. Dużo większe znaczenie maja geny. Niektórzy ludzi, którzy ze zdrowym trybem zyia nie mają nic wspólnego, np. palą na potęgę, żyją długo i żadne choroby się ich nie trzyamją - umierają ze starości, inni natomiast, którzy prowadzą "zdrowy" tryb życia umierają w młody wieku. Podstawa to geny.

Jeżeli chodzi o przedłużanie życia poprzez grzebanie w genach to na dobrą sprawę możemy żyć w nieskończoność :) Gdyby naukowcy doszli o prefekcji w manipulowaniu genomem, to napewno życie przez 600 czy nawet 700 lat nei byłoby niemożliwe, potem to chyba już by się człowiekowi znudziło ;)
ww.doomtrooper.pl

pimpek

  • Gość
Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2006, 07:20:10 pm »
Jeszcze jeden swzczegół.Kiedys podobno ludzie żyli baaaardzo długo ale było to związane z iloscią promiewniowania kosmicznego docierajacego do nas z kosmosu.Tak kiedys słyszałem.A teraz tego promieniwoania dociera duuużo wiecej i przez to się szybciej starzejemy.Ciekawe jakby jakiegoś człowieka ukryć przed tym promieniowaniem czy by żył dłużej?
Oczywiście moje pytania w tym wątku są tylko teoretyczne.

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2006, 07:29:51 pm »
A ja słyszałem, że kiedyś ludzie żyli baaaardzo krótko i było to związane nie z promieniowaniem kosmicznym, ale  z warunkami sanitarnymi. Średnia wieku wciąż się wydłuża, i chyba nigdy nie była dłuższa niż jest obecnie. Jeżeli się mylę, to proszę aby mnie ktoś poprawił. 8)
ww.doomtrooper.pl

pimpek

  • Gość
Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2006, 07:48:37 pm »
Niewiem ,piszę tylko to co słyszałem.Może jeszcze przed tym jak żyli baaardzo krótko żyli baardzo długo.

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 08:12:17 pm »
Ano tak :) Biblia mówi coś o jakimś gościu co żył chyba około 900 lat, ale to raczej mozna między bajki włożyć. Sądzę, że średnia długości zycia jest obecnie najwyższa od początków ludzkości.
ww.doomtrooper.pl

pimpek

  • Gość
Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2006, 06:55:45 am »
Niechodzi o jakiegoś "gościa" tylko o Adama jeśli już.Niewiadomo czy 900 lat to przenośnia ,która oznacza dłuuugie życie czy dosłownie 900.
W sumie 900 to nie jest tak dużo jakby sie wydawało,to 10 x tyle co dzisiaj można zyć.
Jeśli pierwszysch ludzie było kilku to musieliby oni żyć długo żeby rodzina ludzka sie rozwinęła i niewymarła.

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2006, 10:08:58 pm »
Akurat chodziło mi o kogoś innego :) Nie pamiętam jak się nazywał ale to nie był Adam :) I napewno jest to przenośnia, bo w Biblii to raczej 90% tekstu to przenośnie ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline Varnyhet

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2006, 10:32:34 pm »
Cytat: "pretorianstalker"
Akurat chodziło mi o kogoś innego :) Nie pamiętam jak się nazywał ale to nie był Adam :) I napewno jest to przenośnia, bo w Biblii to raczej 90% tekstu to przenośnie ;)

Matuzalem, Metuszelach (hebr. מְתוּשָׁלַח) - postać biblijna, najstarszy człowiek wymieniony w Starym Testamencie, mający żyć 969 lat. To był dziadek Noego.
Wiek Matuzalema, jak też innych postaci biblijnych, prawdopodobnie był bardziej zbliżony do współczesnych. Różnica może wynikać z błędu w tłumaczeniu, najprawdopodobniej wiek ten był wyrażony w latach księżycowych a nie słonecznych, co daje ponad 12 razy większą wartość. Jeśli to przypuszczenie jest prawdziwe, to Matuzalem żyłby około 78 lat; dożycie takiego wieku w czasach biblijnych było rzadko spotykane.(za wikipedią)

Pewnie to tym mówisz?

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2006, 10:39:17 pm »
No brawo :) Właśnie o tego gościa mi chodziło. No i jakby na to nie patrzeć to 969 lat dzisiejszych nie będzie - albo przenośnia albo error jakich wiele powstaje podczas tłumaczenia. No i informacja że 78 lat to baardzo sędziwy wiek potwierdza, że średnia prawdopodobnie była niższa niż dzisiaj. Chociaż średnia życia w Polsce wynosi około 69 lat, to nie krążą u nas legendy o kimś kto dożył 78, czy nawet 87 lat ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline Radan

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2006, 06:26:53 am »
Ponoć głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się są wolne rodniki, niszczące mózg i powstające w wyniku oddychania (taki skutek uboczny). Oglądałem na Discovery program, w którym mówili, że grupa naukowców jakimś sposobem "wyczyściła" mózg pewnego nicienia z powyższych i wydłużyła jego życie 3-krotnie.

Offline pretorianstalker

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2006, 10:41:41 am »
Raczej nie sądzę, aby był to główny powód śmierci dla człowieka. Wolne rodniki mają działanie mutagenne, ale jest dużo więcej czynników, które sieją większe spustoszenie genomie ludzkim niż wolne rodniki. Główny czynnikiem jest tutaj raczej tzw. programowana śmierć komórki i długość telomerów :) Wyznaczają one ilość możliwych podziałów dla komórek naszego ciała. W momencie kiedy komórki zwalniają podziały starzejemy się coraz sybciej. Drugim powodem, dla którego wolne rodniki i ich obecność w koórkach mózgu nie odgrywają głównej roli w procesie starzenia jest fakt, że ludzie umierający śmiercią naturalną, w większości przypadków zachowują świadomość i nienajgorszą sprawność umysłową do kńca życia. Jezeli wolne rodniki miałby być tutaj powodem śmierci, przed śmiercią takie osoby miałyby mózgi praktycznie niedziałające.

No i przy okazji musze coś zauwazyć: nicenie nie mają mózgu :)
ww.doomtrooper.pl

Offline Radan

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2006, 11:59:38 am »
Cytat: "pretorianstalker"
Raczej nie sądzę, aby był to główny powód śmierci dla człowieka. Wolne rodniki mają działanie mutagenne, ale jest dużo więcej czynników, które sieją większe spustoszenie genomie ludzkim niż wolne rodniki.


Ale to też jest ważny czynnik.

Cytuj
No i przy okazji musze coś zauwazyć: nicenie nie mają mózgu :)


Racja. Chyba to jednak nie był nicień, ale ten eksperyment naprawdę przeprowadzili.

Offline zaciekawiony

Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2006, 03:30:19 pm »
niedawno widziałem w telewizji reklamę maty wydzielającej ozon, który jest aktywnym tlenem i opuźnia starzenie dzięki temu.Bzdura totalna.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

***

  • Gość
Jak długo można przedłużać życie?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2006, 10:46:29 am »
Cytat: "pimpek"
Coś się pokićkało na tym forum.Najpierw mój temat znikł a teraz znowu się pojawił.Wtedy jak zniknął to skopiowałem z historii(Int. explor.)to co było napisane.
Niech modreator usunie jeden z nich.

Nie znikł, tylko opadł kilka stron wstecz. Następnym razem nie panikuj, tylko zwróc uwagę Moderatorowi forum (w tym przypadku najlepiej Dinki'emu, bo najczęściej siedzi na forum) i pozwól mu się tym zająć.

pimpek: Bilbii nie należy czytać w sposób dosłowny. Nie ma co robić założeń: "A może to nie była przenośnia", bo nawet jeśli nie była, to kilka osób już Ci wytłumaczyło w jaki sposób kiedyś liczono czas.
Przez tyle lat, tłumaczona na tak wiele języków, Biblia naprawdę mogła się bardzo zmienić, mogło się też pojawić wiele błędów...