trawa

Autor Wątek: Chobits  (Przeczytany 128245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Chobits
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 05, 2007, 08:49:12 am »
Cytat: "Evangelion01"
No nareszcie choć jeden mnie popiera :lol: .

1. Nie Ciebie tylko prawdę.
2. A że prawda broni się sama, więc właściwie to nabiłem posta. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Nakago

Chobits
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 05, 2007, 08:59:01 am »
Cytat: "Ijon Tichy"
PeCet nie ma uczuć, niezależnie od hardwaru.

No. Obecnie nie ma ;-).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Chobits
« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 05, 2007, 10:00:49 am »
I mieć nie będzie? Bo jak?!
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Nakago

Chobits
« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 05, 2007, 10:03:38 am »
Nie wiem. Moja bogata :-p wyobraźnia tego nie obejmuje. Ale uważam, że jest to możliwe. Jakoś. Kiedyś.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 05, 2007, 10:52:15 am »
W Chobits jest to możliwe. O tym, czy jest to możliwe w rzeczywistości dyskutujemy w temacie o androidach.

Ale nawet jeśli mają jakieś uczucia, to w przypadku Chii są one trochę płytkie. Bardziej przypominają psie przywiązanie, niż relację międzyludzką.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ginko

Chobits
« Odpowiedź #1040 dnia: Maj 05, 2007, 10:53:07 am »
W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie można będzie zeskanować ludzki mózg i przenieść go do cyberprzestrzeni. W taki o to sposób maszyna będzie mogła odczuwać bodźce ze świata zewnętrznego i w 100% interaktywny sposób współpracować z nią tak jak to robiła Chii.

Tyle że ona nie miała zeskanowanego ludzkiego mózgu(chyba, bo nie było o tym mówione w animcu lub mandze)  ;) .
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Beryl

Chobits
« Odpowiedź #1041 dnia: Maj 05, 2007, 11:05:06 am »
Zdaje się, że jej starzy wcześniej pracowali z czymś, co przenosiło bezpośrednio rozkazy wydawane przez umysł do lalek, i chyba tylko tyle na ten temat było.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Nakago

Chobits
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 05, 2007, 11:06:06 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Ale nawet jeśli mają jakieś uczucia, to w przypadku Chii są one trochę płytkie. Bardziej przypominają psie przywiązanie, niż relację międzyludzką.

Uważam, że Chii z czasem nauczy się ludzkich uczuć. Tym się chobits mają różnić od pozostałych komputerów, że się uczą. Wszystkiego. Ludzie również uczą się uczuć, dzieci, nie mając kontaktu z ludźmi, nie mogłyby mieć ludzkich uczuć, uważam. To nie przychodzi samo z siebie. I zajmuje czas, sporo czasu. Zbyt krótko w mandze i anime obserwujemy Chii, by móc być pewnymi, że ona nigdy nie będzie miała takich uczuć, jak ludzie. I podobnie ich nie będzie wyrażać.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #1043 dnia: Maj 05, 2007, 11:50:03 am »
Cytat: "Beryl"
Zdaje się, że jej starzy wcześniej pracowali z czymś, co przenosiło bezpośrednio rozkazy wydawane przez umysł do lalek, i chyba tylko tyle na ten temat było.

angel egg.tak się ta manga iirc nazywała.nie czytałem jej poza 1 tomem bo to ordynarne shojo jest, ale rysunek w chobitsach który twoarzyszy tej informacji przedstawia właśnie lalkę z tej produkcji ;)

Offline Nakago

Chobits
« Odpowiedź #1044 dnia: Maj 05, 2007, 12:11:10 pm »
"Angelic Layer", jak już :lol:. Anime było dość ciekawe, takie trochę jakby sportowe :-D. Mangi nie czytałam.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Shino

  • Gość
Chobits
« Odpowiedź #1045 dnia: Maj 05, 2007, 02:55:39 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Nie udowadniaj.
dlacego? ja jak najbardziej nie zgadzam sie z ta hipoteza i jestem w stanie poprzec moje domniemania roznorakimi przykladami. Z kolei gdy piszesznie popieraj to nie dosc, ze nie wiadomojakie stanowisko zajmujesz w danym sporze to tylko go utrudniasz...

Cytuj

 Zbyt krótko w mandze i anime obserwujemy Chii, by móc być pewnymi, że ona nigdy nie będzie miała takich uczuć, jak ludzie. I podobnie ich nie będzie wyrażać.
takie gdybanie niestety wykracza poza jakiekolwiek racjonalne postrzeganie... bo rownie dobrze co uznac, ze bedzie sie kiedys mogla nauczyc uczuc mozna uiznac, ze tego kiedys nie dotrwa bo zostanie sprzedana na czesci przez hidekiego...
Cytuj

W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie można będzie zeskanować ludzki mózg i przenieść go do cyberprzestrzeni. W taki o to sposób maszyna będzie mogła odczuwać bodźce ze świata zewnętrznego i w 100% interaktywny sposób współpracować z nią tak jak to robiła Chii.
i jak to by mialo wygladac? bo bodzce nie odzczuwa sie za pomoca mozgu tylko nerwow raczej a juz roznorakie bodzce odczuwane przez maszyny sa wymyslone:

- kolory (kamerka), ruch (tez kamerka... tylko z motion sensorem ;) ), dotyk (tez jakos sie taki czujnik nazywal.. niepamietam...), dzwieki oraz ich rozpoznawanie :) ... wiec nie wiem po co tu mozg :P

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #1046 dnia: Maj 05, 2007, 04:20:25 pm »
Cytuj
roznorakie bodzce odczuwane przez maszyny sa wymyslone
:shock: eee...znaczy się jak, to co widzi kamera jest wymyślone? to w takim razie oko też widzi wymyślone bodźce, a nie rzeczywiste ;)

Shino

  • Gość
Chobits
« Odpowiedź #1047 dnia: Maj 05, 2007, 05:20:25 pm »
no.. przeciez kamera nie wiedzi :P widzisz dzieki kamerze a to jeast obraz rzucowny zapamietany na serii swiatloczulych klatkach czyli nie widzisz (ew. zapisany w formie cyfrowej tak, ze jesgo egzystencja jest jeszcze bradziej nikla ) ;)

a tak serio chodzilo mi o to, ze wymyslone przez czlowieka a wiec stworzone... 9musze lepiej forumowac mysli :P )

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #1048 dnia: Maj 05, 2007, 06:07:54 pm »
Cytuj
widzisz dzieki kamerze a to jeast obraz rzucowny zapamietany na serii swiatloczulych klatkach czyli nie widzisz

udało sie już przesłać sygnał z kamery do mózgu. ofkorz narazie to się iirc ogranicza tylko do rozróżniania światła(jasno-ciemno) i konturów, ale zakładajac postęp tej technologii(w zasadzie pewny), to czy człowiek podłączony do w pełni funkcjonalnej kamery będzie "mniej realnie" widział niż ten z Gałką Oczną mk.1?
[/quote]

Offline Ginko

Chobits
« Odpowiedź #1049 dnia: Maj 05, 2007, 06:44:32 pm »
Cytuj
udało sie już przesłać sygnał z kamery do mózgu. ofkorz narazie to się iirc ogranicza tylko do rozróżniania światła(jasno-ciemno) i konturów, ale zakładajac postęp tej technologii(w zasadzie pewny), to czy człowiek podłączony do w pełni funkcjonalnej kamery będzie "mniej realnie" widział niż ten z Gałką Oczną mk.1?


I w ten oto sposób powstał by android lub jak kto woli pół człowiek pół maszyna. Ale wszystkie te dane z kamerek, czujników wszelkiej maści muszą być gdzieś rozpatrywane i oceniane ne?
Haruhi Suzumiya's fan