trawa

Autor Wątek: RAMMS+EIN  (Przeczytany 21479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline papiesz

RAMMS+EIN
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 13, 2005, 03:43:12 pm »
ja mam tylko 2 uwagi: po pierwsze rammstein to nie industrial, po drugie taki temat już był. o tu: http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=1729&highlight=rammstein
nothing positive only negative

Offline Gashu

RAMMS+EIN
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 13, 2005, 10:10:44 pm »
Pierwsze dwie płytki zespołu były całkiem, całkiem. Trzeci studyjny album, wypełniony melodyjnymi hymnami dla mas, zupełnie zniechęcił mnie jednak do tego zespołu.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Rokubungi

  • Gość
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 06, 2009, 08:34:13 pm »
O,widze,ze tu dawno nikt nic...
Ale i tak tu napisze,bo uwazam,ze to odpowiedni watek. Wlasnie o Rammstein i moich wrazeniach co do ich muzyki.
Kiedys sluchalem wlasciwie co popadnie,co bylo na topie. Jeszcze wczesniej sluchalem duzo muzyki powaznej(nadal slucham czasem). Na Rammstein trafilem przypadkiem,dobrych kilka lat temu.. To bylo cos dziwnego- z poczatku jakbym sluchal czegos,czego wcale nie rozumialem(i nie chodzi tylko o to,ze niemiecki znam slabo,a raczej o muzyke). Ale wlasciwie jednoczesnie podswiadomie dotarlo do mnie,ze to jest muzyka,ktora "gra mi w duszy"- wlasnie taka i tylko taka!
Co do rodzaju tej muzyki: sami "ramsztajniatka",jak ich nazywam czasem :lol:,stwierdzili w koncu,ze to jest "tanz metal"! :shock: Niech im bedzie! :D
Co do tekstow- moze sa czasem dosc proste,ale jednoczesnie raczej trudne prawie zawsze. Trudne do interpretacji- tzn. "co autor chcial przez to powiedziec".. Chyba nigdy nie sa jednoznaczne; choc dosadne,to pelne przenosni.. Piekne! I ladnie sie rymuja  ;-)
Wracajac jeszcze do muzyki- ja bym jej nie klasyfikowal w ogole. Moim zdaniem na tym polega jej moc i piekno,ze jest totalna mieszanka,ze sie wymyka spod kontroli..a jednoczesnie jest taka "dyscyplinujaca". Piekna! :D Duzego zwiazku z typowym techno nie zauwazam,choc moze wlasnie se starym(przed 20-15 lat) niemieckim techno troche jednak ma wspolnego. A osobiscie wspolczesnego techno "nie trawie",nienawidze! Ktos pisal,ze jest prosta- to podstawowa zasada w muzyce! Muzyka nigdy nie bedzie sie podobac(za wyjatkiem moze "dziwakom"),jesli ma poszarpany rytm,jest niespojna melodycznie.. To sa naprawde podstawowe zasady dobrej muzyki! [Np. muzyka W.A.Mozarta jest bardzo prosta,wrecz prymitywna czasem- a tak wielu sie podoba; Mozart ma chyba wiecej "fanow" niz J.S.Bach,L.v.Beethoven i F.Chopin razem wzieci- nad czym osobiscie boleje..)]. Ale muzyka Rammstein nie jest tak do konca prosta- wlasnie jest czasem dosc "rozbudowana". Ale umiejetnie: wystepuje tam laczenie roznych dzwiekow,z ronych grup instrumentow,roznego rodzaju brzmien,dobrze dobrane kontrasty,a nawet umiejetnie poprowadzona polifonia.. Z innej troche strony: dla mnie nie ma piekniejszych ballad niz "Stirbt nicht vor mir" albo "Ohne Dich",czy nawet "Seemann"(moze tylko ze dwie ballady Meat Loaf moga sie z tymi rownac)! A co do kowerow- tych najbardziej nie lubie w muzyce Rammstein! Pomijajac juz fakt,ze samo spiewanie po angielsku psuje efekt,to "Stripped","Engel-english version","Das Modell" i "Amerika" uwazam za najgorsze utwory Rammstein.
Moze juz starczy na jeden raz.. :)
Chce tylko dodac,ze nie slyszalem jeszcze ich "poprzednikow",tzn. Leibach- ale chyba to zrobie. Natomiast slucham tez z ciekawoscia Megaherz- czyzby "nastepcow" Rammstein.? Moze ktos napisze co sadzi o Megaherz?. Ich utwory sa czesto naprawde proste,ale ja im zycze dobrze i chcialbym ich powodzenia w muzyce  :)
To tyle..na razie..

Rokubungi

  • Gość
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 06, 2009, 08:46:12 pm »
To jeszcze dodam cos w temacie nazwy zespolu: rzeczywiscie pochodzi ona od tej nazwy miasteczka w poludniowych Niemczech- miesci sie tam cala baza wojskowa,a wiec i szpital i lotnisko,i inne rzeczy.. Od kilkunastu lat jest to baza wojsk NATO. Nazwa zaspolu miala na celu nawiazanie do tej katastrofy lotniczej,jaka sie tam rzeczywiscie wydarzyla.. Ale jest jeszcze cos: nazwa miasteczka to Ramstein,a zespolu Rammstein(chyba widzicie roznice :?:)- nazwa miejscowosci nie znaczy doslownie nic,ale nazwe zespolu mozna tlumaczyc jako "druzgoczacy kamien"(od "Ramm"- baran,tryk,koziol; i "Stein"- kamien,skala(choc skala to czesciej "berg",wiec pozostanmy przy kamieniu :))).

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 30, 2009, 07:01:32 pm »
mam prosbe do administracji, zeby znowu popsula opcje "szukaj"
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 31, 2009, 05:38:18 pm »
przychylam posta.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Rokubungi

  • Gość
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 20, 2009, 02:16:20 pm »
Ja tak tylko-dla odswierzenia tematu.. :D Ktos na poczatku tematu zacytowal jakies pismidlo rynsztokowe zwane "Machina",ze tam napisano,iz "..muza Rammstein na granicy kiczu.." No,jesli ktos tez tak uwaza,to raczej pojecia o muzyce nie ma! A co do Megaherz-slucha ktos tej kapeli?? Bo mi ich muza nawet pasuje,troche podobna do Rammstein. Natomiast co do Laibach- specjalnie sobie posluchalem jakis czas temu ich muzy,bo ktos tu pisal,ze to jakby "pierwowzor" muzyki Rammstein'a. I zupelnie sie z tym nie zgadzam! Muza jest inna- Rammstein to jednak hard rock z "wahaniami",podobnie Megaherz; natomiast Leibach to jakis dosc typowy industrial,z elemantami electronica i gotyckim klimatem. Laibach jednak moich "strun" wcale nie "porusza"- to zupelnie inna muza niz ta "ordynarnie piekna" Rammsteina.:!:

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 20, 2009, 03:32:01 pm »
Cytuj
Ktos na poczatku tematu zacytowal jakies pismidlo rynsztokowe zwane "Machina",ze tam napisano,iz "..muza Rammstein na granicy kiczu.." No,jesli ktos tez tak uwaza,to raczej pojecia o muzyce nie ma!
rotfl, przeciez ramszttajn to kwintesencja germańskiego kiczu, a klipem do ostatniego singla samych siebie przerośli
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline skil

Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 20, 2009, 04:08:23 pm »
No,jesli ktos tez tak uwaza,to raczej pojecia o muzyce nie ma!
:roll: :roll:                                                         :roll: :roll:

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline steelie

Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 20, 2009, 04:27:31 pm »
Wprowadzenie nowego silnika z opcją przesuwanego tekstu to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie w historii całej gildii

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 20, 2009, 04:42:10 pm »
przychylam posta.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Rokubungi

  • Gość
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 20, 2009, 11:12:55 pm »
łot de hel?! hu da fak aa dos madafakin byczes telin dat szyt of no shyti bend of R+?! koz R+ ejn't no szyt et ol! end der's no ader GOD lajk R+! :lol: end et di end: łot da fak ys da flajin skrol-szyt fo?? cud eniłan ekspejn dat fakt ap szyt!?
FENK JU OL! :D

Offline steelie

Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 20, 2009, 11:20:42 pm »
NA RANY CHRYSTUSA, BAN

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 20, 2009, 11:32:35 pm »
tak to jest, jak mangowcy rozpełzają się poza swój teren.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Rokubungi

  • Gość
Odp: RAMMS+EIN
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 20, 2009, 11:45:06 pm »
Nezumi,ju aa not dżast e trol. Ju aa fadasakin trol!! Dat's de szyt,end der ys no daut baut yt!