Autor Wątek: Command group & combat  (Przeczytany 1650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

Command group & combat
« dnia: Luty 13, 2006, 09:48:09 pm »
Czy jak zostaje w oddziale wroga tylko command group to moge zdecydowac po kim bije czy przeciwnik do konca wybiera kogo z grupy dowodzenia zdejmuje?

Czy po ruchu marszowym oddzialu z bohaterem, bohater w tym oddziale moze zmienic ustawienie w pierwszym szeregu? to samo tyczy sie czempiona

JJ

  • Gość
Re: Command group & combat
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2006, 07:08:36 am »
Cytat: "Robson"
Czy jak zostaje w oddziale wroga tylko command group to moge zdecydowac po kim bije czy przeciwnik do konca wybiera kogo z grupy dowodzenia zdejmuje?


Możesz deklarować ataki tylko w czempiona. POza tym - wróg decyduje co zdejmuje.



Cytat: "Robson"

Czy po ruchu marszowym oddzialu z bohaterem, bohater w tym oddziale moze zmienic ustawienie w pierwszym szeregu?
 

Tak. To darmowy ruch.

Cytat: "Robson"

 to samo tyczy sie czempiona


Nie jest mi znane prawo czempiona do ruchu wewnątrz oddziału. (Tzn - może się pojedynkować, nawet "w bok" - ale sie nie rusza!)

Offline kauczuk

Re: Command group & combat
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2006, 11:41:01 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "Robson"
Czy jak zostaje w oddziale wroga tylko command group to moge zdecydowac po kim bije czy przeciwnik do konca wybiera kogo z grupy dowodzenia zdejmuje?


Możesz deklarować ataki tylko w czempiona. POza tym - wróg decyduje co zdejmuje.


a czy to nie zalezy od ustawienia? jesli nie dotykam chempiona to leje po muzyku chyba a nie w mysl tej zasady
i inne pytanie
chempion to r&f chodz ma swoje specjalne zasady ale czy jest tak ze w przypadku :
zostaje tylko chemion i sztandar to jak wale w obu i indywidualnie trafilem sztandar i zabilem to chemion nie zmienia sie w sztandar ?
tak by w mysl zasady ze chempion to integralna czesc oddzialu sztandar tego oddzialu zawsze zszedl ostatni ?
przez co chempion zostaje zdjety jako zwykly chociaz ma swoje prawa to jednak bedac r&f
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Shino

  • Gość
Command group & combat
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2006, 06:25:28 pm »
Cytuj
a czy to nie zalezy od ustawienia? jesli nie dotykam chempiona to leje po muzyku chyba a nie w mysl tej zasady


nie muzyk jak i sztandar to zwykle r&f. wiec przeciwnik decyduje kogo zdejmuje...

chyba, ze chodzi o championa. on nie jest zwyklym r&f.

w wypadku jak opisales czyli zdjales sztandar to moze sie chapion zamienic w sztandaroweg, ale w druga strone juz nie...

oczywiscie moze zostac tylko champion jak chcesz...

Offline kauczuk

Command group & combat
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2006, 12:31:41 pm »
Cytat: "Shino"
Cytuj
a czy to nie zalezy od ustawienia? jesli nie dotykam chempiona to leje po muzyku chyba a nie w mysl tej zasady


nie muzyk jak i sztandar to zwykle r&f. wiec przeciwnik decyduje kogo zdejmuje...


zle to ujalem.. ze muzyk i sztandar to zwykli to ja wiem ale czemu jak zostaje command to leje sie tylko po czemionie?
i czemu wowczas zamiast niego moga zejsc zwykli jesli przeciwnik tak zdecyduje?
przez co ma taka niesmiertelnosc czasowa
chyba ze zle zrozumialem wypowiedz jj
i gdzie to jest napisane? w rb ? patrzylem ale moze przeoczylem
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline kauczuk

Command group & combat
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2006, 09:08:55 pm »
prosze jeszcze raz o jakies zrodlo, nr str gdzie to jest w rb [bo znalesc niemoge:/] ze jak zostaje command to leje sie po chempionie i ze mimo tego mozna zdjac zamiast niego sztandar albo muzyka

...przypominam sie ....
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline kauczuk

Command group & combat
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2006, 07:27:06 am »
przypominam sie ponownie  :D
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

JJ

  • Gość
Command group & combat
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2006, 06:19:05 pm »
Cytat: "kauczuk"
Cytat: "Shino"
Cytuj
a czy to nie zalezy od ustawienia? jesli nie dotykam chempiona to leje po muzyku chyba a nie w mysl tej zasady


nie muzyk jak i sztandar to zwykle r&f. wiec przeciwnik decyduje kogo zdejmuje...


zle to ujalem.. ze muzyk i sztandar to zwykli to ja wiem ale czemu jak zostaje command to leje sie tylko po czemionie?
i czemu wowczas zamiast niego moga zejsc zwykli jesli przeciwnik tak zdecyduje?
przez co ma taka niesmiertelnosc czasowa
chyba ze zle zrozumialem wypowiedz jj
i gdzie to jest napisane? w rb ? patrzylem ale moze przeoczylem



Nieporozumienie.
Napisałem tylko, że tylko w chempiona można DEKLAROWAĆ ataki. Nie w muzyka, nie w sztandarowego - oni niczym sie od r&f nie różnią. Obrońca zdecydyje czy zdejmie muzyka czy sztandar, czy może czempiona. Czempiona zabijasz na dwa sposoby - 1 deklarujesz w niego ataki - 2 wybijasz oddział.




Q. How do you kill a champion in close combat?

A. To kill a champion in close combat, the enemy must generally
specifically allocate attacks at the champion. Unless specifically
noted otherwise (as in the case of the champion in a Tomb Kings
Light Chariot unit), if no attacks are allocated at the champion,
the champion will still be killed if enough wounds to kill all
rank and file members of the unit are inflicted.
While Champions may
have differing weapon skills, abilities, and in some instances carry
magic items, they are still considered to be rank and file members of
the unit.
S. Rulebook page 109 / Warhammer Chronicles 2004 page 113

Offline kauczuk

Command group & combat
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2006, 08:59:38 pm »
aha to wiedzialem, zle sie zrozumielismy
dzieki
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

 

anything