trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1620 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:20:28 pm »
Była podobna dyskusja w wątku o Batmanie:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.msg1258516.html#msg1258516

Ja osobiście wstrzymuję się trochę z "Powrotem Mrocznego Rycerza". Chcę najpierw poznać trochę "zwykłego" Batmana, żeby potem lepiej odebrać taką alternatywną przyszłość. Ale to tylko taka moja prywatna preferencja.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kaczogród

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1621 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:01:05 pm »
Dziękuje za wszelkie rady i informacje. Może coś kupię, bo w sumie mimo, że bardzo lubię komiksy Disneya to oprócz tego czytałem w dużej ilości tylko Tytusa i inne komiksy nazwijmy to bardziej ,,przeznaczone bardziej dla dzieci'' typu Asteriks czy Kajko i Kokosz, które wiem, że są dobre. Na innych komiksach się prawie wcale nie znam, więc pytałem. Zawsze chciałem spróbować tak w ramach odskoczni coś innego a Batman wydał mnie się ciekawy.
tertium non datur

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1622 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:02:45 pm »
Ja bym dorzucił jeszcze Batmana Snydera z Nowega DC. Jakby nie patrzeć restart.

Offline dagobert

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1623 dnia: Październik 09, 2014, 08:27:24 am »
Mam pytanie odnośnie wydań Hawkeye'a z Marvel Now! - na przyszły rok planowany jest omnibus Fraction&Aja zbierający numery 1-22, a do tej pory ukazały się zbiorczo tomy 1-11 w HC. Czy orientuje się ktoś czy wyjdzie vol. 2 HC z numerami 12-22 ;)?

Offline kosmoski

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1624 dnia: Październik 09, 2014, 11:21:40 am »
"Darth Vader i syn" - czytał ktoś może? Bo recenzje w necie całkiem zachęcające.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1625 dnia: Październik 09, 2014, 12:03:39 pm »
ha mialem zapytac dokladnie o to samo :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1626 dnia: Październik 09, 2014, 12:51:29 pm »
"Darth Vader i syn" - czytał ktoś może? Bo recenzje w necie całkiem zachęcające.

czytałem to oraz Darth Vader i córeczka. co by było gdyby Vader wychowywał swoje dzieci ?  urocze, pomysłowo zrobione komiksiki z poczuciem humoru i lekką nutką ironii. gościnnie mnóstwo innych postaci ze Star Wars. ja czytając, cały czas wyobrażałem sobie jak Vader tym swoim metalicznym głosem zwraca się do dzieci - jaja na całego :)

Offline wilk_stepowy

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1627 dnia: Październik 13, 2014, 12:01:59 pm »
Mam pytanie odnośnie wydań Hawkeye'a z Marvel Now! - na przyszły rok planowany jest omnibus Fraction&Aja zbierający numery 1-22, a do tej pory ukazały się zbiorczo tomy 1-11 w HC. Czy orientuje się ktoś czy wyjdzie vol. 2 HC z numerami 12-22 :wink: ?


Podbijam pytanie :)


Warto czekać na ten omnibus, czy lepiej wchodzić w wydania HC, albo SC?

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1628 dnia: Październik 13, 2014, 05:16:58 pm »
Na pewno wyjdzie HC volume 2 skoro wydali jedynke. Choc z kwestii finansowych wiadomo ze Omnibusa wczesniej wydadza. Omnibus moze miec wiekszy rozmiar i ewentualnie jakies dodatki nieobecne w HC, ale to najlepiej by bylo doczytac D: HC na pewno zrobia szybciej niz SC. Nie powiem Ci na co warto czekac - kwestia finansowa najczesciej wchodzi w gre (Omnibus moze wyjsc taniej niz HC, ale bedzie to wydatek na raz, a nie rozbity na dwa, SC najtaiej zapewne D: ) i to czy jestes w stanie poczekac (SC bedzie najpozniej ale najtanszy i moze miec najmniej dodatkow)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1629 dnia: Październik 13, 2014, 06:00:23 pm »
Jeśli chodzi o omnibusy to Marvel jest nieprzewidywalny. Może wyjść niedługo, a można czekać na niego latami. Szczególnie, że omnibusy Marvel Now można policzyć na palcach jednej ręki.

Offline Komediant

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1630 dnia: Październik 13, 2014, 06:30:22 pm »
Cytat: misiokles
Jeśli chodzi o omnibusy to Marvel jest nieprzewidywalny. Może wyjść niedługo, a można czekać na niego latami. Szczególnie, że omnibusy Marvel Now można policzyć na palcach jednej ręki.
?? Ale przecież chłopaki piszą o omnibusie Hawkeya, zapowiedzianym na kwiecień. Drugiego tomu OHC w zapowiedziach nie ma i tym sie irytują wszyscy którzy kupili jedynke.
A propos omnibusów, to jeszcze w tym miesiącu ukazuje sie reedycja "Kaczora Howarda" Gerbera, a w przyszłym bendisowego "Alias".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1631 dnia: Październik 13, 2014, 07:02:51 pm »
Na pewno wyjdzie HC volume 2 skoro wydali jedynke.
Nieprawda. Z Marvelem nie ma takiej pewności i były już przypadki, że wychodził wyłącznie volume 1.
Choc z kwestii finansowych wiadomo ze Omnibusa wczesniej wydadza.
Nie zauważyłem takiej prawidłowości.
Omnibus moze wyjsc taniej niz HC, ale bedzie to wydatek na raz, a nie rozbity na dwa, SC najtaiej zapewne D:
Nieprawda, nieprawda i nieprawda. Już wiadomo, że omnibus będzie droższy niż podwójny OHC, nawet gdyby cena drugiego OHC miała być ciut wyższa niż pierwszego (100$ - omnibus, 35$ - OHC vol. 1). A co do SC - zazwyczaj wychodzi drożej niż omnibus (choć akurat nie w tym przypadku).
A propos omnibusów, to jeszcze w tym miesiącu ukazuje sie reedycja "Kaczora Howarda" Gerbera, a w przyszłym bendisowego "Alias".
Oba zamówione, oba must-have! :smile:

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1632 dnia: Październik 13, 2014, 07:23:23 pm »
Nieprawda. Z Marvelem nie ma takiej pewności i były już przypadki, że wychodził wyłącznie volume 1. Nie zauważyłem takiej prawidłowości. Nieprawda, nieprawda i nieprawda. Już wiadomo, że omnibus będzie droższy niż podwójny OHC, nawet gdyby cena drugiego OHC miała być ciut wyższa niż pierwszego (100$ - omnibus, 35$ - OHC vol. 1). A co do SC - zazwyczaj wychodzi drożej niż omnibus (choć akurat nie w tym przypadku). Oba zamówione, oba must-have! :smile:


Uwazam ze w wypadku takiej serii jak Hawkeye wyjdzie na pewno, skoro jest sukcesem az takim. I mysle ze coby zarobic wiecej pieniedzy to Omnibus w tym wypadku wyszedl wczesniej niz HC. I propsy za poprawienie Blaskowitz.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1633 dnia: Październik 13, 2014, 07:35:17 pm »
Uwazam ze w wypadku takiej serii jak Hawkeye wyjdzie na pewno, skoro jest sukcesem az takim. I mysle ze coby zarobic wiecej pieniedzy to Omnibus w tym wypadku wyszedl wczesniej niz HC.
Możesz mieć rację. Jako posiadacz OHC vol. 1 powiem nawet, że mam nadzieję, że masz rację. :smile:

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1634 dnia: Październik 13, 2014, 07:37:52 pm »
Możesz mieć rację. Jako posiadacz OHC vol. 1 powiem nawet, że mam nadzieję, że masz rację. :smile:

No oby tak bylo :)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

 

anything