Autor Wątek: Ergo Proxy  (Przeczytany 20165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abi-san

Ergo Proxy
« dnia: Luty 26, 2006, 03:03:39 pm »
Na poczatek troche faktów. Seria ma 23 odcinki (dosyc nietypowa liczba) w Japonii jest nadawana w standardzie HDTV czyli 1280x720 obraz i dzwiek 5.1 (cos co w naszej polskiej telewizji wejdzie moze za...10 lat ???). Za anime odpowiedzialni sa ludzie ktorzy maczali palce min w Armitage III, Wolf's rain,  Witch Hunter Robin i Samurai Champloo. Ending jak i motyw przewodni to nic innego jak "Paranoid Android" made by Radiohead. Podobno kolesie z Radiohead nawet nie chcieli slyszec o tym ze ich utwor bedzie robil za opening do jakiejs "bajki" ale blyskawicznie zmienili zdanie kiedy obejrzeli trailer  :) .

   Co do samego anime to jest bardzo... mroczne ;) doslownie i w przenosni (musialem podkrecic monitor zeby cos zauwazyc). Historia przypomina nieco Armitage i nieco GITS'a (patrz wyzej) czyli mamy swiat przyszlosci w ktorym zyja ludzie i androidy, tu nazywane autolave. Mamy tez tajemniczy wirus infekujacy autolave'y i tajemnicze morderstwa ludzi. Z Wolfa mamy tez pomysl z Rajem, ktorego wprawdzie nie trzeba szukac ale to juz inna sprawa. Desing calego anime mocno zalatuje wlasnie Wolfem, WHR i nieco w mniejszym stopniu Samurai Champloo, na dodatek nieodparcie kojarzy mi sie z Blame i Noise Tsutomu Nihei.

   Graficznie i dzwiekowo IMHO to chyba najlepsze anime jakie w tej chwili mozna obejrzec. O fabule na razie niewiele wiadomo ale jezeli bedzie dotrzymywac kroku stronie wizualnej i nie zacznie sie "psuc" jak chociazby w Wolfie to bedzie hit przez duze H. Ja na pewno z niecierpliwoscia bede czekal na kolejne odcinki.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

grzybek

  • Gość
Ergo Proxy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2006, 08:32:44 am »
Zapowiada sie wreszcie cos ciekawego :)

Offline KoZZ

Ergo Proxy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2006, 07:21:48 pm »
tylko nikt tego nie sub'uje

niby jest jelly, ale wyczytałem, że kiepskie tłumaczeni i teraz czekam, aż jakaś grupa z prawdziwego zdarzenia zajmie się tym tytułem.

A anime zapowiada się fantastycznie:)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Abi-san

Ergo Proxy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2006, 05:13:48 pm »
Ukazal sie wlasnie 2 odcinek, niestety nie w wersji HDTV (ale i tak z wysoka rozdzialka) co do subowania to niestety jedynie Yoroshiku&Anime-United subuja to w miare regularnie ale za to w kilku wersjach o roznej rozdzielczosci i jakosci dzwieku.

Pierwszym prawie idealnym subem jest 1 ep by SoftSub - Obraz HDTV i dzwiek AC3 5.1, niestety jest sciety w momencie gdzie powinny byc creditsy i na ostatnich klatkach widac cos jak jakas prezenterke telewizyjna (wydanie specjalne wiadomosci ???).

Yoroshiku&Anime-United wydalo 1 ep w roz. HDTV ale z dzwiekiem skodowanym vorbisem i nie wiem ile toto ma kanalow - zna ktos sposob zeby to sprawdzic ?? Jak dotad to najdluzsza wersja bez scinek i mozliwe ze dzwiek tez ma taki jak powinna czyli 5.1.

Co do jelly to speedsubiarze wiec ich wersje omijam szerokim lukiem - a do tego te podwojne tlumaczenie...

[Edit] Wlasnie sie dowiedzialem ze wersja Y&U-A ma dzwiek w formacie Vorbis Stereo a nie Vorbis 5.1 - co za porazka... czy zadna grupa nie wezmie sie za zrobienie suba z porzadnym dzwiekiem i obrazem???  ;(((
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline JACHOO

Ergo Proxy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2006, 08:14:06 pm »
To ma miec 23 odcinki? Bo na jednej stronce mi napisali ze tylko 4 bedą :/ . Narazie zalatwiam sobie 1 odcinek jak mi sie spodoba to moze zaczne dalej zasysać

Offline KoZZ

Ergo Proxy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2006, 08:29:13 pm »
trzeba będzie poczekać na anime-kraze, albo shinsen-sub:) Ci przynajmniej widzą co robią.

a anime ciekawe. Wreszcie coś co warto ściągać :D
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Qraq

Ergo Proxy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2006, 12:11:09 am »
1280x720  O_o Wypas jakość. Jak na to patrzę to uświadamiam sobie, że jesteśmy "40 lat za murzynami". Spooro czasu minie aż wprowadzą ten standard w naszym pięknym kraju.

A samo anime może być bardzo ciekawe. Dizajn naprawdę kojarzy sie z Tsutomu Nihei. Jutro zlookam 2ep.

Offline Abi-san

Ergo Proxy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2006, 06:02:15 pm »
1 odcinek Ergo Proxy wydalo wlasnie Anime-Kraze, jest dzwiek 5.1 ale zeby nie bylo ZA dobrze rozdzielczosc to "tylko" 720x400 czy cos kolo tego. Ciagle czekam na PELNEGO suba i z obrazem HDTV i z dzwiekiem 5.1. Moze kiedys sie doczekam...
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline KoZZ

Ergo Proxy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2006, 08:15:45 pm »
tiaaa

i wtedy 500 mega jeden odcinek :roll:

doczekasz się, ale jak kupisz na dvd za parę lat ;)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Abi-san

Ergo Proxy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2006, 09:01:01 pm »
Mozna sciagnac RAW'y w takiej rozdzielczosci jak chce i z takim dzwiekiem jak chce, jak sie wkurze to wykombinuje jakies skrypty i sam zrobie suba. 500 MB ma jedynie RAW 3 odcinka, pozostale maja polowe tego. Co do DVD to jest wiele grup ripperskich, trzeba tylko wiedziec gdzie szukac ;).
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline JACHOO

Ergo Proxy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2006, 08:22:19 am »
Właśnie obejzalem 2gi odcinek i zdanie o Ergo mam mieszane. Nie pasuje mi kreska, a zwłaszcza włosy postaci i to coś niebieckiego dookoła włosów Lil. Podpasował mi klimat i sceny walk. Już w sobote 4 odinek zobaczymy czy coś wyrośnie z tego animka.

Offline Chaoschild

Ergo Proxy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2006, 07:31:27 pm »
Panowie sam sie wlasnie zastanawialem czy warto zapodac to anime. Ze screenow wydaje sie dosyc mroczne, klimat cyberpunka trzyma chyba.
A przy okazji, to czy ktos z Was ogladal anime Blame!  :?:
Szukam tego po necie i znalezc anime niemoge, jest manga do sciagniecia ale jakos niekreci mnie czytanie komiksow na ekranie  :)
..AND THEY WILL RISE FROM THEIR GRAVES TO MARCH UPON THE WORLD OF MEN...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Offline JACHOO

Ergo Proxy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2006, 08:05:43 pm »
Nie możesz znaleść Ergo Proxy, czy Blame? Ja obydwa znalazłem bez problemów. Jeśli ktos jest chetny to moge wysłac na priv stronke z linkami do ed2k praktycznie wszystkich anime o jakich mozna zamarzyć.

Offline Chaoschild

Ergo Proxy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2006, 10:37:11 am »
JA JESTEM CHETNY!! :)
Niemoge znalezc Blame'a, tzn anime bo mange to widzialem.
Jak mozesz to zapodaj tego linka, bede wdzieczny!
..AND THEY WILL RISE FROM THEIR GRAVES TO MARCH UPON THE WORLD OF MEN...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Offline JACHOO

Ergo Proxy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2006, 06:48:49 pm »
To zgłoś sie do mnie na gg nawet jak bede niedostepny, bo na forum nie mozna podawać linkow do anime
GG:9122923