trawa

Autor Wątek: Wielka trójka - filmy sf  (Przeczytany 23792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2003, 04:55:56 pm »
Mnie tylko zastanawia, jak ci się mógł podobać Alien IV. Już nawet "tunelowa" trójka była lepsza. W czwórce są tylko efekty, a jedyną dobrą sceną jest gra w kosza, choć osobiście nie znoszę koszykówki.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline axel

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 21, 2003, 09:37:18 pm »
Długo się zastanawiałam. Trudno wybrać akurat trzy. Bo pierwsze dwa bez problemu: "Odyseja 2001" i "Blade runner", ale co z trzecim, to nie wiem.
Za dużo do wyboru.Oprócz tego, co zostało juz wymienione, przychodzą mi do głowy takie jeszcze straszne starocie jak np. "Wehikuł czasu" czy "Fahrenheit 451" oraz film z 1995, którego nikt nie wymienił "Harrison Bergeron" (na podst. książki Vonneguta), ale to chyba wyszło tylko na video.

Offline Nilgar

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:22:56 am »
Cytat: "Spajder"
Mnie tylko zastanawia, jak ci się mógł podobać Alien IV. Już nawet "tunelowa" trójka była lepsza. W czwórce są tylko efekty, a jedyną dobrą sceną jest gra w kosza, choć osobiście nie znoszę koszykówki.

Tak samo sobie pomyślałem po pierwszym seansie, choć efekty zrobiły na mnie wystarczające wrażenie - w szczególności obcy pod wodą. Ale po kilku powtórkach... IV-kę i II-kę oglądam teraz najczęściej. Podoba mi się nowe wydanie Sigourney Weaver i doskonale dobrana obsada załogi statku piratów (Betty?), gagi w stylu "wszyscy obcy zgłoszą się na poziomie pierwszym" czy "to jakieś babskie sprawy", a przede wszystkim to, że w scenariuszu jest sporo przebłysków z trylogii Steve'a Perry'ego - może i ona doczeka się kiedyś ekranizacji.

Offline Ayers

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 22, 2003, 12:13:03 pm »
ja tam żadnego filmu nie honoruje. Wymienię tylko trzy, które mi się najbardziej podobały:
 :arrow: Terminator (druga cz., pierwszej nie widziałam),
 :arrow: Mortal Kombat,
 :arrow: Piąty element.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline dune

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 23, 2003, 04:33:28 pm »
Cytat: "Spajder"
Mnie tylko zastanawia, jak ci się mógł podobać Alien IV. Już nawet "tunelowa" trójka była lepsza. .

Czwarta część Obcego nie ma tego klimatu co 1 czy akcji co 2 ale i tak jest świetna. Najlepsza oczywiście jest scena pod wodą ale najbardziej wstrząsnęła mną scena , w której Ripley przytula się do niosącego ją obcego, swoją drogą ironia losu - walczyła z nimi ( i zginęła ) w 1, 2 i 3 części by w 4 stać się jedną z nich...
W każdym razie Obcy 4 i tak jest lepszy IMHO od Obcy 3. Trzecia część Obcego niezbyt mi się podobała ( szczególnie za zakończenie ). Jak ta część szła w kinach kumpel, który widział ją pierwszy chciał mi zdradzić zakończenie, ale po tym jak zagroziłem mu śmiercią napisał coś na kartce, złośliwiec i powiedział, że o tym jest film. Ja oczywiście ostentacyjnie potargałem karteczkę na drobne części i wyrzuciłem do kosza. Po wyjściu kumpla nie mogłem wytrzymać złożyłem kartkę do kupy - niezłe puzzle  :) , a tam tekst: JEST W CIĄŻY Z OBCYM. Załamałem się i nie poszedłem do kina.

Offline adiego

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2003, 01:03:05 pm »
Moje typy to:

1) GWIEZDNE WOJNY, ale tylko stara trylogia (moze byc SE;-)
2) BLADE RUNNER
3) FINAL FANTASY (tia...;o)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Błendny Komboj

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:53:40 pm »
Cytat: "dune"
Cytat: "Spajder"
Trzecia część Obcego niezbyt mi się podobała ( szczególnie za zakończenie ). Jak ta część szła w kinach kumpel, który widział ją pierwszy chciał mi zdradzić zakończenie, ale po tym jak zagroziłem mu śmiercią napisał coś na kartce, złośliwiec i powiedział, że o tym jest film. Ja oczywiście ostentacyjnie potargałem karteczkę na drobne części i wyrzuciłem do kosza. Po wyjściu kumpla nie mogłem wytrzymać złożyłem kartkę do kupy - niezłe puzzle  :) , a tam tekst: JEST W CIĄŻY Z OBCYM. Załamałem się i nie poszedłem do kina.

Czego chcesz, fajny patent. Trochę podpada pod telenowelę, ale...
A zakończenie było spoko: Ripley, która się poświęciła dla ludzkości, skacze do krateru a jej ciało przybiera pozycję Jezusową. I wtedy wyłazi z niej skrzeczący obcy. Mnie to jakoś ruszyło, i dlatego traktuję "Obcego" jako trylogię - do śmierci Ripley. Czwórki nawet nie uwzględniam (choć, oczywiście, ma parę fajnych scen).
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Błendny Komboj

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:55:00 pm »
Cytat: "Ayers"
ja tam żadnego filmu nie honoruje. Wymienię tylko trzy, które mi się najbardziej podobały:
 :arrow: Terminator (druga cz., pierwszej nie widziałam),
 :arrow: Mortal Kombat,
 :arrow: Piąty element.

Mortal Kombat? Czy to ze względu na jakiś sentyment?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Rhobaak

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2003, 02:42:10 pm »
Hmm... Jeśli chodzi o filmy S-F, to pierwsze miejsce to zdecydowanie "Ghost in the Shell". Dalej decyzja jest trudna, więc wymienię kandydatów na miejsca 2/3:  "The 13th Floor", "Solaris", "Blade Runner", "2001: Space Odyssey", "Gattaca". Za filmy ważne dla gatunku uważam też: "Matrix", "Terminator I i II", serię "Alien(s)" (jako całość, IV chyba rzeczywiście najsłabsza), "Predator", "The 5th Element" i "Pitch Black". Lubię też "Star Trek", ale to space opera, a świetne "Star Wars" zaliczam do fantasy. Uff... To wszystko:) Ale jeszcze wiele filmów czeka na obejrzenie:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Ayers

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 27, 2003, 10:25:25 am »
Cytat: "Błendny Komboj"
Cytat: "Ayers"
ja tam żadnego filmu nie honoruje. Wymienię tylko trzy, które mi się najbardziej podobały:
 :arrow: Terminator (druga cz., pierwszej nie widziałam),
 :arrow: Mortal Kombat,
 :arrow: Piąty element.

Mortal Kombat? Czy to ze względu na jakiś sentyment?


Nie, podobał mi się, zresztą żadko oglądam filmy sf. A ten akurat przypadł mi do gustu.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Pokpoko

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 10, 2003, 07:52:11 pm »
moje typy:
1-Obcy(2 rządzi)
2-Odyseja2001
3-SW(tylko ep4-6)
a gdyby uwzględnic animowane to:
1-Neon Genesis Evangelion...(czy to S-F?)
2-Armitage III
3-Ghost in the Shell

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 16, 2003, 02:39:19 pm »
1. Blade Runner
2. Obcy - cala seria
3. Star Wars - cala seria
i jeszcze Matrix oraz Terminator (obydwie czesci).

Offline Halfing@

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2003, 09:15:49 pm »
:!:  :arrow:  Matrix
 :!:  :arrow:  star wars
 :!:  :arrow:  5 element

Najleprze filmy fantastyczne jakie do mnie przemawiają
I oczywiście DUNA (coś pięknego)
retka Bretka bretka

Offline mech-san

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 25, 2003, 10:04:59 pm »
1.blade runner
2.brazylia
3.terminator

Offline mr.maras

Wielka trójka - filmy sf
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2003, 10:34:10 am »
1. Blade Runner
2. Terminator
3. Brazil
potem Fisher King, 12 małp, Gwiezdne Wojny (4-6), Obcy (1 i 2), Gattaca, Matrix, Poszukiwacze zaginionej Arki, Władca Pierścieni (tak, tak)... cisza i  Piąty element, Mucha, Willow, Otchłań itd.
Spalić po przeczytaniu.