Autor Wątek: "Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"  (Przeczytany 45101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« dnia: Luty 09, 2006, 08:23:45 am »
Na jednej ze stron komiksowych znalazłem bardzo ciekawą  zapowiedź.
"Szalejąca ostatnio Norrisomania dotarła również do polskiego komiksu. Bartosz "Termos" Słomka przygotował 24-stronicową historię, w której Strażak Texasu i jego śniady pomocnik zmierzą się z Ojcem Dyrekorem. Obecnie autor prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami. Premierę komiksu "Czak Norys versus Ojciec Dyrektor" przwiduje już na luty lub marzec."

Temat bardzo wdzięczny  :lol:  i mam nadzieję, że zostanie ciekawie wykorzystany.
Jeśli będzie zrobiony w miarę rozsądnie to 1 klienta już mają.

Offline empro

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2006, 08:54:53 am »
ciekawy to projekt, ciekawie się zapowiada i ciekwe, że własnie spod takich a nie innych rąk wyszedł, to są zapewne plusy wielkie, mam jednak ostatnio małe zastrzeżenie do ogólnie twórczości Termosa,
chyba sm,aży za krótko wszystkie swoje komiksy, na okładkach (przede wszystkim) i w niektórych kadrach widać, że naprawdę łapę ma dobrą i potrafi upichcić coś fajnego graficznie, ale większość jest niestety na dość nmiskim (ofkors moim zdaniem) poziomie,
Zoomiks (czy jak to się zwało) był moim zdaniem bardzo słaby graficznie, czasem przebłysk ale ogólnie kiszka, a powstał chyba bardzo szybciutko i chyba właśnie przez to,
Norrisomania :) pojawiła się dosyć niedawno, a już komiks gotowy, obawiam się, że za szybko, i że nie będzie dobry (przynajmniej graficznie)

obym się mylił jadnak, bo i tak u mnie na półeczce stanie pewnie :)

Offline PKP

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2006, 09:51:34 am »
W komiksach Termosa chyba najmniej chodzi o grafike :] . Sam pomysl oczywiscie... hmm... pomyslowy? Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale uwazam, ze Termos jest akurat odpowiednia osoba do zabierania sie za takie tematy. Tylko czy we wspolczesnej Polsce, w ktorej pewne radio i pewna telewizja staja sie mediami rzadowymi jest szansa na publikacje takiej historii :p ? Czy  autor nie obawia sie zeslania na Sybir, albo kopniaka z polobrotu?
Miejmy, mimo wszystko nadzieje, ze wspomniana rzecz uzjzy swiatlo dzienne. Niestety nie bede mogl jej na polce postawic, bo z taka objetoscia i brakiem grzbietu bedzie mi sie przewracala. Zeszycik bedzie wiec w zwiazku z tym lezal... To chyba nic zlego, nie? ;)
lcoholocaust

Offline empro

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2006, 09:59:05 am »
Cytat: "PKP"
W komiksach Termosa chyba najmniej chodzi o grafike :]


jednak miłym by było mieć również graficznie, co pomysłowo zrealizowany komiksik :)

Cytat: "PKP"
albo kopniaka z polobrotu?


tego teroetycznie mógł się obawiać zaraz przed rozpiczęciem pracy, teraz już chyba za późno, choć jak wiadomo według teorii względności możliwym jest żeby Chuk Norris kopnął kogoś z półobrotu wczoraj :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2006, 10:53:27 am »
Fanem Termosa nigdy nie byłem i pewnie już nie będę. Nie bawi mnie jego dowcip, graficznie też bez rewelacji.
Pomysł bardzo koniunkturalny i ogólnie jakoś mi się nie widzi...
znając polskie realia pewnie będzie miał problemy ze znalezieniem wydawcy, bo to pewnie "obrazoburcze dzieło" i prześmiewcze.
Mandra mu tego nie puści, bo chcą mieć dobre układy z Ministerstwem Edukacji, żeby "Orle pióro" popierało/dofinansowywało, a w naszym pięknym kraju wiadomo, że cenzura jest straszna...

Offline Jaszcząb

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2006, 12:07:19 pm »
Cytat: "Kingpin"

Mandra mu tego nie puści, bo chcą mieć dobre układy z Ministerstwem Edukacji, żeby "Orle pióro" popierało/dofinansowywało, a w naszym pięknym kraju wiadomo, że cenzura jest straszna...


Jest to teoria prawdopodobna ale moim zdaniem ciut za stanowczo napisana. Ja bym wcale taki pewny nie był czy Wróbel tego nie wyda. Bez przesady z tą cenzurą ;)

Offline empro

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2006, 12:08:43 pm »
mi się właśnie wydaje, że TYLKO Mandra może mu to puścić :)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2006, 12:12:44 pm »
Miejmy nadzieję , że przejdzie przez cezurę bo wielkie kacze oko nie śpi  :lol:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2006, 12:20:26 pm »
Cytat: "Jaszcząb"
Bez przesady z tą cenzurą ;)

To nie widzisz, co się dzieje?
Radio nie chce puszczać piosenki pewnego (kiepskiego zresztą) zespołu o moherowych beretach (pomijając już wartość artystyczną tej piosenki),
rząd chce wprowadzić zakaz pokazywania nagiego pępka w bravo girl, okładka "Machiny" wywołuje burzę, a cenzorzy tylko kombinują z jakiego paragrafu robić zawiadomienia do prokuratur...
Słowo pewnego mr T dużo może w naszym zaścianku...
Naprawdę myślisz, że Mandra mając perspektywę ścisłej współpracy z MEN będzie się chciała narazić pewnym kręgom? Dla 24 stron komiksu??
Wątpię.
Już widzę tę kampanię przeciwko wydawcy, autorowi, komiksowi w ogóle.
Z ekonomicznego punktu widzenia to byłoby piłowanie gałęzi na której się siedzi...
a właściwe komiksy w Polsce to tylk zin zin ostatnio wydawał :roll:

Offline Maciej

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2006, 12:31:06 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Jaszcząb"
Bez przesady z tą cenzurą ;)

To nie widzisz, co się dzieje?
Radio nie chce puszczać piosenki pewnego (kiepskiego zresztą) zespołu o moherowych beretach (pomijając już wartość artystyczną tej piosenki),
rząd chce wprowadzić zakaz pokazywania nagiego pępka w bravo girl, okładka "Machiny" wywołuje burzę, a cenzorzy tylko kombinują z jakiego paragrafu robić zawiadomienia do prokuratur...
Słowo pewnego mr T dużo może w naszym zaścianku...
Naprawdę myślisz, że Mandra mając perspektywę ścisłej współpracy z MEN będzie się chciała narazić pewnym kręgom? Dla 24 stron komiksu??
Wątpię.
Już widzę tę kampanię przeciwko wydawcy, autorowi, komiksowi w ogóle.
Z ekonomicznego punktu widzenia to byłoby piłowanie gałęzi na której się siedzi...
a właściwe komiksy w Polsce to tylk zin zin ostatnio wydawał :roll:


Doceniam Twoje poczucie humoru Kingpinie  :roll:
Żyjemy w kraju Wielkiego Kaczego Oka (buhahaha)

Bez przesady  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Jaszcząb

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2006, 12:42:35 pm »
Tak, a Prosiakowi pewnie już połamali ręce, żeby następnego obarzu nie namalował ;)  Jak Wróbel się przestraszy to może Asu w "Jeju" puści 8)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2006, 12:51:39 pm »
Cytat: "Maciej"
Żyjemy w kraju Wielkiego Kaczego Oka (buhahaha)
Bez przesady  :roll:

Się okaże 8)
Ciekawe dlaczego pierwsza na tapetę pod głosowanie poszła akurat ustawa medialna? Ważniejszych rzeczy nie było do uchwalenia?
Marzy się kaczorkom cenzura, marzy...
Choć właściwie w moim odczuciu cenzura jest cały czas, tylko w innym wydaniu...
Porozglądaj się, może to dostrzeżesz...

Offline Łamignat

.......
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2006, 01:45:05 pm »
zatem będziemy scenki z komiksu sprayami na murach rysować,
uciekać przed kaczymi zomowcami,
w podziemiu czarno-białe komiksy drukować i rozdawać je po cichaczu społeczeństwu,
tajne spotkania komiksowych wielbicieli urządzać ......   :lol:
No może bez przesady ale fakt jest faktem, cenzura w naszym kraju staje się rzeczywistością.
Jeśli komiks byłby naprawdę niegłupi to jestem pewnien kto by go wydał:
Pan Jerzy Urban
  :lol:
hehhe smutne ale może i prawdziwe  :lol:

Offline lobsterandscrimp

"Czak Norys versus Ojciec Dyrektor"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2006, 02:56:51 pm »
Skoro juz i tak sie zrobil oftopik, to dodam dla rownowagi, ze przed Kaczynskimi tez byla cenzura, bojkot medialny i tez niektore publikacje nie mialy szans zostac wydane i tez byly tematy, ktorych nie mozna bylo poruszac. Na przyklad mysle ze nie mozliwym byloby wydanie obiektywnego komiksu o Solidarnosci, w ktorym uwzgledniono by racje dzialaczy tego zwiazku zarowno tych, o ktorych sie duzo pisze jak i tych, ktorych sie medialnie bojkotuje...

Mam tez wrazenie ze ze wzgledu na spory podzial na scenie politycznej i obecnosci u wladzy tych, ktorych te "dobre" media nie lubia, kwestia tego, ze obecny rzad jest pod ostrzalem jest dosyc widoczna i polecalbym krytyczne czytanie wiadomosci, bo dzis np przeczytalem, ze sasiedzi Kaczynskiego ciesza sie, ze sie wyprowadza z ich bloku, bo sie nie integrowal z lokatorami.

Okladka Machiny byla skalkulowana na skandal medialny i w sumie nie wiem czemu w imie demokracji zabraniac pewnym grupom spolecznym walki o jakies symbole. Skoro zdecydowali sie cos takiego zrobic, to biora odpowiedzialnosc za skutki. W Bravo mam wrazenie tez nie chodzilo o goly pepek.

Jakies zamieszanie zwiazane z komiksem Termosa raczej wplyneloby na jego sprzedaz. Pozytywnie.

Chociaz w sumie to ze w takim tonie sie wpisujecie jest na reke zarowno autorowi jak i wplywa na popularnosc niewydanego jeszcze komiksu, dlatego moze nie bede psul atmosfery walki z kaczyzmem:D Teraz jak komiks nie wyjdzie, to Termos bedzie tym, ktoremu cenzura blokuje wolnosc wypowiedzi, a jak wyjdzie, to bedzie tym ktory nie boi sie wywozki na Sybir;)))
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline Łamignat

......
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2006, 05:33:58 pm »
umieściłem to w temacie humor ale uważam , że tu też nieźle pasuje




Bo jak tylko komiks wyjdzie to Termos zostanie ochrzczony "Żydem i masonem" a poza tym będzie musiał uważać na bojówki Dyrektora Rydzyka   :lol:

 

anything