Autor Wątek: Zupka Chińska  (Przeczytany 4166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Zupka Chińska
« dnia: Luty 24, 2006, 06:41:22 am »
A tak serio: Szukam muzyki... Uhm, może nie tyle nawiązującej do klimatów dawnej Japonii, Chin, czy czego tam jeszcze, co może wywodzącej się z tamtych czasów. Chodzi mi o muzykę tworzoną na tych wszelakich specjalistycznych instrumentach w której czuć radość kwitnącej wiśni i majestat tokijskich wodospadów. Prosiłbym tylko - bez elektroniki przemieszanej z jakimiś techno-cymbałkami, które to niby miałyby mieć "wschodnie brzmienie". Znacie coś w tym guście? Bo jak dotąd, co śmieszne, w jednej gierce tylko spotkałem się z takim utworem i wyjątkowo mnie zaciekawił.

Pozdrawiam,
Skrzydlaty.

re down:
Dzięki, obacze.

(mada faka, musiałem edytować notkę, bo aż mi głupio było na nią patrzeć  :cry:)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2008, 09:03:52 am wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Kormak

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2006, 09:39:40 am »
Li Xiangting "L'art du Qin"
Yo Yo Ma na soundtracku do "Crouching Tiger Hidden Dragon"
Kodo "Ibuki"

Offline lady magma

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2006, 03:06:14 pm »
zespol yamato drumers of japan
poza tym w media markt jest zawszemozliwosc zakuipenia plyty z muzyka na tradycyjnych japonskich instrumentach tj koto , yagumogoto,flet ,shamisen i inne
inku  no usagi wa kowaii

Offline Josef Knecht

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2006, 09:56:49 pm »
Są takie dwie płytki, z udzialem wspomnianego juz Li Xiangtinga oraz Dean`a Evensona. Nazywaja się "Tao of healing" i "Tao of peace".

Okładki bardzo ładne, prosze:

1. http://images.amazon.com/images/P/B00004S9PE.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

2. http://images.amazon.com/images/P/B000066TXY.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

Słyszałem niestety pierwszą jedynie, i to we fragmentach. Ale zdaje mi się, że to jest wlasnie to czego potrzebujesz.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2006, 07:48:24 am »
Cytat: "Josef Knecht"
Są takie dwie płytki, z udzialem wspomnianego juz Li Xiangtinga oraz Dean`a Evensona.

Skrzydlaty pisał na początku, że nie chce tradycyjnych instrumentów przemieszanych z elektroniką, więc to co polecasz się nie kwalifikuje.

Podobnie to, co polecają śmigło, syfon i papiesz. Sorry chłopaki.

Offline Skrzydlaty

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2006, 08:50:50 am »
Ale może komuś innemu by podpasowało ;] Wątek i tak się raczej zbytnio nie rozrośnie.

Offline Josef Knecht

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2006, 10:10:10 am »
Ale o co chodzi ?

Slyszalem 5-6 kawałków z "Tao of healing" i nie bylo tam zadnej elektroniki. Za to byl flet i instrument na ktorym gra Li, ktorego nazwy niestety nie znam.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Zupka Chińska.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2006, 10:16:34 am »
A te ambientowe dźwięki w tle? Tam nie ma tylko czystych dźwięków tradycyjnych instrumentów.

Offline Skrzydlaty

Odp: Zupka Chińska.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2008, 09:03:24 am »
ROAR, wskrzeszam!

Znowu czuję potrzebę skrycia się w taoistycznej filozofii! Jeżeli ktoś odkrył coś w tych klimatach, poznał, zobaczył, ktoś nowy coś ma, bo kiedyś go nie było, to ja ładnie proszę - podzielcie się!

Np.
Hero Soundtrack - Gone with leaves

Bez kitu, już dawno temu mnie kręciła ta nuta, ale teraz znowu mnie kręci bo jest niedziela a ja pierwszy raz od roku obudziłem się w ten święty dzień przed południem, prawie jak buddyjski mnich, mogę podziwiać o dziesiątej wschód słońca.

Buziaki!

Offline Nehan

Odp: Zupka Chińska
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2008, 09:56:30 pm »
myślę, że może pasować Eltan Renaxy

 

anything