Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 544755 razy)

Offline Prometeusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2745 dnia: Październik 09, 2018, 12:47:06 am »
Dlaczego Alan Moore nienawidzi Granta Morrisona?

Offline Dembol_

« Odpowiedź #2746 dnia: Październik 09, 2018, 10:18:01 am »
To nie tak, że się nienawidzą. Alan Moore kiedyś powiedział, że nie jest jakoś szczególnie zainteresowany Morrisonem. Morrison coś tam odpowiedział i tak się zaczęło. Media oczywiście robią z tego 10x większy konflikt. Tutaj jest całkiem niezła rozpiska:

http://www.comicsbeat.com/the-strange-case-of-grant-morrison-and-alan-moore-as-told-by-grant-morrison/

Offline donTomaszek

« Odpowiedź #2747 dnia: Październik 24, 2018, 07:58:07 pm »
Czytal ktos z szanownych kolegow Scarlet Bendisa i Maleeva? Duet ten bardzo lubie za Daredevila, a jak wypada w tym tytule? Warto? Tak, wiem, ze jest google, ale co opinia kolegow z forum, to opinia kolegow z forum.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2748 dnia: Październik 25, 2018, 02:08:11 pm »
"Scarlet"na razie tylko kartkowałem pierwszy numer, ale postapo pasuje i mnie, i córze, to pewnie niedługo na fali ciepłych uczuć do duetu B/M cuś nabędę i dam znać, może w sobotę na ComicConie zresztą trafię, ja zawsze stamtąd jakieś nie do końca planowane zakupy przywożę  ;)

Ja w takiej sprawie- jako że bardzo podobał mi się "Dark Reign- Sinister SpiderMan", zerknąłem, ileż to komiksów musiałbym przeczytać, żeby poznać całość i trochę zapał osłabł... znów pierdyliard zeszytów.
Co warto przeczytać z DR ? I czy w ogóle ma ten hmmm... "event" jakiś sens?

Offline jolan13

« Odpowiedź #2749 dnia: Listopad 13, 2018, 01:51:41 pm »
Gdzieś tu była wcześniej o tym mowa, ale nie mogę już tego tematu znaleźć. Czy kupuje ktoś z was z Kickstartera Ballpoint Beauties Franka Cho? Byłbym chętny do podpięcia się do zamówienia, bo koszt wersji SC (którą jestem zainteresowany) to 20$ a przesyłka 16$ już trochę zniechęca...[size=3.8rem][/size]

Offline Dariusz_Notariusz

« Odpowiedź #2750 dnia: Listopad 21, 2018, 10:37:56 am »
Zastanawiam się nad kupnem Planet Hulk. Wybierać będę nad

1) https://multiversum.pl/p/1039/86599/hulk-planet-hulk-omnibus-hc-deluxe-supercena-przelicznik-2-80--tomy-i-ksiazki-marvel-comics.html

2) https://multiversum.pl/p/1039/105705/planet-hulk-hc-deluxe-lcsd-edition-supercena-przelicznik-2-80--tomy-i-ksiazki-marvel-comics.html

Wg. tego co jest na stronie to zawartość jest taka sama. Czym się różnią te komiksy i dlaczego taka rozbieżność w cenie? Co wg. was lepiej kupić?

Offline Lesiok

« Odpowiedź #2751 dnia: Listopad 21, 2018, 10:45:53 am »
Ta tańsza wersja ma sporo mniej zawartości. Zobacz zdjęcie tylnej okładki bo w opisie jest błąd.

« Odpowiedź #2752 dnia: Listopad 21, 2018, 10:50:58 am »
OK. Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie nie ma co się zastanawiać i trzeba brać Omnibus  :eek:

Offline Damballa

« Odpowiedź #2753 dnia: Listopad 21, 2018, 10:54:55 am »
W Azylu Komiksu dostaniesz za 200zl tego omnibusa, tyle że trzeba liczyć się z jakimś defektem. Ale gdy dopytasz, telefonicznie, lub mailowo, dostaniesz informacje, a także  jeśli zechcesz zdjęcia, jakie ma wady.

« Odpowiedź #2754 dnia: Listopad 21, 2018, 11:09:04 am »
W Azylu Komiksu dostaniesz za 200zl tego omnibusa, tyle że trzeba liczyć się z jakimś defektem. Ale gdy dopytasz, telefonicznie, lub mailowo, dostaniesz informacje, a także  jeśli zechcesz zdjęcia, jakie ma wady.
Idę do nich w sobotę. Sprawdzę komiks na miejscu i zadecyduję.

« Odpowiedź #2755 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:42:20 am »

Zastanawiam się nad kupnem :

https://forbiddenplanet.com/259296-aquaman-by-geoff-johns-omnibus-hardcover/

Cyz ktoś poleca? Podobno poziom jak w Rebirth? Ewneutalnie jakiś inny omniak z Aquamanem który byłby wg. was najlepszy?

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #2756 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:01:20 am »
To jest kompletny run Geoffa Johnsa w Aquaman w New52. Zdecydowanie polecam.

« Odpowiedź #2757 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:19:43 am »
To jest kompletny run Geoffa Johnsa w Aquaman w New52. Zdecydowanie polecam.

OK. Z New52 od niego czytałem Justice League i mi się podobało. Biorę tego Aquamana również. On się kończy tak jak serie z New52? Czyli, że Rebirth kontynuuje ? Czy coś jeszcze lepiej dokupić?

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #2758 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:56:22 am »
OK. Z New52 od niego czytałem Justice League i mi się podobało.
Jeśli czytałeś JL to w tym omnibusie jest zawarta historia Tron Atlantydy, która wyszła u nas w 3 tomie, uzupełniona o prolog i epilog.
Biorę tego Aquamana również. On się kończy tak jak serie z New52? Czyli, że Rebirth kontynuuje ? Czy coś jeszcze lepiej dokupić?
Nie. To jest tylko połowa serii Aquaman (do numeru 25), czyli tylko to co pisał Johns. Zasadniczo to zamknięta historia, ale jest w nim zapowiedź (ostatnie strony) crossa JL/Aquaman, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Reszta serii jest znacznie słabsza.

Offline Gashu

« Odpowiedź #2759 dnia: Grudzień 21, 2018, 11:12:38 am »
Miał może ktoś w łapkach tenże komiks: https://www.darkhorse.com/Books/15-016/Indiana-Jones-Omnibus-Volume-1?
Warto brać, czy jest to nienadającasiędoczytania ramota?
Zaznaczę, że jestem fanem fimowych i serialowych przygód Indy'iego :).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL