trawa

Autor Wątek: Large targets vs murki  (Przeczytany 2171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline <Stachu>

Large targets vs murki
« dnia: Luty 14, 2006, 02:03:05 pm »
Pytanie może dla niektórych jest banalnie proste ,ale grając ostatnio z pewnym chaośnikiem miałem kilka wątpiliwości. Najważniejszą jest to czy large target może schować się za murkiem??? Przeciwnik powiedział ,że tak ,w rulebook'u nie ma wyrażnie napisane ,że nie.  Wydaje mi się troche dziwne, jednak znając różne absurdy tej gry wolę się upewnić...

Mam jeszcze jedno pytanie: czy robiąc overrunna można zrobić obrót ,tak aby zamiast np: jednego kawalerzysty stykało się z regimentem więcej podstawek?? Moim zdaniem nie. Przeciwnik miał o tym nieco inne zdanie. Powołując się na różne "mądre" sformuowania jakoś mnie naciągnął ,a jest to dobry gracz ,znający zasady,i o ile go znam to nie wałuje.
om Gratum Anus Rodentum
 EDIT: lol. Photobucket mi ocenzurował ten obraz. Cóż za brak wyczucia dla sztuki.... Gustaw Courbet "Pochodzenie świata" 1866r.
Obraz wycofany z kanonu matur z historii sztuki przez Romka..... przykre.

JJ

  • Gość
Re: Large targets vs murki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2006, 02:23:57 pm »
Cytat: "Violator"


Mam jeszcze jedno pytanie: czy robiąc overrunna można zrobić obrót ,tak aby zamiast np: jednego kawalerzysty stykało się z regimentem więcej podstawek?? Moim zdaniem nie. Przeciwnik miał o tym nieco inne zdanie. Powołując się na różne "mądre" sformuowania jakoś mnie naciągnął ,a jest to dobry gracz ,znający zasady,i o ile go znam to nie wałuje.


Nie wałował. Jeśli wpadasz w nową jednostkę przy overrunie - traktuje sie to jako nową szarżę, więc masz prawo i OBOWIĄZEK dostawić jak największą ilość modeli do walki.

szafa@poznań

  • Gość
Large targets vs murki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2006, 02:31:17 pm »
ale juz z large targetem to walnął buga - smoka zza murka widać jak na dłoni :]

Jankiel

  • Gość
Large targets vs murki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2006, 04:56:00 pm »
Cytuj
ale juz z large targetem to walnął buga - smoka zza murka widać jak na dłoni :]

Widać owszem. Ale wciąż dstaje bonus za obronę murka czy -2 do trafienia w strzelaniu za hard cover.

Offline MariuszGGG

Large targets vs murki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2006, 11:55:35 pm »
Jankiel ma rację - to wynika z przepisów.

Ale jak ja gram czołgiem, to nie stosuje tego. Po prostu nie potrafię sobie wyopbrazić czołgu schowanego za murkiem...
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline kauczuk

Large targets vs murki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2006, 10:53:32 am »
to poogladaj sobie filmy z 2 wojny swiatowej , takie umocnienia to byl standard podczas obrony
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

 

anything