Autor Wątek: Slann a kwestia ruchu  (Przeczytany 3352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline don wrubello

Slann a kwestia ruchu
« dnia: Luty 22, 2006, 11:29:49 am »
Witam

Mam małe pytanko, może trochę wyskakuję przed szereg bo już problem jest rozwiązany, ale proszę o odpowiedź ;)

W RB do Lizardów stoi iż: Slann na palaquinie dla potrzeb charakterystyk jest traktowany jak np. chariot, czyli ma wspólna charakterystykę.

Kroniki 2004 mówią iż Slann nie jest : "model on foot".

Czym więc jest? Jak go traktować dla potrzeb ruchu, czy jak wspomniany wyżej chariot?

Pozdrawiam

Offline Jason.Draconis

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2006, 07:34:03 am »
Slann traktowany jest jak chariot tylko dla potrzeb charakterystyki (podobnie jak w rydwanie nie rozdzielamy trafień na załogę i to na czym załoga siedzi). Slann porusza się jak "model on foot", z tym że nie można na niego rzucać czarów ani uzywać magicznych przedmiotów które są "model on foot only".

Jason
epiej być zerem niż powergamerem.

JJ

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2006, 09:43:28 pm »
Q. Can a Slann use items that are model on foot only?

A. No. He is not a model on foot!
S. Warhammer Chronicles 2004 page 119


Ruszaj się nim jak potworem. (Ew. darmowy piwot jak rydwan - ale oczywiscie może maszerować)

Offline don wrubello

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2006, 07:06:02 am »
ok. Też tak napisali niby jednoznacznie że nie jest model on foot, stąd te wątpliwości. Lecz skoro ma się ruszać jak monster, i + do tego powyżej przytoczony cytacik to czy można go wstawić do skirmishu? I w tym momencie czy może maszerować w 8" od wroga?
 :?:

JJ

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2006, 07:14:38 am »
Cytat: "don wrubello"
ok. Też tak napisali niby jednoznacznie że nie jest model on foot, stąd te wątpliwości. Lecz skoro ma się ruszać jak monster, i + do tego powyżej przytoczony cytacik to czy można go wstawić do skirmishu? I w tym momencie czy może maszerować w 8" od wroga?
 :?:


Jakby Ci odpowiedzieć?

Cytat: "JJ"
Q. Can a Slann use items that are model on foot only?

A. No. He is not a model on foot!
S. Warhammer Chronicles 2004 page 119




Prośba; czytaj. Wyciągaj wnioski. JEŚLI nie jest to "single model on foot" to nie dołączaj Slanna do skinków i nie maszeruj 8 cali od wroga.

Offline don wrubello

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2006, 01:54:40 pm »
luz, czaimy bazunie;)

Chodzi, kwestia on foot nie tylko zastanawia, bo w kronikach wyraźnie stoji iż nie jest on foot, nie jest powiedziane że tylko dla magicznych przedmiotów. Ale to już interpretacja sędziów. Stąd chciałem się upewnić.

Dzięki za info i pozdrawiam

JJ

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2006, 02:42:58 pm »
A propos BAZY ;)

Górna granica single model on foot to 25x25mm.

Offline Jedynak

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 04:26:16 pm »
skoro tak jest to gigant to co???

Shino

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2006, 04:52:31 pm »
monsterem?...

Offline don wrubello

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2006, 12:23:51 pm »
no i monsterem on foot, a w tym momencie slanisko is not model on foot, tylko hgw, rusza się jak piechota a piechotą nie jest - kurcze też cuda się w Lustrii dzieją ;) może by się tam przejechać:)

Ziemko

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2006, 07:43:01 am »
Slann nie jest modelem on foot ( jaka szkoda dawalbym mu bieganie i jaki bylby cudny :D ) , w zwiazku z tym :

- nie moze maszerowac 8 od wroga
- spowalnia go las itd...
- jako monster moze robic darmowe obroty

Offline \Gutek/

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2006, 02:16:45 pm »
Cytat: "don wrubello"
Lecz skoro ma się ruszać jak monster, i + do tego powyżej przytoczony cytacik to czy można go wstawić do skirmishu? I w tym momencie czy może maszerować w 8" od wroga?
 :?:


Czlowieku wogole skąd ci to przyszlo do głowy, myślałem że kroniki czytaja ludzie którzy army book maja za sobą  ;)  :p  ;)  :p
Nie wiesz o tym że slann i temple guardzi to papużki nierozłączki? Każdy odział guardów musi miec slann, a kazdy slann musi miec guardów, to jest podstawa dlatego nei wiem co cie napadło na te pomysły z skinkami...omg.
50% ludzi w Polsce nie wie że stanowi połowe społeczeństwa"

Cytat: "Latacz"
kiedyś grałem nawet na glowie koleżanki :D
(to byl hardcore-spróbuj rzucic równo kostką;])
http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=17500

JJ

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2006, 06:06:22 pm »
Cytat: "\Gutek/"
Cytat: "don wrubello"
Lecz skoro ma się ruszać jak monster, i + do tego powyżej przytoczony cytacik to czy można go wstawić do skirmishu? I w tym momencie czy może maszerować w 8" od wroga?
 :?:


Czlowieku wogole skąd ci to przyszlo do głowy, myślałem że kroniki czytaja ludzie którzy army book maja za sobą  ;)  :p  ;)  :p
Nie wiesz o tym że slann i temple guardzi to papużki nierozłączki? Każdy odział guardów musi miec slann, a kazdy slann musi miec guardów, to jest podstawa dlatego nei wiem co cie napadło na te pomysły z skinkami...omg.


Spokój Gutek.
Przeczytaj RB i AB.
Nie wiem co cię napadło.  :badgrin:
JEŚLI jest Slann i TG to Slaan musi być w TG.
Żadnych takich wydumanych rzeczy które wytłuściłem nie ma.
Można wystawić TG bez Slanna.  Slanna luzem. Slanna w saurusach.

Ziemko

  • Gość
Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2006, 06:07:24 pm »
Cytat: "don wrubello"
no i monsterem on foot, a w tym momencie slanisko is not model on foot, tylko hgw, rusza się jak piechota a piechotą nie jest - kurcze też cuda się w Lustrii dzieją ;) może by się tam przejechać:)


Wez sie stary zastanow co ty piszesz za glupoty... monster on foot , a to dobre  :lol:  :D

Offline \Gutek/

Slann a kwestia ruchu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2006, 10:04:30 am »
Cytat: "JJ"

Spokój Gutek.
Przeczytaj RB i AB.
Nie wiem co cię napadło.  :badgrin:
JEŚLI jest Slann i TG to Slaan musi być w TG.
Żadnych takich wydumanych rzeczy które wytłuściłem nie ma.
Można wystawić TG bez Slanna.  Slanna luzem. Slanna w saurusach.


aha. Więc jak mówisz TG moge sobie bez slanna wystawic??? jak by tak bylo to bym tak robił od dawna bo sa lepsze niz zwykle saurusy, lecz w AB pod  TG można znaleść notke "You may choose 0-1 Temple Guard units per Slann in the army"
Czyli jak zdanie wskazuje na 1 odzial guardow przypada slann...dlatego nie można wystawić TG bez slanna jak ty tu piszesz.
50% ludzi w Polsce nie wie że stanowi połowe społeczeństwa"

Cytat: "Latacz"
kiedyś grałem nawet na glowie koleżanki :D
(to byl hardcore-spróbuj rzucic równo kostką;])
http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=17500