Autor Wątek: Wydarzenia SW  (Przeczytany 22533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2006, 04:21:34 pm »
Cytuj
10-11 czerwca w Wojewódzkim Domie Kultury w Rzeszowie na ul. Okrzei 7 w sali audiowizualnej (2 piętro) odbędą się
XV PODKARPACKIE SPOTKANIA Z KOMIKSEM.

WSTĘP WOLNY!

Szczegółowy plan imprezy:
Sobota 10.06.2006

10.00 – Otwarcie imprezy.
10.00 – 17.00 – Sobota z Mocą (program dla miłośników serii „Gwiezdne Wojny” i nie tylko):
10.00 - 11.00 - Film dokumentalny z TV Discovery o ziemskich zwierzętach, które inspirowały twórców potworów i pojazdów serii „Star Wars”;
11.00 - 11.30 - Teledyski do muzyki Johna Williamsa i „fan filmy” – amatorskie realizacje filmowe inspirowane serią „Gwiezdne Wojny”, cz.I;
11.30 - 12.30 - Prelekcja o azjatyckich wpływach na świat „Star Wars”;
12.30 - 13.00 - Teledyski i fan filmy, cz.II;
13.00 - 14.00 - Kalambury Star Wars;
14.00 - 15.00 – czytanie polskiego tłumaczenia komiksu: Star Wars: "Infinities: Empire Strickes Back" - kolejna alternatywna wersja wydarzeń z klasycznej trylogii;
15.00 - 17.00 - Konkurs z wiedzy o świecie „Gwiezdnych Wojen”;
17.00 - 18.30 – Konkurs z wiedzy o komiksie;
18.30 – Zakończenie pierwszego dnia imprezy.

Niedziela 11.06.2006

10.00 – 18.00 – Niedziela z mangą i anime (program dla miłośników komiksu i animacji japońskiej):
10.00 – 11.30 – projekcja filmu Samotny Wilk i Szczenię 1 - Miecz Zemsty (wersja z angielskimi napisami) - filmowa aktorska adaptacja cenionej na całym świecie znakomitej sagi samurajskiej;
11.30 – 13.15 - Karaoke - turniej w Singstara;
13.15 – 15.00 – projekcja filmu anime Lupin III: Castle of Cagliostro - pierwsze anime w reż. Hayao Miyazakiego;
15.00 – 16.00 - Anime Music Videos;
16.00 – 18.00 - Konkurs wiedzy o mandze i anime;
18.00 – zakończenie imprezy.


IC
trochę późno, ale może jeszcze ktoś się przejdzie
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2006, 07:59:32 pm »
Cytuj
W czasie konwentu ComicCon 2006 w San Diego Steve Sansweet, kierownik do spraw kontaktów z fanami, ogłosił bardzo ciekawe wydarzenie dla wszystkich europejczyków.

Otóż w lipcu 2007 roku będzie miał miejsce pierwszy oficjalny konwent Celebration Europe. Co ciekawe, jest to odpowiednik Star Wars Celebration w USA.

Celebration Europe odbędzie się w lipcu 2007 w londyńskim centrum wystawowym Earls Court.


Przy okazji sporej emigracji do Brytanii, warto wiedzieć ;)


Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2006, 08:04:47 pm »
Cytuj
30 lipca o godzinie 11:00 w Pracowni Fantastycznej (na ulicy Sokolniczej - naprzeciwko budynku Cuprum przy placu Jana Pawła II), odbędzie się III Turniej Star Wars Miniatures we Wrocławiu.

Wpisowe to 5/10 PLN w zależności od liczby chętnych. Nagrodami będą oczywiście figurki z boosterów (też w zależności od ilości uczestników). Preferowane będą raczej składy 200 punktowe, acz wszystko do ustalenia w zależności od graczy, którzy przyjdą.

Serdecznie zapraszamy.

UPDATE Z przyczyn niezależnych od organizatorów, turniej zostanie przeniesiony na środę (2 sierpnia) na godzinę 13:00. Serdecznie zapraszamy, a za zamianę przepraszamy.


Tu trochę mniejsza skala, ale godło mi się spodobało:



Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2006, 07:23:59 pm »


Cytuj
Serdecznie zapraszamy na wakacyjne spotkanie fanów Star Wars z Wielkopolski. Odbędzie się ono tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca, czyli 12 sierpnia - zbiórka o 12.00, naprzeciw poznańskiego Ratusza (pod "pubem" Dramat). Będą rozmowy i dyskusje (takie o życiu, i w ogóle), wakacyjne wspomnienia (w tym raporcik z Dagobah 2006), zapowiedzi na przyszłość...w SW Miniatures też sobie pewnie pogramy :). Zapraszamy!


IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2006, 07:24:53 pm »
Cytuj
Trójmiejskie Stowarzyszenie Fanów Star Wars podjęło się organizacji konwentu o nazwie Kamino 2006. Impreza odbędzie się w Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów w Gdyni przy ulicy Tatrzańskiej 35, w dniach od 15-17 września.

W programie przewidziano m.in. paradę bulwarem oraz debatę na temat Gwiezdnych wojen w Polsce. Ponadto, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Kamino na konwencie Dagobah 2006, w ramach trójmiejskiej imprezy odbędzie się premierowy pokaz fan-filmu Epizode 21: Dark Side Tempting.

Koszt akredytacji to 10 zł, noclegi przewidziane są na terenie szkoły. W nadchodzącym tygodniu wystartować ma strona www konwentu.

Wszelkie pytania dotyczące konwentu Kamino 2006, jak i również pomysły na prelekcje, słać należy na adresy michaldziwniel@wp.pl lub yaroitf@gmail.com.


IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2006, 09:42:18 pm »
uruchomiona została strona konwentu Kamino
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:50:09 pm »
niemal oficjalna strona konwentu Coruscon
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:52:58 pm »
XXXIV spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

12 sierpnia 2006, o godzinie 12:00, czyli w samo południe, spotykamy się w grodzie na Partynicach, by zrealizować kolejny w te wakacje szalony projekt w ramach Imperiady. Tym razem będzie to kręcenie fanfilmu, zarys scenariusza już jest, reszta jest szykowana, pozostaje tylko zaprosić wszystkich do zabawy, może mało merytorycznej, ale w końcu są wakacje i trochę szaleństwa i odpoczynku się należy.

Oczywiście nie zabraknie okazji do wspólnych pogawędek, tym bardziej, że wczesnośredniowieczne grody są wyposażone w gospody z piwem i żarłem, acz wybór tego drugiego może być ciut ograniczony. Sama zabawa ma być jak najbardziej dzika i spontaniczna, może nie skończy się to jak "Monty Python i Święty Graal", ale mamy duże szanse.

Poniżej zdjęcie, jak Gród wyglądał jakiś czas temu:




Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:34:50 am »
Cytuj
UK Star Wars Mini Movie Awards (2)    

 Kolejny gwiezdnowojenny konkurs fan filmowy przed nami - tym razem zorganizują go Brytyjczycy. Twórcy walczyć będą o statuetki "Artoo".

W finale podczas Memorabilia Show, który odbędzie się 13 sierpnia w Birmingham, zostaną wytypowani zwycięzcy w trzech kategoriach:


Najbardziej kreatywna produkcja
Najlepsza fabuła
Produkcja najlepiej wykorzystująca postacie


Organizatorzy zapowiadają podniosłą ceremonię w stylu hollywoodzkich Oscarów, a zwycięzcy oprócz statuetki otrzymają 250 funtów nagrody i kolekcję zabawek z Gwiezdnych Wojen.  


Gdyby ktoś miał chęć :)


Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:55:49 am »
Cytuj
Dnia 19 sierpnia odbędzie się drugie Rzeszowskie Spotkanie Fanów "Gwiezdnych wojen" organizowane przez Rzeszowską Akademię Mocy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w „Tawernie” (Rynek 6, wejście od ulicy Króla Kazimierza).
W programie:
- dyskusje na kontrowersyjne tematy,
- "Dokąd zmierzają Gwiezdne Wojny..." czyli kilka słów o przyszłości,
- gra w "Planety/rasy".

Zapraszamy wszystkich fanów, niezależnie od wieku, z Rzeszowa i okolic.


Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:33:26 pm »
Cytuj
Ekipa Imperial City Online trafiła na ślad bardzo ciekiekawego wydarzenia kulturalnego, jakie ma już niedługo nastąpić. W dniach 15-16 września w warszawskim Klubie 55 przy Placu Defilad 1 odbędzie się impreza w konwencji SF, o nazwie "Tiko Tiko Galaktiko". Inspiracją dla niej są takie tytuły jak "Star Trek", "Barbarella", "Flash Gordon" czy wreszcie nieobce drogim czytelnikom "Gwiezdne wojny" i, zgodnie z zapewnieniami organizatora, klimat tych właśnie dzieł będzie można poczuć na koncercie, m.in. dzięki profesjonalnym dekoracjom rodem z futurystycznego kosmosu.

Pierwszego dnia zagrają Procesor Plus, Skinny Patrini oraz Slot X. Oprócz tego na 15 września zaplanowano aukcję gwiezdnych gadżetów, w tym również tych przyniesionych przez gości. Organizatorzy otwarci są na wszelkie propozycje.

Następnego dnia na gości czekać będzie darmowy pokaz fanfilmów, w tym słynnego "Star Wars: Revelations". Tu również pozostawiono spore pole do popisu, istnieje bowiem możliwość zaprezentowania własnej twórczości fan-wideo. Zaś o godzinie 22 rozpocznie się impreza na której muzyki dostarczą Samanta Koks, Mike P, Höbby i S.T.R.U. A to nie koniec atrakcji jak obiecują organizatorzy! Specjalne "bonusy" czekają na odważnych, którzy przybędą w międzyplanetarnych kostiumach.


Ulotka imprezy
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:41:46 am »
Cytuj
Oficjalny termin europejskiego Star Wars Celebration, jak podaje Oficjalna i Rebellegion.pl, ustalono na 13-15 lipiec 2007 roku. Miejsce imprezy nie zmieniło się - będzie to centrum wystawowe Earls Court w Londynie.

Organizatorzy informują, iż, wzorem amerykańskiego odpowiednika, na Celebration Europe nabyć będzie można gwiezdnowojenne gadżety, niedostępne oficjalnie poza konwentem.

Niebawem wystartuje oficjalna strona imprezy - http://www.celebrationeurope.com


IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:44:00 am »
Cytuj
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie wielkopolskich fanów Star Wars. Odbędzie się ono 14 października. Zbieramy się pod poznańskim ratuszem, o godzinie 12, zaś później udamy się do "Dzika" na ulicy Długiej. Na spotkaniu odbędzie się prelekcja na temat (a może raczej 'opowieść o'?) Nowej Republice. Jak można było przewidzieć, w planie przewidziane są również tradycyjnie: rozmowy, dyskusje, oraz SW Miniatures. Serdecznie zapraszamy.


mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Burzol

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2006, 09:21:58 am »
Gdyby zajrzał tu jakiś fan z okolic Poznania: Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars wciąż zapraszają! Spotkania odbywają się ZAWSZE w drugą sobotę każdego miesiąca (szczegóły są zawsze dogrywane na forum Bastionu, ale raczej spotkania zaczynają się o 12), a spis dotychczasowych spotkań, oraz zapowiedź najbliższego spotkania znajduje się na takiej małej stronce.

Offline Ribald

Spotkania fanów Star Wars
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2007, 08:39:56 pm »
Cytat: "Ribald"
Cytuj
Oficjalny termin europejskiego Star Wars Celebration, jak podaje Oficjalna i Rebellegion.pl, ustalono na 13-15 lipiec 2007 roku. Miejsce imprezy nie zmieniło się - będzie to centrum wystawowe Earls Court w Londynie.

Organizatorzy informują, iż, wzorem amerykańskiego odpowiednika, na Celebration Europe nabyć będzie można gwiezdnowojenne gadżety, niedostępne oficjalnie poza konwentem.

Niebawem wystartuje oficjalna strona imprezy - http://www.celebrationeurope.com


IC


Sympatyczny plakat:

mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything