trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 802144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2730 dnia: Kwiecień 06, 2018, 12:28:29 pm »
Jeśli ma być chronologicznie to 1 tom Astonishing X-Men Ultimate Collection -> X-Men: Phoenix - Endsong + X-Men: Phoenix – Warsong -> 2 tom Astonishing X-Men Ultimate Collection



Tak z ciekawości - masz na myśli chronologię wydawania czy chronologię wydarzeń w continuum? (Pytam, bo jak patrzę na daty wydań, to Warsong zaczęło wychodzić jak już prawie cały 3 TPB Astonishingów wyszedł).


I przy okazji - Warsong i Endsong - warto to przeczytać? Są tam jakies ważne dla X-ów wydarzenia (lub przynajmniej to dobre komiksy?)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2731 dnia: Kwiecień 06, 2018, 01:53:25 pm »
I przy okazji - Warsong i Endsong - warto to przeczytać? Są tam jakies ważne dla X-ów wydarzenia (lub przynajmniej to dobre komiksy?)
Z tego co się orientuje to opowiada o kolejnej śmierci Jean Grey. Mam 3 tomy New X-Men Morisona (Ultimate Colection) i Astonishing X-Men Weadona (Mucha) i stąd moje pytanie, bo w AX-M Emma Frost zastąpiła Jean. Mam lukę i chcę ją załatać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 02:56:11 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2732 dnia: Kwiecień 12, 2018, 07:43:36 pm »
Tak z ciekawości - masz na myśli chronologię wydawania czy chronologię wydarzeń w continuum? (Pytam, bo jak patrzę na daty wydań, to Warsong zaczęło wychodzić jak już prawie cały 3 TPB Astonishingów wyszedł).
Chronologie w continuum. Tak, masz racje Endsong i Warsong wychodziły w okolicach 3 TPB Astonishingów. Problem jest taki, że 3 kończy się w takim momencie, że Endsong i Warsong nie mogą się dziać pomiędzy nim a 4 TPB.

I przy okazji - Warsong i Endsong - warto to przeczytać? Są tam jakies ważne dla X-ów wydarzenia (lub przynajmniej to dobre komiksy?)
Jeśli jesteś fanem X-menów to tak. Tam jest sporo o Kukułkach. Ale wystarczają New X-men -> Astonishing X-Men.

Z tego co się orientuje to opowiada o kolejnej śmierci Jean Grey. Mam 3 tomy New X-Men Morisona (Ultimate Colection) i Astonishing X-Men Weadona (Mucha) i stąd moje pytanie, bo w AX-M Emma Frost zastąpiła Jean. Mam lukę i chcę ją załatać.
New X-men opowiada o śmierci Jean Grey. Natomiast Endsong o powrocie Pheonix na ziemie i kolejnym wskrzeszeniu Jean, do którego ostatecznie nie dochodzi. Natomiast Warsong skupia się na Emmie i Kukułkach.
Tak, Emma w Astonishing można powiedzieć ze zastąpiła Jean.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2733 dnia: Kwiecień 12, 2018, 10:48:55 pm »
Chronologie w continuum. Tak, masz racje Endsong i Warsong wychodziły w okolicach 3 TPB Astonishingów. Problem jest taki, że 3 kończy się w takim momencie, że Endsong i Warsong nie mogą się dziać pomiędzy nim a 4 TPB.
Jeśli jesteś fanem X-menów to tak. Tam jest sporo o Kukułkach. Ale wystarczają New X-men -> Astonishing X-Men.


Dzięki za wyjaśnienia  :smile: .
A jak oceniasz poziom tych komiksów? Wg ocen na goodreadsie Endsong całkiem OK, ale Warsong raczej słabe oceny.

Offline kumi kadze

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2734 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:42:01 am »
Ajjj, ajjj, zewszad mnie wszyscy strasza angielskim w From Hell...ale watpliwosci czy kupic mialem tylko przez chwilke:) Zobaczymy jak wyjdzie konfrontacja.

Pzdr.

:))) Natknąłem się na swój post z 2008 r. Dopiero 10 lat później mogę powiedzieć, jaki rzeczywiście jest angielski we From Hell, bo komiks ten przeczytałem dopiero na początku tego roku.

10 lat komiks spędził na półce... Po zakupie w 2008 r. nie dałem rady, było trudno na tyle, że nie miałem przyjemności z czytania.
Później próbowałem bezskutecznie może ze 2 razy się w to wstawić, a później już zacząłem się tego komiksu bać :) i jakoś podświadomie nie patrzyłem w jego stronę.

W tym roku, w ramach rozprawiania się z demonami przeszłości, przeczytałem. 10 lat więcej pomogło i lektura była wyśmienita. Było jednak wiele fragmentów, gdzie staż językowy nie pomógł i zwyczajnie nie kumałem co ten gość bredzi. Nie uważam jednak, żeby te fragmenty były kluczowe i zaburzały odbiór całości.

Zaznaczam, że angielskim nie posługuję się na codzień.

Także odpowiedź jest taka, że tak, we From Hell angielski jest na serio trudny :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2735 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:41:22 am »
A jak oceniasz poziom tych komiksów? Wg ocen na goodreadsie Endsong całkiem OK, ale Warsong raczej słabe oceny.
Endsong jest lepsze, Warsong słabsze, ale jest w niej kontynuowany wątek Kukułek, które odgrywają dużą rolę w pierwszej części. Z tego co gdzieś czytałem miała być jeszcze 3 część historii, ale ostatecznie nie powstała. Ale to nie znaczy, że masz historię bez zakończenia. Jak przeczytasz Endsong i pomniesz Warsong, to nie będziesz miał wrażenia, że czegoś brakuje, pod tym względem Pak to dobrze napisał, bo każdą można czytać niezależnie. Jedyna rzeczą jaką trzeba wiedzieć to kim są Kukułki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 07:44:28 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2736 dnia: Kwiecień 26, 2018, 01:52:57 pm »
Mam pytanie odnośnie komiksu, który wyjdzie nabawem w ramach S.H.I.E.L.D. BY HICKMAN & WEAVER: THE HUMAN MACHINE

Czy warto się tym interesować? Hickmana generalnie lubię, a z tego co widziałem graficznie ten album wygląda dość interesująco.

Offline Jaxx

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2737 dnia: Sierpień 31, 2018, 11:16:57 am »
Koledzy

Przekopałem się w końcu przez cały event Secret Invasion (ogólnie średni, główna seria słaba, całość nieco ratują tie-iny) i bardzo spodobał mi się status quo, jaki po nim nastąpił
Spoiler: pokaż
Norman u władzy, SHIELD rozwiązana i zastąpiona przez HAMMER, podrabiani Avengers, zdyskredytowany Stark, Cabal
, więc mam wielką chęć pędzić dalej przez Dark Reign do Siege. Ale tutaj trochę mój zapał opadł, bo Dark Reign obejmuje ponad 230 zeszytów... Trochę tego sporo, a nie chciałbym utknąć z tym na najbliższy rok (bo moja średnia czytania to ~1 zeszyt na dzień/dwa). 

I tu moja pytanie: które trejdy, serie, one shoty itp. wchodzące w skład Dark Reign są warte przeczytania, nawiązują bądź rozwijają to status quo i są ważne w kontekście późniejszych wydarzeń, a jakie można sobie podarować bez żalu? Czy ktoś byłby w stanie coś podpowiedzieć? Byłbym wdzięczny  :D

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2738 dnia: Sierpień 31, 2018, 04:18:55 pm »
Co do sagi Bendisa



Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2739 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:21:32 am »
Czy orientuje się może ktoś czy często na Marvel Unlimited bywają promocje typu "pierwszy miesiąc gratis"?

Offline LucasCorso

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2740 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:13:52 am »
Przy okazji premiery filmów się najczęściej zdarza...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2741 dnia: Wrzesień 17, 2018, 06:09:25 pm »
Przy okazji premiery filmów się najczęściej zdarza...
Wielkie dzięki za info

Offline Gashu

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2742 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:09:54 am »
Cześć.

Czy jest na sali osoba, która czytała całość "Strangers in Paradise"?
 Zachęcony pochlebnymi opiniami nt. tego komiksu sięgnąłem po kompletne wydanie w formie Omnibusa (https://www.amazon.com/Strangers-Paradise-Omnibus-Terry-Moore/dp/1892597543). W tym momencie jestem w połowie pierwszego z 2 tomów wchodzących w skład tego wydania i... omawiany komiks zupełnie mnie nie zachwyca :sad: .

Wątek "trójkąta miłosnego" jest IMO oklepany jak świat, intryga kryminalna mnie nie wciągnęła. Wzruszające momenty (jak rozumiem w zamierzeniu autora) nijak do mnie nie przemawiają, a teoretycznie zabawne nie śmieszą.

Do tego pojawiające się co kilka stron autoanalizy osobowości bohaterek wywołują u mnie co najwyżej odruch pukania się w czoło (ile można?) lub/i ziewania.

Czy w dalszej części opowieści Terry'ego Moore'a (tak jak wspomniałem, przebrnąłem ~1/4 całości) coś się zmieni, czy będzie ona tak wyglądać do końca? Bo mam wrażenie, że zupełnie nie jestem "targetem" tego komiksu  :doubt: .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 11:34:08 am wysłana przez Gashu »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Prometeusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2743 dnia: Październik 09, 2018, 12:47:06 am »
Dlaczego Alan Moore nienawidzi Granta Morrisona?

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2744 dnia: Październik 09, 2018, 10:18:01 am »
To nie tak, że się nienawidzą. Alan Moore kiedyś powiedział, że nie jest jakoś szczególnie zainteresowany Morrisonem. Morrison coś tam odpowiedział i tak się zaczęło. Media oczywiście robią z tego 10x większy konflikt. Tutaj jest całkiem niezła rozpiska:

http://www.comicsbeat.com/the-strange-case-of-grant-morrison-and-alan-moore-as-told-by-grant-morrison/