trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 832296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BRK

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 12, 2007, 07:14:44 pm »
Jest coś takiego jak angielska (amerykańska?) wikipedia, i zazwyczaj opisy komiksów tych chociaz troche bardziej popularnych można tam znaleść bez problemu, wystarczy tylko chcieć...

http://en.wikipedia.org/wiki/100_Bullets

Jakby mimo wszystko niechciało Ci sie wejsc na linka to tak, pozostało 5 w stosunku do tego co zebrane zostało w całość w USA albumów do wydania Mandragorze. A czy wyda to wątpie.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 21, 2007, 07:44:07 pm »
Pytanie do C.H.U.D.E.G.O. Chciałam odkupić semikowego Batmana 8/91 czyli Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta. Ale ejst z tym problem i w antykwariatach w Łodzi i na allegro. Dlatego chce spróbować poszukać go w wersji oryginalnej, np poprzez  MCS. I stąd moje pytanie, w którym oryginalnym zeszycie/trejdzie Batka znajdę tą historię?

Offline mica

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:07:48 pm »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=20121&sid=6d8f1956676c581139077332f8a9712d

Cytat: empro
"Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak.



scen Peter Milligan, rys. Kieron Dwyer oryginal z Batman #452-#453 u nas jako numer 8/91  
oładkę machnął Mignola i pochodzi z numeru 454

Offline kingquest

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:36:27 pm »
Cytuj
Chciałam odkupić semikowego Batmana 8/91 czyli Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta


Ja mam ten komiks i mogę Ci go sprzedać...
Napisz na PW

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:50:44 pm »
Dark Knight Dark City trudno obecnie znaleźć.... Na twoim miejscu bym spytał się dontomaszka albo El-Kala z Forum DC (znajdziesz linka na BC). Sądzę, że jak chłopy się rozejrzą to znajdą to cudo w kartonach. Oby tylko nie zwędzili z nosa  ;)

Jeżeli interesuje Ciebie Milliganowy Batman to polecam również zapoznanie się z:

- Detective 629-632, 638-640, 643
- Batman 472-473 (łączy się z Detective'em 639-640; u nas wydane jako system Idoty z rysunkami Breyfolge'a i Aparo)
- Scarecrow - New Year's Evil - Mistress of Fear. Bardzo trudno do znalezienia obecnie one-shot duetu Milligan-Fegredo. Jedna z ostatnich historii o Crane'ie, które przedstawia tą postać tak, jak należy. Horror jak się patrzy. Do znalezienia w TPB Batman: Scarecrow Tales (zbiorek dość średni. W końcu co się dziwić, jak wydany z okazji premiery Batman Begins).

Niedługo Milligan wraca do Batmana wraz z opublikowaniem w sierpniu Batman Annual #26. Czekam niecierpliwie na ten komiks, bo Milligan to świetny scenarzysta rozumiejący koncept Nietoperza. Niestety, wygląda na to, że historia z Knightfalla znów się powtarza - Milligan wymyśla idee na historie, a pisze ją kto inny. Kimś innym jest oczywiście Morrison, który pokazał nam ostatnio Nietoperza wracającego do Srebrnego Wieku. Sic!

Milligan ponadto pracuje nad miniserią "The Bat and the Bear". Niestety, więcej informacji o tym projekcie nie mam. Sam tytuł co najmniej zastanawia...  :roll:

P.S. Ponoć nadzieja matka głupich, ale jak zamierzają zgromadzić w TPB najwcześniejsze historie Bata Tima Sale'a, to moze skuszą sie na zebranie Detective'ów i Batmanów Milligana? Z drugiej jednak strony, DC nadal prowadzi politykę ignorowania Breyfolge'a i Granta...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:04:29 pm »
Dzięki poszukam.
Kiedyś miałam większość zeszytówek Batmana z TM-Semica, ale różne sprawy spowodowały, że musiałam się ich pozbyć. Teraz żałuję i staram się tą kolekcję zgromadzić na nowo. A nie ukrywam, że posiadanie tych zeszytów w wersji oryginalnej by mnie najbardziej satysfakcjonowało. Jednak trochę się gubię w tym, który zeszyt semikowy odpowiada któremu amerykańskiemu :oops:

Cytat: "C.H.U.D.Y."
Jeżeli interesuje Ciebie Milliganowy Batman to polecam również zapoznanie się z:

- Batman 472-473 (łączy się z Detective'em 639-640; u nas wydane jako system Idoty z rysunkami Breyfolge'a i Aparo)


To pamiętam. Akurat za kreską Aparo nie przepadam, ale jeśli historia jest dobra to czemu nie :)
W ogole z Batmanów wydanych przez Semika to rysunkowo chyba najwięcej było Aparo i Breyfogla.

Cytuj
- Scarecrow - New Year's Evil - Mistress of Fear. Bardzo trudno do znalezienia obecnie one-shot duetu Milligan-Fegredo.


Widziałam to w MCS, być może przy najbliższym zamówieniu wezmę :)

Cytuj
P.S. Ponoć nadzieja matka głupich, ale jak zamierzają zgromadzić w TPB najwcześniejsze historie Bata Tima Sale'a, to moze skuszą sie na zebranie Detective'ów i Batmanów Milligana? Z drugiej jednak strony, DC nadal prowadzi politykę ignorowania Breyfolge'a i Granta...


Masz na myśli Tales of the Batman: Tim Sale? Trafiłam na to przeglądając stronę DC. Co prawda data wydania jest odległa ale zapowiada się interesujący zbiorek. Coś Alana Granta też ma się tam znaleźć.

Offline graves

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:04:56 pm »
Cytat: "mica"
z Batman #452-#453 u nas jako numer 8/91  
oładkę machnął Mignola i pochodzi z numeru 454

Chyba raczej
BATMAN 452 (8/90)
BATMAN 453 (9/90)
BATMAN 454 (9/90)
Polski numer zawierał 3 oryginalne zeszyty "DARK KNIGHT, DARK CITY".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:32:29 pm »
Cytat: "Louise"
Cytuj
P.S. Ponoć nadzieja matka głupich, ale jak zamierzają zgromadzić w TPB najwcześniejsze historie Bata Tima Sale'a, to moze skuszą sie na zebranie Detective'ów i Batmanów Milligana? Z drugiej jednak strony, DC nadal prowadzi politykę ignorowania Breyfolge'a i Granta...


Masz na myśli Tales of the Batman: Tim Sale? Trafiłam na to przeglądając stronę DC. Co prawda data wydania jest odległa ale zapowiada się interesujący zbiorek. Coś Alana Granta też ma się tam znaleźć.


Tak, zbiera już dawno zapomniane The Misfits (Shadow of the Bat 7-9). Nie jest to wszakże zły komiks, po prostu w "Shadow..." Grant pokazywał się z lepszej strony. Ponadto będzie tam Blades znane u nas z TM-Semica ( BATMAN LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #32-34), dwu-partyjka w Azylu Arkham (SHOWCASE '94 #3-4) i historia Kelley Puckett z BATMAN: BLACK AND WHITE VOL. 2.

Ogólnie całkiem całkiem, aczkolwiek nie podoba mi się to że w zbiorach zaczynają się powtarzać niektóre historie. Irytuje mnie to, że DC dokłada do TPB historie, które wczesniej pojawiły się w antologiach Black & White. Poza tym Blades pojawiło się wcześniej w Collected Legends of the Dark Knight, gdzie są jeszcze fajniejsze historie. Zamiast wznawiać w TPB historie z LotDK (mało opowieści z wczesnego okresu LotDK nie było zebranych, a jest co poczytać), to oni bawią się w jak największe ogłupienie klienta. Litości...

Mam nadzieję, że po sukcesie Omnibusa Śmierci Supermana wydadzą Omnibus z komiksami Granta i Breyfolge'a. W końcu jak można nie mieć szacunku do opowieści tego duetu? Ani jednego TPB. No nic kompletnie.

Ja tam w październiku czekam na zbiorcze wydanie Trylogii Wampira.

Poza tym został już opublikowany zbiorek Cooke'a. Ładnie wydany, ackzolwiek z papierem mogliby się nieco bardziej postarać. Czeka w kolejce do lektury. Niestety, rekrutacja na studia i inne sprawy....  ;)

Offline Vertigus

Terry and the Pirates
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 26, 2007, 11:41:16 am »
Witam,
Szukam komiksu "Terry and the Pirates",ukazującego się dawno, dawno temu w amerykańskich gazetach. Jak do tej pory zdobyłem skany pierwszego epizodu pt."the lost goldmine" , czyli paski z lat 1934-35. Ale nie więcej, niestety.
Ktoś zna, ktoś słyszał? Zdania, opinie, poglądy? Namiary?  :D
pozdrawiam

N.N.

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 26, 2007, 11:48:59 am »
Można to znaleźćna Amazonie. Można też zamówić za pośrednictwem multiversum
O skanach na tym forum nie rozmawiamy.

Offline Vertigus

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 26, 2007, 11:52:49 am »
Cytat: "N.N."
Można to znaleźćna Amazonie. Można też zamówić za pośrednictwem multiversum
O skanach na tym forum nie rozmawiamy.


Rozumiem. Z tym tylko, że o ile wiem, ten komiks należy do kategorii "public domain". Tym bardziej, że był wydawany w gazetach. Może się mylę, ale chyba nie?
Dzięki za namiary.
W sumie to mnie całkowicie zaskoczyło to, że to wychodzi jako album teraz. Mam wyczucie...

N.N.

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 26, 2007, 12:22:01 pm »
Cytat: "Vertigus"

W sumie to mnie całkowicie zaskoczyło to, że to wychodzi jako album teraz. Mam wyczucie...


"Terry i piraci" wychodził w postaci albumowej już kilkakrotnie. To jeden z kamieni milowych gatunku

Offline frontzeck

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpień 20, 2007, 02:34:44 pm »
Czy zna ktoś polskie strony z recenzjami/opisami komiksów nie wydanych w Polsce, np. coś podobnego do archiwum Kazetu: http://www.kazet.bial.pl/spis_rec/spis_rec_z/recenzje_0-9.php?

Przy okazji - mogę prosić o krótkie opinie na temat DMZ, Exterminators i Loveless i Killer (chociaż ten akurat amerykańskim komiksem nie jest)? Pytania oczywiście nie byłoby, gdyby działała wyszukiwarka :|.
This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

Offline True_Nuriel

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 21, 2007, 01:34:36 pm »
Trejdy DMZ będą moim najbliższym zakupem, kilka zeszytów które posiadam  bardzo przyjemnie się czyta. Klimatem coś pomiędzy Transmetropolitan i... hm, Neuroshimą? Walking Dead bez zombie? Exterminators też trzyma poziom (pierwsze trzy zeszyty, z resztą się jeszcze nie zapoznałem). Wulgarne, głupkowate, czasem na granicy dobrego smaku (lub poza nią, vide narkotyzowanie się trutką na karaluchy).

Loveless czytałem, niestety, tylko preview. Killer nie znam. Zresztą, pewnie mądrzejsi (lepiej zaopatrzeni) ode mnie się wypowiedzą.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline True_Nuriel

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpień 27, 2007, 01:33:31 pm »
Pozwolę sobie na drugiego posta, bo inaczej nikt mnie nie zauważy przez miesiąc.

Ostatnio w opracowaniu The Official Handbook of Marvel Universe z 1987 roku natknąłem się na 'the original Human Torch' i 'second Human Torch'. O co chodzi? Nie jestem zbyt oczytany z Fantastic Four, więc wybaczcie, jeśli zadałem głupie pytanie.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]