Autor Wątek: Dune  (Przeczytany 5120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarnooki

Dune
« dnia: Październik 19, 2004, 11:11:21 am »
Witam,
Mam pytanie: Czy ktoś pamięta taką gierkę na PC jak Dune. Chodzi mi o pierwaszą część, w której wcielało się w Paul'a i podróżowało po całej planecie. Trzeba było wykonywać poszczególne zadania i opanować całą Diunę. Gierka miała rewelacyjną (jak na ówczesne czasy grafikę) i jeszcze lepszą, klimatyczną muzykę. Miałem ja kiedyś w wersji okrojonej, a potem kupiłem na 1CD ze wstawkami filmowymi. Super sprawa. Kiedyś niestety nieopatrznie się jej pozbyłem i od tej pory bezskutecznie szukam :( Czy ktoś może ma ja gdzieś w swoich przepastnych archiwach i może jest mu niepotrzebna :? Będę wdzięczny za info...
Pozdrawiam.

Offline SIN

Dune
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2004, 12:36:24 am »
Nie wiem czy jeszcze tej gry szukasz.
Oto LINK
i]"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."[/i]
Artur C. Clarke

Offline Czarnooki

Dune
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2004, 12:52:00 pm »
Cytat: "SIN"
Nie wiem czy jeszcze tej gry szukasz.
Oto LINK

Witam,
Dzieki ogromne !!!! Właśnie tego szukałem :) Jesteś Wielki :) Nie wiem tylko czy ten plik do zassania (187MB) to jest właśnie wersja Full CD. Jakoś nie mogę się doczytać dokładnie. Ale poradzę sobie :)
Dziekuję bardzo :)
Pozdrawiam.

Offline SquizzZ

Dune
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2004, 03:00:16 pm »
Cytuj
Nie wiem tylko czy ten plik do zassania (187MB) to jest właśnie wersja Full CD. Jakoś nie mogę się doczytać dokładnie.

Tak, pod linkiem jest ta wersja której szukasz... :)
Wejrzyj no oczętami swymi do tabelki w podpunkt Technical Notes, tam pisze jak byk...  :oops:
Wersja podstawowa gierki w wersji na PC zajmowała AFAIR dwie dyskietki...


Pozdrawiam.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline SIN

Dune
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2004, 04:58:47 pm »
Cytat: "Czarnooki"
Dzieki ogromne !!!! Właśnie tego szukałem :) Jesteś Wielki :)

Nie ma sprawy. Po to są ludzie aby sobie pomagać  :)
i]"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."[/i]
Artur C. Clarke

Offline Czarnooki

Dune
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2004, 01:48:42 pm »
Cytat: "SquizzZ"
Cytuj
Nie wiem tylko czy ten plik do zassania (187MB) to jest właśnie wersja Full CD. Jakoś nie mogę się doczytać dokładnie.

Tak, pod linkiem jest ta wersja której szukasz... :)
Wejrzyj no oczętami swymi do tabelki w podpunkt Technical Notes, tam pisze jak byk...  :oops:
Wersja podstawowa gierki w wersji na PC zajmowała AFAIR dwie dyskietki...


Pozdrawiam.

Witam,
Tak, tak, dokładnie dwie dyskietki 5,25 :) No właśnie nie wiedziałem, czy ten tekst odnosi się do tego wyżej :) I nie pamiętałem ile zajmowała gra na CD :) Ech... To były czasy :) Kiedyś zapłaciłem za nią 90zł !!! :) I do dziś żałuję, że sprzedałem :(
Pozdrawiam.

Offline Gashu

Dune
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2004, 06:10:46 pm »
Wykorzystując temat, pozostałe komputerowe "Diuny" ktoś jeszcze pamięta?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline SquizzZ

Dune
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2004, 06:39:45 pm »
Ja swego czasu zagrywałem się w amigową wersję Dune 2 (wersja ta poza miodnością płynącą z gry zapewniała także sporą dozę gimnastyki ruchowej związanej z przekładaniem dyskietek...). Grę przeszedłem kilkukrotnie, i za każdym razem gdy obecnie ją sobie "niechcący" odpalę, to z rozpedu kończę dopiero w 4 misji... :)

Ostatnio dorwałem wersję Dune 2000... Gra swego czasu została mocno zjechana w prasie, choć jak dla mnie to po prostu stara dobra Dune 2 z usprawnioną grafiką i sterowaniem... Jak będę miał chwilkę czasu to pewnie sobie pogram... :)

Innych gier z serii co prawda nie widziałem, ale i bez tego w piaskach Diuny można się zakochać.... :D
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Gashu

Dune
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2004, 07:26:06 pm »
W ostatnich latach ukazały się jeszcze:
Emperor: Battle For Dune - trójwymiarowy rts, imo całkiem udany
Frank Herbert's Dune - przygodówka Cryo, osobiście nie widziałem, ale słyszałem,  że kiepska
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dr. Zoidberg

Dune
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2004, 07:33:13 pm »
Co do Frank Herbert's Dune, gralem w demo, gra nie zachecala, TPP z srednia grafika, cos dobrego dla konsolowcow (bez obrazy =), ale mialo jako taki zwiazek z Diuna =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!