Autor Wątek: Chobits  (Przeczytany 127045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:19:42 pm »
A u mnie na odwrót - fabuła podobała mi się średnio, ale graficznie jest to urocze, jasne i czyste, pasujące do tamtego świata.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2006, 07:00:09 pm »
Taaa... oprawa graficzna... postacie żeńskie są wspaniałe... A już Dark Chi w koronkach wymiata... :D Ale i fabuła stoi na bardzo dobrym poziomie.

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:59:07 pm »
E, tam, żeńskie... Minoru jest słodki i ciastkarz (przypomina mi Hisui - anioł z wyglądu, diabeł ze skórą) i kumpel ze szkoły przygotowawczej - główny hero za klasyczny w tym gatunku, by być interesującym.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2006, 11:09:18 pm »
Czyżby ktoś napisał dwa razy to samo?? ;)
Mam prośbę do moderatorow czy moglibyście przenieść te posty do prawidłowego tematu?? Albo z łaski swej dodajcie "C" przed "H" w nazwie tematu bo zaprawdę boli mnie ta pomyłka... :?

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2006, 12:25:19 pm »
A teraz prosimy o pozbycie się jednego "b".^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:44:07 pm »
Do tej pory rozmawialiśmy głownie tak o mandze chyba... Teraz może trochę o anime... Na początek muzyka. Openinig tak średni mi przypadł do gustu, nie był zły ale też nie powalił mnie. Ending za to jest wspaniały!!! Nie mam na myśli pierwszego endingu bo ten podobał mi się mniej niz opening. Myslę o drugim endingu, ktory pojawia się poźniej w serii, ten spokojny taki bardziej melancholijny... Jest też jeszcze jeden moment gdy muza jak dla mne była naprawdę wspaniał, moment gdy Chi uwalnia się od tego gościa DragonFly'a i Hideki przybywa ją uwolnić.

Ps
1. Gdyby ktoś te dwa kawałki o ktorych wspmniałem miał to bym porosił o podzielenie się  nimi z mną.
2. Bardzo dziękuje moderatorom za naprawienie tytułu.

Offline steelie

Chobits
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2006, 05:12:56 pm »
Jeśli chodzi o muzykę, to opening był porządny jako samodzielny utwór, ale za to bardzo dobrze pasował do klimatu serii. Pierwszy ending taki sobie, drugi bardzo dobry. Muzyka w czasie odcinka też był taka jak powinna - lekka i przyjemna.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2006, 10:07:36 pm »
Wiecie tak sabie myślę że ta cała komediowa otoczka była po to by ukryć głowne przesłanie. Gdyby nie ona to ten serial byłby zbyt "mocny" i ludzie by zaczeli wywalac komurki, telewizory, laptopy itp.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Chobits
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 19, 2006, 10:10:26 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Wiecie tak sabie myślę że ta cała komediowa otoczka była po to by ukryć głowne przesłanie. Gdyby nie ona to ten serial byłby zbyt "mocny" i ludzie by zaczeli wywalac komurki, telewizory, laptopy itp.


 :shock:  A to już musiałoby graniczyc z fanatyzmem, żeby brać takie rzeczy w  anime na poważnie.  :lol:

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2006, 10:26:02 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Wiecie tak sabie myślę że ta cała komediowa otoczka była po to by ukryć głowne przesłanie. Gdyby nie ona to ten serial byłby zbyt "mocny" i ludzie by zaczeli wywalac komurki, telewizory, laptopy itp.

Przesłanie? Znaczy:
 "Ogólnie niefajnie, że ludzie wolą od innych ludzi komputery i nie róbcie tego dzieci, ale jakby nie lubili, to byłaby dyskryminacja komputerów i dlatego 3/4 naszych bohaterów tworzy z tymi komputerami całkiem szczęśliwe związki?"

Jestem za. Dajcie mi taki fajny komputer, a pójdę realizowac przeslanie tej serii i stworzę z nnim urodze stadełko, wypinając się na innych ludzi. :D


Poza tym to jst bardzo czesty motyw, ze w przedniej części anime masz dużo humoru, co by się przywiązać do serii i bohaterów, a pod koniec juz tylko angst, bo jak bohaterów znasz i lubisz, to cięzej przeżywasz... W Evie też tak masz...
... a w Wishu nie, w ogóle tam jakiegoś ciężkiego przesłania nie ma, humor na okrągło i chyba dlatego wolę ten cykl od Chobitów.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2006, 10:39:18 pm »
Cytuj
Przesłanie? Znaczy:
"Ogólnie niefajnie, że ludzie wolą od innych ludzi komputery i nie róbcie tego dzieci, ale jakby nie lubili, to byłaby dyskryminacja komputerów i dlatego 3/4 naszych bohaterów tworzy z tymi komputerami całkiem szczęśliwe związki?"

Beryl strasznie spłyconą wersję pokazujesz tu ludziom.

Problemem jest to czy taki android może zastąpić drugiego człowieka. Odpowiedz jest prosta: TAK. Teraz trzeba by zadać sobie pytanie dlaczego? Dlatego że taki android nigdy Cię nie opuści dla ładniejszego właściciela ktory ma więcej pieniędzy. Choćby nie wiem co zawsze będzie u twego boku do końca. Miasto..., ale bez ludzi gdyż wszyscy są z "tym". Jeśli wsszyscy są z "tym" to zaprawdę nie ma tam ludzi i nie będzie. "To" nie może mieć dzieci więc ludzkość umrze. Jest to przestroga. Ludzie tak bardzo sczęśliwi z "tym" że zapominają o swoich bliskich, zakochani w idalnym substytucie, tak że nie będą chcieli znaleźć orginału pełnego wad.

Persecony..., czy one mają własną osobowość? Tak mają, zapisaną w programie, ale mają... Czy można tak poprost wymażać "życie" wspomnienia? Nie gdyż to jest zbyt okrutne. Czy persecony potrafią kochać i odczuwać emocje? Tak potrafią, jeśli sie je tego nauczy będą takie jak ludzie, nie nie jak ludzie, staną się bardziej ludzkie niż oni. No i jeszcze jedno pytanie czy skoro potrafią kochać i mająuczucia czy możemy nadal traktowac je jak "żeczy"? Czy możemy je wtedy odrzucić, wiedząc że ich cierpienie będzie wtedy trwało aż do czasu gdy je nie "zabijemy". To nie ciało świadczy o tym że jesteśmy ludzmi lecz to czy potrafimy kochać.

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2006, 10:48:55 pm »
Już raz to mówiłem, Frey, ale powtórzę.

W smutnym świecie żyjesz.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2006, 07:10:07 pm »
Cytuj
Jeśli wsszyscy są z "tym" to zaprawdę nie ma tam ludzi i nie będzie. "To" nie może mieć dzieci więc ludzkość umrze. Jest to przestroga. Ludzie tak bardzo sczęśliwi z "tym" że zapominają o swoich bliskich, zakochani w idalnym substytucie, tak że nie będą chcieli znaleźć orginału pełnego wad.

Przeczysz sam sobie - jak to persokony wad nie mają. Mają. Ludzie na razie nie traktują ich poważnie. Nie mają praw - każdy może im pamięć wymazać, mają wpojony służebny stosunek do człowieka. Idealne będą, jak ludzie zaczną traktować je jak stwórca Chobitów: jak dzieci. Jeśli będą samodzielnie myśleć, mieć w własne uczucia - to nie będą już substytutem, czyż nie?

Tak więc ludzkośc przez nie nie wymrze. Zmieni po prostu ciała na metalowe.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2006, 07:22:53 pm »
Cytuj
Jeśli będą samodzielnie myśleć, mieć w własne uczucia - to nie będą już substytutem, czyż nie?

nie.bedą pierwszą obcą rasą spotkaną przez ludzkosć. bo homo sapiens nigdy nie będą.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2006, 06:38:02 pm »
Cytuj
Już raz to mówiłem, Frey, ale powtórzę.

W smutnym świecie żyjesz.

Ja też się powtorzę Dread. Żyjemy na tym samym świecie tylko że ja jestem realistą ktory nie lubi się okłamywać.

Cytuj
Przeczysz sam sobie - jak to persokony wad nie mają.

Nie sądzę żebym sam sobie przeczył. To nie moja wina że persecony są bardziej idealne niż ludzie, po to zostały stworzone.

Mnie zastanowił jeden fakt przez krutką chwilę w anime persecony miały ludzkie oczy, czy to możliwe że dlatego że mają własną świdomość a nie tylko program??

 

anything