trawa

Autor Wątek: Dwie Podróże z Fellinim  (Przeczytany 23260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wielebny

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2003, 04:15:05 pm »
no ja juz zamowilem, ale jeszcze nie doszlo, ale wlasnie tak macie pisac (przynajmniej az do mokentu spotkania z listonoszem), ze jest dobry i juz ;), a tak serio - o co chodzi z tymi artykulami (ktorych jest rzekomo wiecej niz komiksu)?

Offline wilk

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2003, 04:43:11 pm »
Cytat: "wielebny"
a tak serio - o co chodzi z tymi artykulami (ktorych jest rzekomo wiecej niz komiksu)?

Nie jest ich wcale wiecej niz komiksu. Sa to po prostu obszerne wypowiedzi na poczatku i zakonczeniu Felliniego, Manary i jednej osoby wystepujacej zreszta w komiksie. Sa jak najbardziej potrzebne bo naswietlaja duzo aspektow komiksu.

Nie moge sie tez zgodzic ze ten komiks jest do ogladania. On jest jak najbardziej do czytania! Ten komiks ma fabule a nie jakis zbior luznych obrazkow.

Offline Arusiek

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2003, 07:26:29 pm »
No troche przesadziłem, ale i tak jest duzo artykułów.

Polecam ten komiks, jest to jedna z lepszych pozycji na naszym rynku

Offline rumburak

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2003, 07:38:56 pm »
Przecudne rysunki Manary (łoł Moebius wygląda jak Moebius :)  i niezła jakość wydania (za wyjątkiem jednej skuchy : "żąglerka" - aaaargh!)
Stwierdziłem, że taka forma tekst+komiks jest całkiem ciekawa. Chciałbym kiedyś przeczytać jakąś hybrydę np. tekst Gaimana z dużą ilością ilustracji  McKeana :D Taki książko-komiks. W Podróżach tekst to tylko komentarze, ale bardzo to ciekawie wygląda - zwłaszcza z dołączonymi zdjęciami z planu filmowego itp.
Miałem też nadzieję na HC a nie karton, no ale trudno. Poza tym same rysunki w 1 części trochę nieostro wyszły (chyba że tylko ja tak mam).

Odnosnie fabuły. Hmm. Lekko się zawiodłem i spodziewałem się jednak czegoś lepszego. Trochę to krótkie wyszło.
Najbardziej żal mi podróży Mastorny, która, sądząc po streszczeniu pomysłu, mogłaby być prawdziwie genialnym dziełem. Niestety, opowieść urywa się bardzo wcześnie :(

Liczyłem trochę, że ten komiks przebije 'Niebieskie pigułki'.  Niestety, tak się nie stało. NP to jak dla mnie wciąż numero uno.

Anonymous

  • Gość
Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2003, 08:32:19 pm »
Cytat: "rumburak"
Chciałbym kiedyś przeczytać jakąś hybrydę np. tekst Gaimana z dużą ilością ilustracji  McKeana :D Taki książko-komiks.


polecam wiec Stardust Gaimana i Vessa
http://www.greenmanpress.com/gallery/stargal.html

Offline Błendny Komboj

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2003, 02:27:14 pm »
Cytat: "rumburak"
Przecudne rysunki Manary (łoł Moebius wygląda jak Moebius :)

A w dodatku Fellini wygląda jak Fellini a Mastroiani jak Mastroiani. Nie to co w filmowym Daredevilu, gdzie nikt nie wygląda tak jak powinien.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline wilk

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2003, 10:54:19 am »
Chcialem napisac recenzje na temat tego komiksu akle zrezygnowalem. Chyba nie potrafilbym oddac tego czego bym chcial. Podziele sie wiec paroma luznymi uwagami.

Jak juz przedmowcy pisali ilustracje Manary sa przepiekne. Widac w nich wyrazny wplyw secesji - chyba moj ulubiony prad w sztuce. Prawdziwa uczta dla oczu! W podrozy Mastrony sa z kolei piekne kolory. Takie jakie lubie - gdy widac wrecz mazniecia pedzla, rozmyta farbe. O wiele bardziej wole takie kolory niz bezduszna rowna kolorystyke.

A scenariusz jest niezwykly, wielce oniryczny. Ten komiks to jedna wielka zabawa do ktorej zaprasza nas Fellini. Ja tylko tak odbieram ten komiks. Po prostu swietnie sie przy nim bawilem. I to w obu komiksach.

Offline axel

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2003, 05:03:32 pm »
Niewiele da się dodać, w moim mniemaniu, do wypowiedzi Wilka czy Rumburaka, z obiema w dużej mierze się zgadzam. Mimo to spróbuję coś jeszcze napisać.
Pierwsza część dość mnie nasyciła, ale Podróż Mastorny jest zdecydowanie za krótka, uwielbiam Felliniego i chętnie bym jeszcze pośniła ten sen dłużej, tym bardziej, że film, jak wspominał wielokrotnie Fellini, miał w jego głowie jeszcze dalszą część...
Lubię bardzo technikę rysunku (czy malunku?) lawowanego. Muszę przyznać, że Manara zdobył u mnie dużo punktów.
To łączenie artykułów i wypowiedzi tworców z rysunkiem i komiksem jest jak najbardziej na miejscu, potrzebne było jakieś wprowadzenie w świat Felliniego i pokazanie jak u niego w tworczości i życiu przenikają się sny i rzeczywistość...
A tak w ogóle to mało kobiet i erotyzmu jak na Felliniego! Podejrzewam, że jak na Manarę to również mało...
Kończąc chętnie widziałabym więcej takich dzieł, które wskazują na związki komiksu z kulturą "wysoką" i na to, że komiks bywa częścią tej kultury, a jednocześnie nie są niezmiernie nudne...

Offline xIWANx

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2003, 05:48:09 pm »
Przeczytałem komiks dopiero jeden raz, a jak wiadomo komiks uważa się za przeczytany dopiero za drugim razem. Uważam, że jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie się u nas ukazały od bardzo dawna. To, że niektórym nie do końca to pasuje wiązałbym z tym, że "Dwie podróże" to jednak przede wszystkim Fellini - klimat, do którego nie wszyscy są przyzwyczajeni. Przy tym komiks pozostawia pewien niedosyt, szczególnie druga historia, która zapowiadałą się na ciekawszą. Niestety Fellini w kalendarz kopnął i nie ma co na to poradzić. Jestem 100% za tym, zeby komiks, w szczególności ten komiks zawierał masę artykułów - w ten sposób stał się czymś w rodzaju kroniki spotkania wielkiego reżysera z wielkim rysownikiem. Wydać "G. Mastorny" bez komentarza się nie dało bo brakowałoby "rąk i nóg" i krytykowanie tego jest zwyczajnym malkontenctwem. Zdecydowane brawa dla Postu za ostatnie spotkanie z Fellinim - Manara to osobna historia.
IWANx

Offline Kurczaczek

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2003, 10:41:30 pm »
Mam mila informacje na temat podejscia Postu do czytelnikow- jakis czas temu pisalem Wam, ze trafil mi sie zle zlozony egzemplarz Podrozy z Fellinim. Wyslalem go do Postu i nie dosc, ze mi odsylaja nowy, to jeszcze moge sobie wybrac dowolny inny komiks z ich oferty zupenie gratis! Super, nie? To sie nazywa szacunek dla klienta!
...

Offline pookie

Dwie Podróże z Fellinim
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2003, 10:50:09 pm »
Podpisuję się pod tym obiema rękami. Post bardzo dba o klienta. Do "Niebieskich Pigułek" dodali mi bardzo fajny plakat, zaś co do "Podróży"... Gorąco wszystkich namawiam do korzystania z oferty wysyłkowej Postu - komiksy są pakowane "pancernie", paczki docierają szybko i rabaty niczego sobie. Zdecydowanie warto.
 for Pookie

Offline xIWANx

Obym nie wykrakał
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2003, 12:04:41 pm »
Zastanawiam się w jakiej kondycji finansowej jest Post. Trochę się boję, że za bardzo jadą z tymi ambitnymi rzeczami i że mogą się nie utrzymać. Bo kto chce czytać Niebieskie Pigułki, skoro obok stoi taka piękna Vampirella :-) No i z tym Janosikiem to też trochę moim zdaniem pomyłka...
IWANx

Offline jax

Re: Obym nie wykrakał
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2003, 12:36:28 pm »
Cytat: "xIWANx"
Bo kto chce czytać Niebieskie Pigułki, skoro obok stoi taka piękna Vampirella :-)

Na okładce nie jest piękna.
Ładniejsza jest okładka Niebieskich Pigułek.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Re: Obym nie wykrakał
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2003, 02:58:39 pm »
Cytat: "xIWANx"
No i z tym Janosikiem to też trochę moim zdaniem pomyłka...


Pomylka? Przeciez to klasyka naszego rodzimego komiksu. I jak pieknie namalowana! A "Dwie podroze" to komiks znakomity, zawodowstwo najczystszej proby. Przylaczam sie do zdania, ze druga historia rzeczywiscie jest za krotka, ale i tak nie przeszkadza to w stwierdzeniu, ze dostalismy do rak wybitne dzielo.

Offline xIWANx

Janosik c.d.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2003, 04:08:31 pm »
Cytuj
Pomylka? Przeciez to klasyka naszego rodzimego komiksu. I jak pieknie namalowana!

Janosik klasyką może i jest, nie przeczę, ale bardzo sie zestarzał,  a poza
tym chyba nie jest zbyt chodliwym towarem. W mojej wypowiedzi nie oceniałem Janosika, tylko, że tak powiem, chłonność rynku na Janosika. To słodkie, że go dotąd sprzedają, ale podejrzewam, że większość uważa go zwyczajnie za stary klamot i nie wiem, czy wydawnictwa wznawiające takie rzeczy nie przejadą licząc na aż tak wielki sentyment czytelników. Np. Klossy i Żbiki raczej zawalają półki w księgarniach a pierwotni fani prawdopodobnie nie żyją ;)
IWANx

 

anything