trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 802079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ainsel

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« dnia: Luty 28, 2006, 10:36:51 pm »
Supreme Power

Mam wielka ochote (sam nie wiem czemu) zakupic ten tytul. Z Max'a, Straczynskiego, wszystko pieknie, ale chcialbym poznac opinie specjalistow :D Czy ktos to czytal i moze podzielic sie odpinia? Nie chcial bym zmarnowac pieniedzy :)
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline Omer

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2006, 09:24:14 pm »
osobiscie powiem ci ze seria nie powinienes sie zawiesc bo jest wysmienita wrecz!! kazdy aspekt tej serii jest doskonaly Straczynski Rulezz!!

ps. mam maly staz tutaj wiec moje zdanie moze byc malo znaczace, ale ta seria odbila sie naprawde wielgachnym echem w sercach rzeszy fanow Marvela na calym swiecie!!
omiksy Rulezzzz

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2006, 09:37:47 pm »
Kingpin mam do Ciebie pytanie? W ktorych zeszytach Daredevil zaczyna sie run Bendisa. Wlasnie zakupilem vol.3 (16-19). Dobry jest? Wiesz, w ciemno lyknalem.
Zwracam sie do Ciebie, bo Ty chyba lubisz diabla co? :evil:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline global

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2006, 11:13:33 pm »
Run Bendisa zaczyna sie od 16 numeru czyli vol3.

Wiekszosc rzeczy Bendisa jest przynajmniej dobra :)

Ze Straczynskiego czytalem pare Amazingow z 2004 roku. Dalem sobie z nim spokoj, bo ostro mnie zanudzil. Probowalem lyknac Rising Stars jednak stracilem dostep do nowych zeszytow i musialem sobie ja odpuscic a ciekawie sie zapowiadala :/ Podobnie bylo z Supreme Powers...

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2006, 01:07:05 am »
Dzieki Glob :D
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2006, 10:51:38 am »
Cytat: "donTomaszek"
Kingpin mam do Ciebie pytanie? W ktorych zeszytach Daredevil zaczyna sie run Bendisa. Wlasnie zakupilem vol.3 (16-19). Dobry jest? Wiesz, w ciemno lyknalem.
Zwracam sie do Ciebie, bo Ty chyba lubisz diabla co? :evil:

Dopiero teraz tu zajrzałem, więc spóźniona odpowiedź, trzeba było na priv pisać ;)
Global niezupełnie ma rację. Po pierwsze vol. 2 a nie vol. 3.
Po drugie. Rzeczywiście Bendis napisał scenariusz do historii "Wake Up" (#16-19), ale trudno to uznać za początek "runu", bo później jest jeszcze raczej kiepskie "Playing to the Camera" i tu Bendis nie maczał swoich palców (scenariusz Bob Gale, rysunki David Ross, w pierwszej części - czyli #20 dodatkowo gościnnie scenarzystę wspomagali Stan Lee i Kevin Hall).
"Właściwy" run Bendisa zaczyna się od #26 (początek "Underboss") i od tego numeru do akcji wkracza też Alex Maleev i tak sobie pojechali do #81, z przerwą na #51-55, gdzie pisał i rysował David Mack ("Echo"), Maleev miał przerwę (robił tylko okładki) na numery 38-40 ("Trial of the Century" rys. Manuel Gutierrez).
Wszystko od #26 bierz w ciemno! :D

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2006, 12:06:28 pm »
Dzieki king :D
Kurde, Ty chyba naprawde lubisz murdocka, co?
 :evil:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2006, 01:16:11 pm »
Cytat: "donTomaszek"
Dzieki king :D
Kurde, Ty chyba naprawde lubisz murdocka, co?
 :evil:

Chyba wychodzi na to, że tak...
Lubiłem zawsze, a od #26 vol.2 to po prostu uwielbiam. Zdecydowanie mój ulubiony mainstream'owy superhero. Batman na drugim miejscu.

Offline global

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2006, 02:24:06 pm »
Cytat: "Kingpin"

Global niezupełnie ma rację. Po pierwsze vol. 2 a nie vol. 3.

Vol3 w sensie trzeci tpb a nie trzecia seria o Daredevilu.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2006, 02:33:25 pm »
Cytat: "global"
Cytat: "Kingpin"

Global niezupełnie ma rację. Po pierwsze vol. 2 a nie vol. 3.

Vol3 w sensie trzeci tpb a nie trzecia seria o Daredevilu.

A jak tak, to się zgadza.

Offline incunabulum

Pytanie O Postać: The Spectre (DC)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2006, 12:48:03 pm »
Moi drodzy.
Wszyscy niemal wiemy jak Hal Jordan stał się Spectre (wystarczy przeczytać mini-serie Day Of Judgement).
Natomiast nurtuję mnie geneza postaci Corrigana, pierwszego Spectre'a. Czy ktoś z was zna może szczegółową historię Corrigana i w jak sposób stał się The Spectre??

Jeśli ktoś jest w temacie, to mógłby mi coś powiedzieć o zbiorowym wydaniu : "Wrath Of The Spectre", z tego co wiem to głównie reprinty z Adventure Comics, ale nie mogę się doczytać czy jest tam historia zawierająca genezę owego bohatera.
Zerknijcie sami : http://www.dccomics.com/graphic_novels/?gn=3001 ale mało w tej notce jest zawarte. :(

Kapow!! Dzięki :)

N.N.

  • Gość
Re: Pytanie O Postać: The Spectre (DC)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2006, 01:30:52 pm »
Cytat: "incunabulum"

Natomiast nurtuję mnie geneza postaci Corrigana, pierwszego Spectre'a. Czy ktoś z was zna może szczegółową historię Corrigana i w jak sposób stał się The Spectre??

Historia Corrigana została opowiedziana w serii "The Spectre" (myślę, że nie ma w tej informacji niczego zaskakującego). Wystarczy zajrzeć.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Re: Pytanie O Postać: The Spectre (DC)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2006, 02:26:42 pm »
Cytat: "incunabulum"
Natomiast nurtuję mnie geneza postaci Corrigana, pierwszego Spectre'a. Czy ktoś z was zna może szczegółową historię Corrigana i w jak sposób stał się The Spectre??


http://www.comixfan.com/xfan/forums/showthread.php?t=34752

Miłej lektury  ;)

Odnośnie Wrath of Spectre - jeżeli lubisz lata 60-80 DC, to jest coś dla ciebie. Mniej hardkorowe od essential DareDevil, ale widać, że czas już zrobił swoje.

Dla fanów Spectre obowiązkowe. Bynajmiej lepsze od THE SPECTRE: CRIMES AND PUNISHMENTS, które jest za bardzo "mainstreamowe".

P.S. Może przeniesiemy temat do pytań związanych z wydaniami obcojęzycznymi?

Offline incunabulum

Re: Pytanie O Postać: The Spectre (DC)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2006, 05:43:16 pm »
Cytat: "N.N."

Historia Corrigana została opowiedziana w serii "The Spectre" (myślę, że nie ma w tej informacji niczego zaskakującego). Wystarczy zajrzeć.


Hehe, oczywiście zgadzam się ale....ahh te finanse nie pozwalają a żeby móc sobie zafundować całą serię to ja wymiękam. Ceny na milehighcomics i w mycomicshop sa dosyc zawrotne :( Seria początkująca w 1987 jeszcze nie wyjdzie tak drogo ale gdybym chciał do tego skompletować z 1992 i 1967 to już ponad moje siły :( Np. pierwszy numer z  1967 to 62$ w milehighcomics :(

Cytat: "C.H.U.D.Y.."

Miłej lektury


:) O dzięki. Właśnie takich info szukałem :)

Ponieważ mamy temat dotyczący pytań o komiksach amerykańskich cały topic o the spectre przeniosłem. - diefarbe

Offline KoZZ

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2006, 03:15:50 pm »
Mam pytanko dotyczące Moonshadow'a

Czym się różni wydanie marvelowskie, od vertigo'wskiego????? Z tego co wiem, to zakończenie zostało zmienione
(spieprzone :?). Coś jeszcze "poprawili"?????
FOR YOUR CONSIDERATION

 

anything