Autor Wątek: Czego słuchacie?  (Przeczytany 36479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 15, 2003, 02:17:39 pm »
Cytat: "Kik"
ja sobie teraz męczę j-rocka: Sigh, Pierrot, Sex Machineguns, Glay, Hide...


Poniewaz jestem stary i zapracowany poprosze o wyjasnienie, o co biega w nurcie j-rock. Da sie zrobic? Przynajmniej bede wiedzial, czego rzeczywiscie sluchacie, bo nazwy kapel sa mi obce.

Offline Kik

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 15, 2003, 02:35:46 pm »
tak jak teoretycznie się da tak praktycznie już jest trochę trudniej ;] j-
rock to jeden z rodzajów muzyki robionej przez japońców(j-music)...sama muzyka nie jest zupełnie inna od tej europejskiej, chociaż japończycy często starają się ją urozmaicać, experymentują przez co ta muzyka wydaje się ciekawsza i ma trochę więcej do zaoferowania...przesterowane gitarki, trochę elektroniki, nieco wysunięty na przód bass, lekko chrypliwy vocal...przedewszystkim ciekawy(czasami zaskakujący) image...gdyby była możliwość dodawania załączników to bym wrzucił jakieś zdjątka wykonawców ale niestety nie mogę...interesujące jest też to że ta muzyka bardzo rzadko wychodzi poza Japonię, jeśli chcemy jej posłuchać to musimy albo ściągnąć empeczy albo zamówić płytkę w sklepie internetowym...to też przyciąga...niektórych niestety może razić używany powszechnie j. japoński...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 15, 2003, 02:43:40 pm »
No i wszystko jasne! Dzieki. Z tego co slyszalem, to podobno jest tez sporo niezlych japonskich zespolow art-rockowych.

Offline Kik

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 15, 2003, 02:53:07 pm »
trudno mi powiedzieć bo z pojęciem Art-Rock spotkałem się pierwszy raz(teraz ja ;]), ale z tego co widziałem na stronie http://www.caladan.art.pl/ w radiowej Trójce w nocy z piątku na sobotę jest jakaś audycja traktująca o tej muzyce więc jeśli będę miał siły to posłucham ;]
dopisane: zauważyłem w recenzjach albumów takie kapele jak Opeth, Children of Bodom...jeśli to jest Art-Rock to możnabyłoby do tego zaliczyć Sigh...tak myślę...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 15, 2003, 03:40:35 pm »
Wedlug mojego rozeznania art-rock to kapele w stylu Yes, Camel, King Crimson, Marillion, a z Polski dawne Collage czy Abraxas oraz dzialajacy chyba jeszcze Lizard. Te audycje z Trojki znam, bo trudno jej nie znac bedac fanem rozglosni

Offline Kormak

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 15, 2003, 03:54:43 pm »
King Crimson w przeciwieństwie do innych wymienionych zespołów to ciągle bardzo twórczy i oryginalny zespół. Reszta (dla mnie) to muzyczny skansen, patos i ckliwe pitolenie, na siłę rozbudowane kompozycje. Ble.

(proszę ze mną nie polemizować i nie przekonywać - wyraziłem tylko swoje zdanie i nie mam ochoty na dłuższą dyskusję)

Offline Alicja Liddell

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 17, 2003, 06:20:12 pm »
Niemal wszyscy tu sluchacie metalu, rocka itepe... Ciesze się, ze sa tacy ludzie :) uwielbiam  i to coraz bardziej z kazdym dniem Metallice, chociaz stara jak swiat... ale jak sie slucha Welcome home (sanitarium) albo Fate to black...mozna doslownie odjechac (w moim przypadku:)  :lol: Pozdrowienia dla metali (badzmy tolerancyjni - dla innych tesh;)

Offline Devestator

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 19, 2003, 08:31:31 am »
Ego vos saluto

Ja w swojej niebywałej skromności słucham tylko i tylko dwóch rodzajów muzyki. Należą do nich Poezja Śpiewana oraz Gitara Klasyczna ( jeżeli to można nazwać rodzajem muzyki :) ). Nie przecze ze zdarzyło mnie sie słuchać innej muzyki ( Drum & bass, czy Gotic ) ale z biegiem czasu człowiek dochodzi do wnosku że te utwory już gdzies słyszał. Co innego jest z Poezją śpiewaną zawsze znajdzie sie człowiek który zinterpretuje dany wiersz czy tekst nawet zwykłego śmiertelnika w inny sposób niż to było do tej pory. Tak samo sie ma z gitarą klasyczną. Ten rodzaj muzyki ma w sobie coś co pozwala człowiekowi na chwile odlecieć i to bez pomocy jakiś środków wspomagających :) hehehe.

Tak czy innaczej moje ulubone zepoły i Klasycy to:
- Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, 123 ( Cyt. raz, dwa, trzy ), Grzegorz Grudziński, Grotowski, Kaczmarski, Ekt Gdynia ( to szanty ale to nic :) ) i chyba najlepszy wirtuoz gitary klasycznej EDGAR CRUZ.

pozdrawiam
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 19, 2003, 11:51:26 am »
W zwiazku z tym powinienes wziasc pod uwage zmiane emblematu i nicka, na np. brzdakator-recytator.  :)  :)  :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline sas

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 19, 2003, 01:42:50 pm »
to teraz ja się chwalę:
a więc, jak już pewnie kilkatrotnie razy się obnosiłem tym, jestem wielkim bardzo mrocznym metalem (buahahahaha :D)
w większości słucham rocka (Black Sabbath, Ozzy) i ogólnie pojętego metalu:
power - rhapsody, stratovarius, blind guardian, helloween, kamelot
heavy - manowar, running wild, hammerfall, wybiórczo ironów (właściwie to tylko jedną płytę :D)
black, death, doom, gotyki (to już nie metal) i te inne - therion (stary i nowy), samael, bathory, moonspell, legenda, artrosis, behemoth, in flames i coś tam jeszcze
oprócz tego np. Wakemanowskie płyty (Return to the Centre of the Earth) i ambientowe rzeczy jak Mortis czy Black Guard
no to pochwaliłem się jakim wielkim metalem jestem, mogę już spać spokojnie :D
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Raven

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 19, 2003, 02:44:26 pm »
Cytat: "sas"

heavy - manowar, running wild, hammerfall, wybiórczo ironów


To rzeczywiście prawdziwy ostry Heavy Metal... Rotfl...  :)  :)

A ja słucham dość różnorodnej muzyki:
Heavy & power metalu- Iced Earth (przede wszystkim ballady), cudownego Judas Priesta, Blind Guardiana etc.
Black metalu- Samael, Immortal, Mayhem(za teksty!!), ostatnio Darkthrone:) oraz naszego polskiego mistrza- zespołu KAT!!
Darkwave-Autumn Tears i Diary of Dreams (jedyne takie zespoły jakie znam :) )
Słucham też takich kompozytorów jak Vangelis, Rob Dougan, Enya, Jochn Williams(jego lubią wszyscy) poza tym lubie też Brassensa, niektóre utwory Kaczmarskiego etc.

Pozdrawia Lord Black Raven
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2003, 03:47:50 pm »
Heavy metal to jest bardzo spokojna muzyka, w porownaniu z takim deathem czy grindem.

A wiecie o jakim muzyku powiedziano po raz pierwszy ze gra 'heavy metal'?

Czy mozecie mi tez wyjasnic czym sie rozni power metal od heavy metalu?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rex de Tenebris

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2003, 03:57:26 pm »
Cytat: "xionc"
Heavy metal to jest bardzo spokojna muzyka, w porownaniu z takim deathem czy grindem.

A wiecie o jakim muzyku powiedziano po raz pierwszy ze gra 'heavy metal'?

Czy mozecie mi tez wyjasnic czym sie rozni power metal od heavy metalu?


1. Zgadzam się w 100%.
2. Ozzy Ozbourn?
3. Power jest podnisły i Patetyczny. Jak usłuszysz bande kastratów (tylko prosze bez obrazy, sam jestem wielkim fanem Power Metalu) śpiewającą o rycerzach i smokach, to masz odpowiedz. Oczywiście takie zespoły to skrajnie Power Metalowe. Zazwyczaj występuja takie mieszanki jak Iron Maiden, Manowar (po Fighting The World) i inne.

To sie bierze na wyczucie. Ale i tak jedna osoba moze powiedzieć, że dla niej to jest Power, a dla innej heavy. Najpierw wypadało by wyznaczyć jakis zespół, który grał Heavy Metal po prostu (SZUFLADKOWANIE - necierpie tego). Wedóg mne Manowar z przed Fighting The World grał czysty Heavy Metal. Ale to wedłóg mnie. Tylko i wyłącznie.

Offline sas

Czego słuchacie?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2003, 08:27:33 pm »
mi się wydaje inaczej ... na początku Manowar grał rocka (Battle Hymns, Sign of Młotek), potem troszke ostrzejszego (do Fighting The World), w końcu prawdziwego, ciężkiego (:D) heavy metala ... na końcu zaś ... :D country (American Trilogy :D)

"cudownego Judas Priesta" - o tak, rzeczywiście ostry Heavy Metal ... ROTFL ...  :)  :) jesteś głupi Raven ... a Bathory wymiata!!!
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Ferrus

  • Gość
Czego słuchacie?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2003, 09:34:14 pm »
a ja sobie slucham tego CO mi sie podoba i mam gdzies to co mysla sobie inni, choc na pewno probuje troche pokatowac co blizszych moich znajomych, z takich ulubiencow moich to Savatage, Death, Pink Floyd, Led Zeppelin, solowe plyty Bruce`a D., Katm Dead Can Dance King Crimson, The Darkness, Killing Joke, Tori Amos i tam sporo innego

 

anything