Autor Wątek: Chobits  (Przeczytany 127050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam454

Chobits
« dnia: Luty 08, 2006, 06:53:46 pm »
Lubicie ta mangę?
ja osobiscie ja uwielbiam
img]http://img229.imageshack.us/img229/2351/ucuser8adcopy8cc.jpg[/img]

Offline Qraq

Chobits
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2006, 07:16:31 pm »
Zastanawiam się czy mówisz o Chobits czy o jakiejś mandze z hobbitami ;)

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2006, 01:44:37 pm »
Chyba jednak chodzi mu o "Cho w kawałkach" bo jakoś nie wierzę w faceta, który uwielbiałby romantyczne doujiny z Frodem i Samem.

Ale Chobity fajne są. Tylko nie wiem, czemu ludzie mówią, że opowiada o strasznej przyszłości, w której ludzie wolą być z robotami... nie bardzo to straszne, w każdym razie nie w sposób, w jaki to przedstawiły autorki - tam niektórzy są z robotami i są szczęśliwi...
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Chobits
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2006, 10:49:39 pm »
Może to wynika z faktu, że (z małymi wyjątkami) nie przepadam za twórczością Clampa. Chobity to komiks bardzo słaby, zarówno pod względem wizualnym, jak i fabularnym. Ale nie ma się co dziwić, w końcu panie z clampa pokazuja systematyczny spadek formy i ukierunkowanie na czystą komercję.

Offline BOGINS

Chobits
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2006, 12:00:24 pm »
Ja tam oglądnąłem te anime - podkreśłam anime i mi siepodobało, rzecz jasna najbardziej kiedu Chii i Hideki "grali" na konsoli w rpg :). Standardowo wtedy muza taka fajna leci, człowiek lepiej się czuje :).
A w ogóle co siestanie kiedy Hideki po 20 latach umrze :P? Chii zeświruje :d
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Dorotis

Chobits
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2006, 05:50:12 pm »
Dla mnie Chobits nie dość, że jest przesłodzone, to jeszcze nudne jak flaki z olejem. Nie podoba mi się nawet kreska...

Offline Sephot

Chobits
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 04:40:53 pm »
Cytat: "Dorotis"
Dla mnie Chobits nie dość, że jest przesłodzone, to jeszcze nudne jak flaki z olejem. Nie podoba mi się nawet kreska...

no to nie wiem jak ogladaleś ta mange jest tam wiele scen kture naprawde rozbawiaja czlowiek i poprawiaja hummor :) Nie i nie  ma az takiej slodyczy w niej nie liczac moze tych "ubranek"  Chobits kture wrecz psauja do" kolekcji Barbi i Kena " ale i tak jest to anime warte obejrzenia.
here probably isn't any meaning in life .
Perhaps you can find someting
interesting to do while you are alive.
Like how you found that flower.
Like how i found you.

Offline steelie

Chobits
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2006, 06:19:35 pm »
Mangi nie czytałem, za to widziałem anime. Bardzo przyjemna rzecz, na początku komedia (wyjątkowo zabawna zresztą), później robi się poważniejsza i jakby psychodeliczna. Postacie od razu wzbudzają sympatię, zwłaszcza Chii oczywiście ;) Kiedy szef Chii z cukierni opowidał swoją historię aż się wzruszyłem, była niezwykle... smutna. Grafika jest bardzo ładna, a postacie kobiece mają wielkie-kolorowe-clampowe-oczy, czyli rzecz, którą bardzo lubię, a której to fascynacji nie rozumieją moi znajomi animowcy (no cóż, nie dla nich shoujo :)).
BTW W mojej pamięci na zawsze pozostanie tekst "Miss landlady, can I borrow a pair of your panties" :lol: Śmiałem się przez cały odcinek. I jeszcze kiedy Chii przez pół epizodu szła przez miasto powtarzając cały czas "pantsou, pantsou". Dzięki Chobitsom na stałe nauczyłem się nowego słowa. Anime kształci!

Offline Sephot

Chobits
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2006, 08:00:01 pm »
no fakt masz racje ;p Majteczni zadza;p hyh , wedlug mnie  1 odcinek jest najbardziej wciagajacy ;p jak szukal wlacznika hyh no i chi w reczniku mozna sie rozmarzyc ;p
here probably isn't any meaning in life .
Perhaps you can find someting
interesting to do while you are alive.
Like how you found that flower.
Like how i found you.

Offline Astaroth

Chobits
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2006, 06:30:23 pm »
U mnie manga stoi na półce dumnie prężąc grzbiet. Lekkie romansidło z tego fakt, ale Chi bywa w wielu momentach tak rozwalająca, że warto. Wiedziałem, że ta manga będzie moja jak tylko ktoś raczy wydać ją w naszym kraju.
Kupiłem, nie żałuję.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Aviona

Chobits
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2006, 07:34:54 pm »
romansidło to fakt :P ale przecież chii to najslodsza istota jaką przyszło mi widzieć na kartkach pokrytych atrementem drukarskim :P

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:26:24 pm »
Jedyne co powiem to to że Chobits jest interesującą mangą i naprawdę ją lubię... ;) Nie żal mi było pieniędzy na te tomiki.

Offline Aviona

Chobits
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2006, 08:01:56 pm »
Ciekawa jest kreska jaką zastosowal panie z X clamp  .. taka inna
przez co daje  bo ja wiem jak to nazwac powiew swiezosci do warsztatu rysowniczego

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Chobits
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2006, 09:02:57 pm »
Cytat: "Aviona"
Ciekawa jest kreska jaką zastosowal panie z X clamp  .. taka inna


Inna? Raczej konkretna dla danej rysowniczki.

Cytuj
przez co daje  bo ja wiem jak to nazwac powiew swiezosci do warsztatu rysowniczego


Moim zdaniem Clamp z grupy początkowo tworzącej w jakims stopniu historie interesujące i ciekawe graficznie (RG Veda, Shirahime Sho), skomercjalizował się. To co panie pokazały w Chobits na pewno nie jest niczym nowym.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:15:04 pm »
Cytuj
Chobity to komiks bardzo słaby, zarówno pod względem wizualnym, jak i fabularnym. Ale nie ma się co dziwić, w końcu panie z clampa pokazuja systematyczny spadek formy i ukierunkowanie na czystą komercję

Całkowicie się z tym nie zgodzę. Fabuła jest naprawdę ciekawa i przemyślenia autorek są ciekawe. Zaprawdę powiadam wam dostrzegłem tam głębsze treści...