Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) > Forum Mangi i Anime

Ergo Proxy

(1/4) > >>

Abi-san:
Na poczatek troche faktów. Seria ma 23 odcinki (dosyc nietypowa liczba) w Japonii jest nadawana w standardzie HDTV czyli 1280x720 obraz i dzwiek 5.1 (cos co w naszej polskiej telewizji wejdzie moze za...10 lat ???). Za anime odpowiedzialni sa ludzie ktorzy maczali palce min w Armitage III, Wolf's rain,  Witch Hunter Robin i Samurai Champloo. Ending jak i motyw przewodni to nic innego jak "Paranoid Android" made by Radiohead. Podobno kolesie z Radiohead nawet nie chcieli slyszec o tym ze ich utwor bedzie robil za opening do jakiejs "bajki" ale blyskawicznie zmienili zdanie kiedy obejrzeli trailer  :) .

   Co do samego anime to jest bardzo... mroczne ;) doslownie i w przenosni (musialem podkrecic monitor zeby cos zauwazyc). Historia przypomina nieco Armitage i nieco GITS'a (patrz wyzej) czyli mamy swiat przyszlosci w ktorym zyja ludzie i androidy, tu nazywane autolave. Mamy tez tajemniczy wirus infekujacy autolave'y i tajemnicze morderstwa ludzi. Z Wolfa mamy tez pomysl z Rajem, ktorego wprawdzie nie trzeba szukac ale to juz inna sprawa. Desing calego anime mocno zalatuje wlasnie Wolfem, WHR i nieco w mniejszym stopniu Samurai Champloo, na dodatek nieodparcie kojarzy mi sie z Blame i Noise Tsutomu Nihei.

   Graficznie i dzwiekowo IMHO to chyba najlepsze anime jakie w tej chwili mozna obejrzec. O fabule na razie niewiele wiadomo ale jezeli bedzie dotrzymywac kroku stronie wizualnej i nie zacznie sie "psuc" jak chociazby w Wolfie to bedzie hit przez duze H. Ja na pewno z niecierpliwoscia bede czekal na kolejne odcinki.

grzybek:
Zapowiada sie wreszcie cos ciekawego :)

KoZZ:
tylko nikt tego nie sub'uje

niby jest jelly, ale wyczytałem, że kiepskie tłumaczeni i teraz czekam, aż jakaś grupa z prawdziwego zdarzenia zajmie się tym tytułem.

A anime zapowiada się fantastycznie:)

Abi-san:
Ukazal sie wlasnie 2 odcinek, niestety nie w wersji HDTV (ale i tak z wysoka rozdzialka) co do subowania to niestety jedynie Yoroshiku&Anime-United subuja to w miare regularnie ale za to w kilku wersjach o roznej rozdzielczosci i jakosci dzwieku.

Pierwszym prawie idealnym subem jest 1 ep by SoftSub - Obraz HDTV i dzwiek AC3 5.1, niestety jest sciety w momencie gdzie powinny byc creditsy i na ostatnich klatkach widac cos jak jakas prezenterke telewizyjna (wydanie specjalne wiadomosci ???).

Yoroshiku&Anime-United wydalo 1 ep w roz. HDTV ale z dzwiekiem skodowanym vorbisem i nie wiem ile toto ma kanalow - zna ktos sposob zeby to sprawdzic ?? Jak dotad to najdluzsza wersja bez scinek i mozliwe ze dzwiek tez ma taki jak powinna czyli 5.1.

Co do jelly to speedsubiarze wiec ich wersje omijam szerokim lukiem - a do tego te podwojne tlumaczenie...

[Edit] Wlasnie sie dowiedzialem ze wersja Y&U-A ma dzwiek w formacie Vorbis Stereo a nie Vorbis 5.1 - co za porazka... czy zadna grupa nie wezmie sie za zrobienie suba z porzadnym dzwiekiem i obrazem???  ;(((

JACHOO:
To ma miec 23 odcinki? Bo na jednej stronce mi napisali ze tylko 4 bedą :/ . Narazie zalatwiam sobie 1 odcinek jak mi sie spodoba to moze zaczne dalej zasysać

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej