Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 802067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2745 dnia: Październik 24, 2018, 07:58:07 pm »
Czytal ktos z szanownych kolegow Scarlet Bendisa i Maleeva? Duet ten bardzo lubie za Daredevila, a jak wypada w tym tytule? Warto? Tak, wiem, ze jest google, ale co opinia kolegow z forum, to opinia kolegow z forum.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2746 dnia: Październik 25, 2018, 02:08:11 pm »
"Scarlet"na razie tylko kartkowałem pierwszy numer, ale postapo pasuje i mnie, i córze, to pewnie niedługo na fali ciepłych uczuć do duetu B/M cuś nabędę i dam znać, może w sobotę na ComicConie zresztą trafię, ja zawsze stamtąd jakieś nie do końca planowane zakupy przywożę  ;)

Ja w takiej sprawie- jako że bardzo podobał mi się "Dark Reign- Sinister SpiderMan", zerknąłem, ileż to komiksów musiałbym przeczytać, żeby poznać całość i trochę zapał osłabł... znów pierdyliard zeszytów.
Co warto przeczytać z DR ? I czy w ogóle ma ten hmmm... "event" jakiś sens?

Offline jolan13

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2747 dnia: Listopad 13, 2018, 01:51:41 pm »
Gdzieś tu była wcześniej o tym mowa, ale nie mogę już tego tematu znaleźć. Czy kupuje ktoś z was z Kickstartera Ballpoint Beauties Franka Cho? Byłbym chętny do podpięcia się do zamówienia, bo koszt wersji SC (którą jestem zainteresowany) to 20$ a przesyłka 16$ już trochę zniechęca...[size=3.8rem][/size]

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2748 dnia: Listopad 21, 2018, 10:37:56 am »
Zastanawiam się nad kupnem Planet Hulk. Wybierać będę nad

1) https://multiversum.pl/p/1039/86599/hulk-planet-hulk-omnibus-hc-deluxe-supercena-przelicznik-2-80--tomy-i-ksiazki-marvel-comics.html

2) https://multiversum.pl/p/1039/105705/planet-hulk-hc-deluxe-lcsd-edition-supercena-przelicznik-2-80--tomy-i-ksiazki-marvel-comics.html

Wg. tego co jest na stronie to zawartość jest taka sama. Czym się różnią te komiksy i dlaczego taka rozbieżność w cenie? Co wg. was lepiej kupić?

Offline Lesiok

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2749 dnia: Listopad 21, 2018, 10:45:53 am »
Ta tańsza wersja ma sporo mniej zawartości. Zobacz zdjęcie tylnej okładki bo w opisie jest błąd.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2750 dnia: Listopad 21, 2018, 10:50:58 am »
OK. Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie nie ma co się zastanawiać i trzeba brać Omnibus  :eek:

Offline Damballa

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2751 dnia: Listopad 21, 2018, 10:54:55 am »
W Azylu Komiksu dostaniesz za 200zl tego omnibusa, tyle że trzeba liczyć się z jakimś defektem. Ale gdy dopytasz, telefonicznie, lub mailowo, dostaniesz informacje, a także  jeśli zechcesz zdjęcia, jakie ma wady.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2752 dnia: Listopad 21, 2018, 11:09:04 am »
W Azylu Komiksu dostaniesz za 200zl tego omnibusa, tyle że trzeba liczyć się z jakimś defektem. Ale gdy dopytasz, telefonicznie, lub mailowo, dostaniesz informacje, a także  jeśli zechcesz zdjęcia, jakie ma wady.
Idę do nich w sobotę. Sprawdzę komiks na miejscu i zadecyduję.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2753 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:42:20 am »

Zastanawiam się nad kupnem :

https://forbiddenplanet.com/259296-aquaman-by-geoff-johns-omnibus-hardcover/

Cyz ktoś poleca? Podobno poziom jak w Rebirth? Ewneutalnie jakiś inny omniak z Aquamanem który byłby wg. was najlepszy?

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2754 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:01:20 am »
To jest kompletny run Geoffa Johnsa w Aquaman w New52. Zdecydowanie polecam.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2755 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:19:43 am »
To jest kompletny run Geoffa Johnsa w Aquaman w New52. Zdecydowanie polecam.


OK. Z New52 od niego czytałem Justice League i mi się podobało. Biorę tego Aquamana również. On się kończy tak jak serie z New52? Czyli, że Rebirth kontynuuje ? Czy coś jeszcze lepiej dokupić?

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2756 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:56:22 am »
OK. Z New52 od niego czytałem Justice League i mi się podobało.
Jeśli czytałeś JL to w tym omnibusie jest zawarta historia Tron Atlantydy, która wyszła u nas w 3 tomie, uzupełniona o prolog i epilog.
Biorę tego Aquamana również. On się kończy tak jak serie z New52? Czyli, że Rebirth kontynuuje ? Czy coś jeszcze lepiej dokupić?
Nie. To jest tylko połowa serii Aquaman (do numeru 25), czyli tylko to co pisał Johns. Zasadniczo to zamknięta historia, ale jest w nim zapowiedź (ostatnie strony) crossa JL/Aquaman, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Reszta serii jest znacznie słabsza.

Offline Gashu

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2757 dnia: Grudzień 21, 2018, 11:12:38 am »
Miał może ktoś w łapkach tenże komiks: https://www.darkhorse.com/Books/15-016/Indiana-Jones-Omnibus-Volume-1?
Warto brać, czy jest to nienadającasiędoczytania ramota?
Zaznaczę, że jestem fanem fimowych i serialowych przygód Indy'iego :).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2758 dnia: Grudzień 21, 2018, 12:39:16 pm »
Jeśli czytałeś JL to w tym omnibusie jest zawarta historia Tron Atlantydy, która wyszła u nas w 3 tomie, uzupełniona o prolog i epilog.Nie. To jest tylko połowa serii Aquaman (do numeru 25), czyli tylko to co pisał Johns. Zasadniczo to zamknięta historia, ale jest w nim zapowiedź (ostatnie strony) crossa JL/Aquaman, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Reszta serii jest znacznie słabsza.

Czytałem Tron Atlantydy. OK. Rozumiem. Biorę tego omniaka. Kolejny raz mi wyjaśniasz wszystko perfekcyjnie, bardzo ci dziękuję.

Offline pioma10

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2759 dnia: Grudzień 22, 2018, 09:46:03 pm »
Miał może ktoś w łapkach tenże komiks: https://www.darkhorse.com/Books/15-016/Indiana-Jones-Omnibus-Volume-1?
Warto brać, czy jest to nienadającasiędoczytania ramota?
Zaznaczę, że jestem fanem fimowych i serialowych przygód Indy'iego :smile: .

Jak jesteś fanem to bierz. Da się spokojnie przeczytać.