Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 832179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:10:36 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Co wydano u nas z Rising Stars Straczynskiego?

Nie rozumiem pytania. :roll:
Co wydano to chyba wiesz, jak masz internet (a może kolejny bez netu :roll: )
Czy też chodzi Ci o coś zupełnie innego, tylko nie umiesz tego powiedzieć ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:33:59 am »
Eh.....  ;)

Chodziło mi o to, czy w Polsce wydano 4 zeszyty oryginalnej serii czy też 8 (czyli pierwszy wolumin)?

Offline graves

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:47:06 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Eh.....  ;)

Chodziło mi o to, czy w Polsce wydano 4 zeszyty oryginalnej serii czy też 8 (czyli pierwszy wolumin)?

Jasne pytanie - jasna odpowiedź  ;)
Wydanych zostało 8 issue - po 2 w każdym zeszycie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 21, 2006, 05:59:46 pm »
Możecie polecić jakieś dobre one-shoty/crossovery z Punisherem?

Mam Tyger i kilka ostatnich całkiem niezłych świątecznych speciali, planuje zaopatrzyć się w The End, może The Cell i tak zastanawiam się co jeszcze spróbować zdobyć. Wolałbym coś z ostatnich lat, ale starsze o ile dobre też ujdą.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:24:59 pm »
Z tego co mi wiadomo wydano zbiorek HC From First to Last, zbierający wszystkie one-shoty Ennisa (The Tyger, The Cell, The End).

Jeżeli chodzi o inne zbiorki one-shotowe Punishera to opublikowano jeszcze Very Special Holidays (zbiera Red X-Mas, Bloody Valentine, Silent Night). Historie wcale nie są złe. Każda z nich utrzymana w stylu noir. Niemniej jednak to TPB nie ma co się równać jakościowo z HC Ennisa.

Osobiście polecam one-shot Punisher Kills the Marvel Universe. Świetna zabawa dla tych, którzy zastanawiają się, w jaki sposób Frank mógłby zabić wszystkich X-Menów. W tej historii jest to ukazane przepięknie. O ile się nie mylę jest to debiut Ennisa  w Punisherze. Debiut bardzo udany. Niestety, one-shot można znaleźć obecnie jedynie w wydaniu Oversized HC Punisher #1, zbierającym całą pierwszą serię Ennisa oraz krótką historię Quesady (wyjątkowo sadystyczną).

Jeżeli zaś interesują cię one-shoty, które nie zostały zebrane w TPB, to poszukaj Return to Big Nothing Stevena Granta i Mike'a Zecka. Jest to historia w klimatach Krwawego Kręgu z Essentiala. Ciekawą pozycją jest również Kingdom Gone Dixona, ale o wiele lepszym wyborem z Dixonowego Punishera byłby zbiór River of Blood z pięknymi rysunkami Joe Kuberta przedstawiającymi Matuszkę Rosję (ale to juz nie one-shot, a run z pierwszego woluminu War Zone)  ;)

Więcej znajdziesz tutaj:

http://tplist.millarworld.net/index.html

P.S. Ostatnio wydano kolejny one-shot świateczny z Punisherem autorstwa Stuarta Moore'a i C. P. Smitha pt. The Punisher: X-Mas Special. Nie czytałem jeszcze, ale ponoć świetny. Myślę, ze warto przeczytać tą pozycję z racji tego, że Moore i Smith są odpowiedzialni za Wolverine'a #41, który jest moim faworytem w moim osobistym kanonie historii z Loganem w roli głównej.

Więcej tutaj:

http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=92058

Offline freshmaker

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:38:06 pm »
jezeli o mnie chodzi to "river of blood" uwazam za infantylny shit. sam scenariusz przypomina odcinki brygady acapulco a rysunki kuberta zrobione sa jak najbardziej na odwal. a historia dragonova (o ile dobrze pamietam), czyli ruskiego killera to juz szczyt prymitywizmu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:53:53 pm »
Bo ja wiem.... Dixon przedstawił nam w Rzece Krwi Punishera napędzanego misją oraz tragedią, jaką przeżył. Owszem, to co mówię, to standard w historiach o Franciszku. Niemniej jednak tutaj wyszło to bardzo dobrze. Poza tym wnioskuję, że historia mogła ci się nie spodobać z powodu scen w Kosowie, tak? Owszem, można zarzucić Dixonowi nadmiar akcji, jednakże mnie to jakoś specjalnie nie zraziło. Ale przyznam, że wątek z draganovem jest słaby.

Za to już w ogóle nie rozumiem zarzutów do rysunków Kuberta. Można rozwinąć wątek?

Z jednym się zgodzę - River of Blood nie ma co porównywać do Punishera Ennisa, Year One albo ircle of Blood. Jeżeli chodzi zaś o dorobek Dixona w Punisherze to River of Blood jest dla mnie najlepszą pozycją. Nie jestem wielkim fanem pierwszej historii do War Zone z rysunkami Romity Jr. (z powodu punisherowego Pudziana), a i Kingdom Gone jakoś tak niespecjalnie wyszło.

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:54:30 pm »
Khe khe. A wiec.
Sam juz slusznie zauwazyles, ze warto zaopatrzyc sie w The End i Cell. Oba swietnie narysowane, choc scenariuszowo jednak Cell jest slabszy. Silent Night jeszcze ujdzie, ale Bloody Valentine to mocny sredniak (zeby nie powiedziec pozycja kiepska).
Ze starszych to rzeczywiscie Return To Big Nothing jest calkiem calkiem, ale River Of Blood to ostra kaszanka (sorry Chudy). Ani to dobre scenariuszowo, ani graficznie. Tytulem godnym polecenia jest takze Punisher Kills Marvel Universe  - choc raczej jako ciekawostka.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:05:30 pm »
o szczegolach tego komiksu nie moge dyskutowac bo mialem go pare lat temu i jak najszybciej wyrzucilem go z pamieci. z tego co pamietam to historia byla prosta jak wycior a sztucznie wprowadzany patos, bohaterowie i antybohaterowie oraz akcja totalnie infantyle. pamietam ze przeczytalem to do konca tylko dlatego ze szkoda mi bylo hajsu ktory wylozylem.

jezeli chodzi o historie warzone czarno-biala to mi akurat sie podobala, takiego punishera mi brakuje.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dembol_

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:22:03 pm »
Dzięki za pomoc.

Skończyło się na dorzuceniu do zamówienia HC First to Last (skoro pojedyncze zeszyty były (zwłaszcza Cell) w sumie ponad 2x droższe to po co przepłacać, a Tyger najwyżej gdzieś odsprzedam), Red X-mas (jedyne z VSHolidays, którego nie mam) i wspomnianym przez Chudego tegorocznym X-mas Specialu, którego zajawkę przeglądałem jakis czas temu i wyglądał całkiem nieźle.

River of Blood czytałem kiedys dawno dawno temu. Ujdzie, ale niekoniecznie chciałbym mieć na półce. "Punisher kills the MU" jest fajne, ale mam już V3 od Mandragory, wiec na razie spasuje (a zeszyty chodzą po 70-90$ nawet na ebayu... nie jestem aż takim szaleńcem). Podoba mi się podejście do tematu przypadkowych ofiar walk bohaterów, który o ile pamietam nie jest raczej często poruszany. Szkoda tylko, zę tak mniej wiecej w połowie (eksterminacja X-men...huh?) całkiem niezły koncept stacza się do rynsztoka (podobnie jak inny projekt Ellisa Thor: Vikings).

Offline Anonimowy Grzybiarz

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 23, 2006, 12:48:19 pm »
Ile jest części The Goon ( Zbira)? Czy Taurus wyda(ł) wszystkie?

Offline turucorp

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 23, 2006, 12:53:39 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Ile jest części The Goon ( Zbira)? Czy Taurus wyda(ł) wszystkie?


http://www.darkhorse.com/zones/goon/index.php

Offline misio141

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 23, 2006, 07:02:44 pm »
ja zwracam sie z takim zapytaniem: czemu Kingpin jest ślepy w Vol4 Underboss, i czy zawarł z Daredevilem jakąś umowę że nie będzie na niego nikogo nasyłał,
I czy warto zakupić trzy tomy poprzedzające wspomniany tom Underboss
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 24, 2006, 11:26:00 am »
Odpowiedz na to pytanie zawiera TPB vol.2 czyli Parts Of Hole. Nie chce spojlerowac, wiec nie bede pisal dlaczego jest slepy i kto jest sprawca takiego stanu rzeczy. Moim zdaniem warto sie w ten wolumin zaopatrzyc, choc rewelacja na miare Bendisa to nie jest. Czyta sie szybko i przyjemnie. Vol.3 czyli graficzne popisy Davida Macka to pewna odskocznia od trzonu calego runu, ale warto miec (nawet dla rzeczonych popisow). Prosta, z nieco innej perspektywy historyjka z Diablem jako bohaterem drugoplanowym.
A vol.1 czyli Guardian Devil? Jako ze byl wydany po polsku, na roznych serwisach mozna o tym tytule sobie nieco poczytac.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline głowonuk

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 03, 2007, 09:08:22 pm »
Na antropologii, przy okazji "sposobów obchodzenia się z trupem" też można dowiedzieć się czegoś o komiksach :)
Napomknął o tym doktorek, a ja znalazłem to w internecie. Piszę to tak jakby z 11-letnim opóźnieniem, ale do tej pory nigdy o tym nie słyszałem...

"Ending life as artwork certainly appealed to Marvel Comics editor Mark Gruenwald, a creative force behind such classics as "Captain America" and "Quasar." In 1996, his wife honored his final request and mixed his ashes with ink during the printing of a comic book. There's a little piece of him in "Squadron Supreme," a limited-run poster of Marvel characters that's popular with collectors."
(źródło: http://abcnews.go.com/Entertainment/WolfFiles/story?id=581841 )

A żeby było na temat: wie ktoś może jaka jest tego cena rynkowa?
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu